Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye jól tudom, hogy én így...

Ugye jól tudom, hogy én így nem öröklök szinte semmit?

Figyelt kérdés

Anya első házasságából születtem,hamar elváltak,lényegtelen.Onnan csak egy rengeteg adóssággal terhelt ház van,amiben az apám él,valami oknál fogva még nem árverezték el.(ház értéke kb 2 millió,adósság 5 millió)

Anyám második férje a házasság előtt vette a házukat,rá fél évre házasodtak,lett egy öcsém.Anyám második férjének van 2 fia előző házasságból,már felnőttek rég,öcsém kiskorú csak.

Ha anyámmal lenne valami,ugye jól tudom,hogy csak a sok adóssággal terhelt ház felét és rengeteg adósságot örökölnék,meg valamennyit a mostani ház felujitásának értékéből,ami minimális?


Nem akarok semmi örökséget,nem azért a kérdés,hanem mert anyám nyaggat azzal,hogy adjak nekik pénzt,hisz majd ugyis én is öröklök utána...

nah persze...


2013. febr. 13. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyenes ágon történik az öröklés, tehát anyád 2. férje ha elhuny, tőle semmit nem örökölsz.

Ha a ház 2 milliót ér, az adósság pedig 5 millió, akkor mindenképpen le kell mondani az örökségről a közjegyzőnél.

Magyarul anyád hülyeségeket mondd.

2013. febr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én is így tudom,de az itt kapott válaszokat kinyomtatva elétolom.

Plussz irtam ilyen ingyenes ügyvédakárminek,azt is.

2013. febr. 13. 10:59
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem örökölsz, hiszen a ferj a házasság elott vette a hazat.
2013. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Az eredeti házat (ahol most apád él) elvileg te öröklöd, de nem vagy köteles elfogadni, ekkor sem a házat, sem az adóságot nem öröklöd. Egyébkánt is adóságot csak a pozitiv örökség mértékében lehet örökölni, tehát plussz adóságot nem.


2. Az anyád második házassága esetében a ház az új férj tulajdona marad mindig, viszont a házasságuk alatt ráköltött összeg közös szerzemény. Ez alatt azt kell érteni, hogy ha a házra még volt törlesztés (amit a házasság alatt fizettek ki), illetve nagyobb felújírásokat végeztettek, akkor ezek értéke közös. Ha pl. a házra az új férj kifizetett 5 milliót a vásárláskor, és utána törlesztettek még 5 milliót, meg felújitották 2 millióért, akkor a törlesztés meg felújitás (7 millió) közös, ebböl a fele (3,5 millió) anyádnak jár. A vagyon megoszlása ebben az esetben: férj 5+3,5 millió, feleség 3,5 millió.

Ha meghalnak mindketten, akkor a házat a férj gyerekei (hárman) öröklik, (a 8,5 millió oszlik három felé), viszont az anyád részét ti ketten (a 3,5 millió kétfelé). A legtöbbet a közös gyerek kapna, a többi csak egy-egy szülötöl örököl.


De erre azért számitani nem lehet, mert amig élnek, addig NINCS örökség, ha eladják és elköltik az egészet, arra is joguk van.


Anyádnak meg a helyedben nem adnék semmit, föként ilyen indokkal nem.

2013. febr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mostani házukat kp-ért vette hitel nélkül 2 millióért a férje,ráköltve is kb 2 lett,szóval kb félmillió ami engem illetne abból,de a másik eladhatatlan ház+hitel sokkal több minusz,meg kell a francnak,nekem nem kell semmi tőlük,csak a nyugi lenne,had boldoguljak magam.

Plussz még nem öregek annyira,ha nem fekszenek ki egy kocsi elé,akkor még simán van 30-40 évük,erre hivatkozni hülyeség.

2013. febr. 13. 11:07
 6/12 anonim ***** válasza:

szia!:)

az első férj ( a te apud),öröklöd a házat ( ha van neki még gyereke akkor ők is),így ha a házat öröklöd az adósságot is öröklöd.A második férj tesód apjától nem örökölsz semmit,még anyukád sem,mert házasság előtt vette a lakást... így csakis az adósság van..

2013. febr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Anyukád az öröklés ígéretével akar tőled pénzt kicsalni. Ne adj neki, mert nem örökölsz egyetlen fillért sem. Legfeljebb akkor, ha anyád második férje a végrendeletében hagy rád valamennyit. Ez csak akkor elképzelhető, ha nagyon jó viszonyban vagy vele, szeret téged. De még így is elperelhetnék a vér szerinti gyerekei, amit neked hagy. Ha édesanyádnak nincs a nevelőapád korábban vett házában semmi saját része, akkor egyáltalán nem örökölsz. Sem részt, sem adósságot. Csak és kizárólag abból örökölhetsz, amit a házasságuk alatt szereztek, de ebből apád többi gyereke is ugyanúgy örököl.
2013. febr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne adj neki pénzt azért, mert majd egyszer örökölsz. Szinte semmit sem fogsz örökölni. A másik: hiába újították fel a házat közösen, van valami bizonyíték erre? Van számla a kezedben, amit majd akkor be tudsz mutatni? És mi van, ha egyszer eladják a házat?

Az én anyám is pénzt akart kérni tőlem a lakásuk felújítására, mert egyszer majd az enyém lesz a fele, aztán 2 hónap múlva közölte, ha akarja eladja és elkölti az árát, senkinek nincs hozzá köze.

2013. febr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az elsö házzal nem kell egyáltalán foglalkozni, mert adóságot NEM lehet örökölni - egyszerüen lemondasz az rörkségröl és el van intézve.
2013. febr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jóban vagyok a második férjével,őt inkább tekintem apámnak mint az első férjét,de nem tartok igényt semmire tőle sem,annyit nem ér a jó vizsony a többi gyerekével,és nem is éhezek,hogy a pénzük kelljen,ami nincs is,mert anyám elherdál mindent.

(számla egyébként van a felujitásról,hozzáépitésről,mert anyám egy saját vállakozás miatt vett fel hitelt és éppittetett hozzá még egy kisboltnyit)

2013. febr. 13. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!