Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye jól tudom, hogy én így...

Ugye jól tudom, hogy én így nem öröklök szinte semmit?

Figyelt kérdés

Anya első házasságából születtem,hamar elváltak,lényegtelen.Onnan csak egy rengeteg adóssággal terhelt ház van,amiben az apám él,valami oknál fogva még nem árverezték el.(ház értéke kb 2 millió,adósság 5 millió)

Anyám második férje a házasság előtt vette a házukat,rá fél évre házasodtak,lett egy öcsém.Anyám második férjének van 2 fia előző házasságból,már felnőttek rég,öcsém kiskorú csak.

Ha anyámmal lenne valami,ugye jól tudom,hogy csak a sok adóssággal terhelt ház felét és rengeteg adósságot örökölnék,meg valamennyit a mostani ház felujitásának értékéből,ami minimális?


Nem akarok semmi örökséget,nem azért a kérdés,hanem mert anyám nyaggat azzal,hogy adjak nekik pénzt,hisz majd ugyis én is öröklök utána...

nah persze...


2013. febr. 13. 10:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Az elsö házzal nem kell egyáltalán foglalkozni, mert adóságot NEM lehet örökölni - egyszerüen lemondasz az rörkségröl és el van intézve.



Én lemondok róla,evidens.

És öcsém? Anya ugye közös,őneki hogy fog alakulni ha jelen helyzet marad? Neki se akarnék rosszat.

2013. febr. 13. 11:26
 12/12 anonim ***** válasza:

"A másik: hiába újították fel a házat közösen, van valami bizonyíték erre?"


Ha a házasság alatt bármit csináltattak a házon, az közös, erröl nem kell semmilyen számla.


De ha összesen két millió volt a felúitás, akkor abból neked tényleg csak kb fél millió járna - szóval ezzel nem érdemes foglalkozni.


Viszont a régi házzal, ahol apád él, szintén ne foglalkozz, mert adóságot csak a vagyontárgy értékéig lehet örökölni, azaz ha a ház ér két milliót, az adóság meg 5 millió, akkor örökölsz két millió házat meg két millió adóságot, a többit nem kell egyáltalán figyelembe venned - azaz itt nem KAPSZ semmit és nem is kell FIZETNED semmit.

2013. febr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!