Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg mi voltunk a bunkók...

Tényleg mi voltunk a bunkók emiatt? Mi a véleményetek az efféle ajándékozásról?

Figyelt kérdés

Januárban volt a szülinapom, 25 éves vagyok.

Rokonék szoktak ajándékot adni, természetesen nem az ajándék kapása a lényeg.

Szívem szerint megmondtam volna nekik, hogy ne hozzanak semmit, de itt jött a gond.


Anyum szülinapjára is, enyémre is, mindíg olyan dolgokat hoznak, amiket ők már elhasználtak, félig kiürítettek (pl tusfürdő), elnyűttek, stb. De nincs szívük kidobni...

Ezért mondtam, hogy nekem semmi nem kell, örülök, ha boldog a család.


Most kaptam tőlük (jah és egyáltalán nem szegények amúgy...sőt) egy kinőtt, kinyúlott, erős dohányszagú pulóvert. El is mondta, hogy ez a kedvence volt, nincs szíve kidobni....mintha mi lennénk a "megőrző" vagy a "kuka".

Mi mindíg normálisan ajándékozunk, sose adtunk nekik használt vagy rossz dolgot.


Anyum ezt megelégelte, nemrég volt a rokon névnapja. Vett egy sampont, kinyomta a felét, becsomagolta, és odaadta ajándékként. Mosolyogtak egyet és kész. (rájöttek már az elején..)


Nemrég visszahallottuk, hogy mi mekkora egy smucig bunkó disznók vagyunk, hogy ilyen semmitelen dolgot ajándékozunk, meg nem az ajándék a fontos, stb.



Természetes h nem az ajándék a fontos, de ha ők ilyenek, akkor miért vannak felháborodva? Mert őszintén szólva már 3 pulóverem van, anyunak meg 2 blúza van olyan, amit ők adtak mert nekik már nem kellett, szinte tönkre van menve az összes, némelyikbe még a cigit is "elnyomták"....



Mi a véleményetek az ilyen ajándékozásról? Volt már hasonló tapasztalatotok?


2013. febr. 12. 16:33
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Anyum a névnapjára tőlük pl egy félig megevett táblacsokit kapott, mondván h "nekik nem ízlik"
2013. febr. 12. 16:36
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora parasztok tényleg vannak?
2013. febr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
96%
legközelebb ti ajándékozzátok vissza nekik egyben amit eddig kaptatok tőlük szép nagy csomagban ... azzal adjátok át, hogy "Tudjuk, hogy ezek a kedvenceitek voltak, biztos nagyon örültök neki."
2013. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%
szerintük ti vagytok a szegény rokon :))
2013. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Mióta anyum azt a sampont adta oda direkt "bosszúból" úgymond, azóta életjelet sem adnak magukról. Nyilván mert meg vannak sértődve.

Eléggé sértődékenyek.

2013. febr. 12. 16:39
 6/33 A kérdező kommentje:
Mi sem vagyunk annyira szegények, de ha mi ajándékot veszünk valakinek, akkor nem valami régi elnyűtt kacatot adunk...mondtam, hogy nem az ajándék a lényeg, egyáltalán nem várom el senkitől...
2013. febr. 12. 16:40
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Mi évek óta sógornőméktől lejárt szavatosságú testolajokat, arclemosót, krémeket kapunk. Karácsonyra 2009-ben lejárt szekrény mélyéről összeguberált sz@rokat adtak, már a cimkék is kopottak, foltosak, flekkesek voltak rajtuk! Ja, szoktunk még kapni 5-10 éve lejárt rissz-rossz bonbonokat is.
2013. febr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

nem azt írtam, hogy szegények vagytok, hanem SZERINTÜK vagytok ti a szegény rokon, akinek minden levetett jó


ajándékozzátok nekik vissza amit kaptatok :)

2013. febr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, nekünk is van ilyen rokonunk! :D Nagyon gáz! Akkor inkább ne hozna semmit, vagy ha annyira adni akar, de nem akar sokat költeni, akkor sütne valami finom sütit és kész.
2013. febr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez már bunkóság a köbön!
2013. febr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!