Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire nem ér semmit az...

Ennyire nem ér semmit az életem? Könnyebb lenne ha meghalnék?

Figyelt kérdés

Már gyermekkorom óta megkapom a szüleimtől, családomtól, rokonaimtól, és az engem körülvevő emberektől, hogy egy nagy rakás szerencsétlenség vagyok, nem érek semmit, nyűg vagyok a nyakukon.

Édesapám megcsalta az anyukámat, és a válásuk után születtem, a legfőbb ok, hogy édesapám nem akart gyereket.

Anyukámnak sohasem voltam elég jó, ha társaságban voltunk és nem úgy viselkedtem mint a legtöbb gyerek, akkor utána megkaptam, hogy nem vagyok normális, egy kis h.lye vagyok, miért nem tudok normális lenni, stb. Már 4 évesen fogyókúráznom kellett, mert husisabb voltam mint az átlag.

Anyukám 10 éves koromban meghalt, azóta mindenkitől megkapom, hogy mennyire lúzer vagyok.

Bármit csinálok, soha semmi nem jó, nem hisz bennem senki, ha hibát vétek kinevetnek, és ettől már eleve feszülten kezdek bele bármibe is.

Pl.: Egyetemista vagyok, és volt egy nehéz vizsgám ami nem biztos, hogy sikerült. Minden egyes nap megkapom, hogy ez azért van mert egy lusta disznó vagyok, nem vagyok képes tanulni, stb...


A feszültségemet evésben vezetem le, így meghíztam 110 kg-ra. Már nem járok szórakozni sem, mivel ha meglátnak az emberek undorodnak tőlem, kinevetnek.


Egy igazi csődnek érzem magam, néha úgy érzem, hogy a legjobb lenne meghalni.


2013. jan. 26. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább vegyél erőt magadon és kezdj el életmódot váltani ahelyett hogy belemerülsz az önsajnálatba. Az élet nem játék, hanem küzdelem, fel kell venni a kesztyűt és nem másik miatt élni hanem saját magadért.
2013. jan. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Meghalni, vagy lefogyni? Hát, meghalni biztos könnyebb. De szerintem a fogyással jobban jársz. Ha normálisan nekiállsz diétázni, beiktatsz heti 2-3 testmozgást, 1 év alatt gyönyörű testalkatod lehet.
2013. jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nem tehet róla az ember, kinek mi jár ki az életében, de szerintem változtatni azért valamelyest lehet! Nem hinném, hogy annyira csőd lennél, ha már egyszer egyetemista vagy. Tanulás... sokan buktak már meg, nem egy vizsgán, sokan féléveket, éveket is halasztottak már, nem Te leszel az első. Fogyni lehet, bár tudom, nem könnyű, de fektesd ebbe az energiád, mutasd meg, hogy képes vagy rá, ahelyett, hogy butaságokon törnéd a fejed! Sikerélménnyel az önbizalmad is nő! Tudod, azt gondolom, hogy sajnálom azokat az embereket, akik szeretnének élni, de sajnos nem lehet, viszont Neked nincs komoly betegséged, rendszeres sporttal, helyes táplálkozással sokat tennél is egészségedért, ezért örülj annak, amid van, egyáltalán annak, hogy élhetsz! Keress magadnak valami hobbit, vagy bármit amiben sikereket élhetsz el, esetleg egy természetgyógyászt keress fel!
2013. jan. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom a körülményeid, azt, ahogyan a szüleid bántak veled, buta dolog volt részükről, hogy nem ismerték fel, nem te kérted, hogy megszülethess.

Nagyon hosszú út áll előtted, aminek az első lépése az, hogy nem engeded többé, hogy beléd szuggerálják, hogy nem vagy jó semmire. Igenis érsz annyit, mint bármely másik ember, és fogalmam sincs, mit tettél, hogy a környezeted lábtörlőnek használ. Pedig ők sem jobbak, sőt, ha mások ellen ilyet követnek el...

Sok ember fojtja evésbe a bánatát, ezzel sem vagy egyedül. Elhatározással tudsz rajta változtatni, úgy, hogy le is akarsz fogyni, és megmutatod magadnak (nem másnak!!!), hogy egészséges, kiegyensúlyozott és hosszú életű szeretnél lenni.

2013. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

én is egyetemista vagyok és pszichológusnak készülök..

és így olvasva a kommenteket..hát nem tudom,de a lényeg egyszerű:

ha már 4 évesen (gyerekként) ezt vágták a fejedhez,akkor nem igazán tehetsz róla.. mivel,akkor ez belevésődik az édes-pici gyerek fejébe...és ott a baj.

De én ezt most hogy elmondtam,nagy hibát követek:D (mivel lehet,hogy ezért belemerülsz az önsajnálatba,és elfogadod magad ilyen "csődnek" ahogy mondtad. de nem vagy az!)

Hidd el nekem, te jobb vagy ennél,ne hallgass rájuk akik ezt mondják,előbb éljék meg a TE gyermek korodat és azután.. szerintem te egy erős ember vagy! csak egyszer próbáld meg rendesen,és hidd el,sikerülni fog! és miután az az egy pici dolog sikerült, már minden sikerülhet:)

2013. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha egy vizsgád van, ami nem biztos, hogy sikerül, akkor te az átlagnál jobban teljesítesz:). És ha megbuksz, akkor sem dől össze a világ, nálunk 18 kreditet fel lehet venni a 180 felett ingyen, gondolom nálatok is lehet valamennyit. Arról nem te tehetsz, hogy a szüleid így viselkedtek veled, én anyám is ilyeneket mondott, csak én meg túl vékony voltam, ezzel folyamatosan piszkált és szinte minden nap elmondta hogy mekkora rakás szerencsétlenség vagyok és ha ilyen maradok senki nem fog szóba állni velem. Az nekem sokat segített, hogy rájöttem, hogy nem velem van a baj, nem én vagyok a rossz, hanem ő vezeti le a napi stresszt rajtam, mert egy gyerek nem tudja megvédeni magát, de igazából még vissza se szólhat, mert akkor jön a "mit képzelsz hogy beszél velem".. Járj nyugodtan szórakozni, a normális emberek nem fognak piszkálni és nem undorodnak tőled. Aki beszólogat, annak igazából magával van baja, csak azt nehéz lenne beismerni és így keres valakit, akibe bele lehet kötni, de igazából nagyon gyengék, és így kompenzálják.
2013. jan. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok! Kicsit jobb kedvem lett :)
2013. jan. 26. 23:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy az a legidegesítőbb, ha a beszólásokat egyáltalán nem veszed magadra. Pl. azt mondja valaki, hogy olyan h*lye vagy -> sajnálom, hogy nem ütöttem meg a színvonalat (persze nevetve). Így csak jól tudsz kijönni belőle mert nem tudnak mit kezdeni vele.
2013. jan. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Hát remélem, azóta még nem haltál meg, szóval bemásolom, amit egy másik valakinek írtam hasonló témában.


"Szia!


Olvasd el, kérlek ezt a könyvet, és nagyon sok mindenre magyarázatot és választ kapsz:

Dr. Susan Forward : Mérgező szülők


22/N

Ui.: Az apám egy maximalista, zsarnok, öntömjénező, pedofil és molesztált 10-től 20 éves koromig (ja, egyébként orvos!). Ezen kívül hasonló dolgokat mondott elég sokszor nekem, mint a te apád neked, és mondhatom, felnőtt koromra annyi önbizalmam sem maradt, mint egy pillangónak. 20 évesen eléggé depressziós lettem, és a több éves halálvágyat és halálfélelmet követően öngyilkos akartam lenni. Úgy éreztem, megváltás lenne a halál, mert már nem bírtam tovább azt a szeretethiányt. Mert azt láttam, hogy a szüleim látszólag nem szeretnek (legalábbis úgy bántak velem), és mivel két debil mellett nevelkedtem (tehát hozzájuk kellett alkalmazkodnom), a külvilág sem épp olyan jeleket adott le, hogy szerethető vagyok. Ja, anyám is beteg. Paranoid skizofrén. Neki nagyon borzalmas gyerekkora volt, alig kapott szeretetet, és összeroppant. Azóta a téveszméivel nyugtatja magát...csupán ennyi a skizofrénia. Okos ő, csak tönkrement az érzelmi feldolgozó rendszere, kevés önbizalma van és nagyon érzékeny. De mivel egy "örülttel" nőttem fel, látom, hogy nem olyan őrültek az őrültek, csak hát az ember így tudja feldolgozni az olyan szenvedéseket, amiket már nem bírna elviselni.

A skizofrénia nem egyenlő a a tudathasadással (személyiségzavar). Szerintem te erős szeretethiányban szenvedsz, és úgy olvasom, nem igazán találod a helyed. Tudom, miről beszélsz. Szóval elkezdtem dolgozni magamon, mert láttam, ha az állítólagos szakértők nem tudnak segíteni, akkor nekem kell megtalálnom a megfelelő módot a lelki sebeim begyógyítására. Ebben persze benne van az is, hogy a tényleg tapasztaltabbaktól tanuljak, csoportterápiára is elkezdtem járni, és olvasom az ilyen nagyon hasznos könyveket. :)

Remélem segíteni fog."


Egyéb hozzáfűznivaló, én vékony vagyok, mégis testképzavarom volt évekig, mindig fogyni akartam. Rám is folyton mondta apám, hogy milyen lusta vagyok meg hogy élősködő, meg ilyesmi. Szóval most rehabilitálom magam, de én fizikusnak tanulok, úgyhogy igazán fontos, hogy levetkőzzem azt a kisebbrendűségi érzést magammal és a tanulással kapcsolatban, mint amit te is érzel. Általában nincs energiám tanulni, mert a fentebb írt érzéseimet próbálom feldolgozni, de tudom, hogy sikerülni fog.


Minden jót!

2014. jan. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!