Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek/kezelnétek,...

Hogyan kezelitek/kezelnétek, ha minden hol, ahova mentek ti lennétek a legcsóróbbak?

Figyelt kérdés
Munkahelyen, játszótéren, ismerősi körben mindenki többre jut, mint én. Nemigazán úgy, hogy 8 órás munkából csak, hanem inkább családi támogatással, jobb helyre házasodással vagy jó nagy szerencsével. Bénának érzem magam.
2009. szept. 6. 20:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Ettől még nem vagy béna. Azzal van a baj, aki az embert az anyagiak alapján ítéli meg.
2009. szept. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerős házaspár, akik pont a fent említett okok miatt igen csórók, egyébként abszolút tisztességesek és normálisak. Csakhogy olyan kisebbségi érzésük van amiatt, hogy nagyon szűkében vannak a pénznek, hogy szinte lehetetlen velük normális baráti kapcsolatot tartani. Állandóan azt hiszik, hogy a többiek lenézik őket a szűkös anyagiak miatt, pedig ez nem mindig igaz. Emiatt igen érzékenyek és sértődékenyek, sokszor olyanokat hallanak ki egy ártatlan megjegyzésből, amit az azt mondó nem is szánt. Ezt kerüld el.
2009. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

mintha én tettem volna fel a kérdést.

sikerült új építésű lakást vennünk, de a szomszédok gyerekei márkás ruhába járnak le játszani, ezért mi nem szoktunk lejárni közéjük. Hiszen még az utcára sem húzunk márkás ruhát...

2009. szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

legcsóróbbak?

szal koszos ruhákban jártok, igénytelenek vagytok mert nincspénz rá, koldulni kell, stb?

szal sztem annyira nem lehet gáz a téma, nem azt mondom, hogy valóban nincs anyagi gondotok mert ezt igazán csak ti tudhatjátok, de ezzel sokan ígyvannak MO-n.

Van lakásotok, tudtok mit enni, akkor már okésak vagytok.


Az, hogy valaki nem márkás ruhákban jár, vagy nem szórja két kézzel a pénzt, az nem azt jelenti, hogy csóró, hanem az utóbbi az aki el van eresztve. Ha lenéz vki akkor le kell szrni. Ne emiatt ne legyetek boldogok.

2009. szept. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mi bajod. Aki ezért lenéz, azzal ne foglalkozz. Nekünk egy jó ismerős család nagyon szegény, most kezdenek tán kilábalni a reménytelenségből, de 3 gyereket tisztességben, becsületben nevelnek, szóval nagyon kedvelem őket. Még sose néztem, márkás-e a ruhájuk, gondolom persze, hogy nem, de ez ki a francot érdekel???

Értelmesek, inteligesek, jót lehet dumálni velük.


Atya-gatya, nekem van pénzem, de a gyerek még sose volt márkás ruhában a játszótéren...

Az a baj, hogy TE túl sokat foglakozol az anyagiakkal. Szerintem a többieket veszettül nem érdekli az anyagi helyzeted...

2009. szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Az előző sztem rátapintott a lényegre.


Még valami: nekünk van mit a tejbe aprítani, de a gyerekeimet (2-9 év) szinte kizárólag a barátainktól kapott kinőtt ruhákban járatjuk. Én azt sem tudom, mi márkás ruha, és mi nem az! Egyszerűen nem érdekel, és majdnemhogy lenézem azt, aki ebből ügyet csinál.

Aki meg engem néz le emiatt, az kapja be.

2009. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

3.vagyok

igazatok van,de azért gondolj bele, hogy a 3és 4 éves gyerekeimet a korabeli gyerekek leszólják a homokozóban.

"nézd nekem májkász a szipőm adidasz"

még beszélni sem tud rendesen, de már ez megy nálunk.

Az én gyerekeim meg azt sem tudják, miről beszélnek.

Nem vagyunk koszosak, büdösek, de még van, amikor nekem is összesúgnak a szülők a hátam mögött.

2009. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Hát az ilyen gyerekkel ne játszon az enyém és ne tanulja el tőle a baromságot!!!

Én nem hinném, hogy ezekből a gyerekekből van több... Vagy szerencsés helyen lakunk, nálunk ilyen nincs.

Egyik válaszoló a szívemből szót, nekünk is van pénzünk, de a rokontól kapott (gyönyörű és használt) ruhákban jár a gyerek, ritkán kell nekünk venni. Nagy szerencse. Így költhetem másra a pénzt.

Vagy félrerakhatom majd tinédzser korára, amikor majd TÉNYLEG meg fogják szólni, ha nem márkás ruhában jár :-(...

2009. szept. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%

ugyanmár. szerintem ne foglalkozz velük.


mi sem vagyunk csórók, sőt, szerintem többmindenünk van az átlagnál. nem sorolnám, de kezdetnek elég annyi, hogy 21évesen kaptam egy lakást.


viszont: sosem voltak márkás cuccaim, szinte kizárólag turiból öltözöm, anyukámnak egyáltalán nincs, és nem is volt kocsija, heti 1x járok szórakozni ott is max néhány olcsóbb sört iszok.


és furcsa, de azok néznek le, akiknek fele ennyi vagyonuk sincsen. én mégsem állok oda és sorolom, h mi mindennel rendelkezik a családunk. mindig is csórónak éreztem magam. nálunk sosem volt divat villogni a pénzzel.


vagy mondok egy másik példát. tegnap a barátomat leszólta egy suttyó amiatt, h túlsúlyos. nem is kicsit. viszont annak a csávónak még érettségije sincsen, a barátomnak meg diplomája van. a kisgyerek azt hiszi, hogy mert apuka vett neki valami menő verdát, már bárkit lenézhet... de én tudom, hogy a párom ezerszer többet ér annál a kis senkinél.


szerintem a pénzzel villogni primitív dolog.

megtehetném, de nekem többet ér, hogy mit tudok, milyen emberi értékeim vannak, mintsem pénzzel kompenzálni...

2009. szept. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ebből egészséges lelkületű ember nem csinál gondot. Annak idején én voltam az egyik legszegényebb kislány az iskolában. Nagyon-nagyon régen volt. Viszont kitűnő tanuló voltam, tehát ezzel legalább kitűntem. Év végén a jeles-és kitűnők könyvet kaptak, de az én könyvemben volt egy zöld tizes papírpénz. Soha nem felejtem el. Az anyagiak - ha kissé kellemetlenek is - ne lehetnek okai az ember boldogtalanságának.
2009. szept. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!