Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a két...

Mi a véleményetek a két keresztnévről?

Figyelt kérdés
Mi a lányunknak csak egy nevet adtunk mert az ismerőseim közül, akinek két neve van, az egyiket utálja. Meg ugye használni is csak egyet használunk. Ti mit gondoltok erről? Esetleg akinek két neve van, az szereti mindkét nevét?
2013. febr. 8. 11:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik, hogy kettő van, jobban szeretem a nevem hangzását mind a két keresztnevemmel.
2013. febr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét nevemet szeretem. Szóban persze csak azt használom, amin szólítanak, írásban mindkettőt. Nem bánom, hogy két keresztnevem van.
2013. febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

két keresztnevem van


az elsőt anyám a sajátját adta nekem mert h neki tetszik -- ezt utálom mert egyáltalán nem illik hozzám


a második az már jobb de nem használhatom mert a húgom (akinek csak egy keresztneve van) keresztneve és egy családban 2x nem lehet ugyan az a keresztnév az elődleges


szal jól elcseszték nekem


én egyik gyerekemnek sem adtam 2 nevet de odafigyeltem arra h mit adok nekik

néha megkérdem szeretik e a nevüket eddig igen a válasz :-)

2013. febr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én nem értem miért csinálnak ebből ilyen nagy dolgot. Ha csak nem Radiátornak hívják az illetőt, elég kevés nevet lehet igazán utálni. Nekem 2 nevem van, mindkettőt szeretem és használom, sokkal különlegesebb. De ismerek olyat is akinek szinténj 2 neve van, de nem használja, és semmi problémája nincs ezzel sem az életben sem hivatalos helyen. De ha lenne is, örülnék ha nekemk is az lenne alegnagyobb bajom, hogy sokáig tart az aláírásom a 2 név miatt. Túl van ez izgulva.
2013. febr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

nekem van 2. keresztnevem. utálom.

kolléganőm, akinek az elsődleges neve az én 2.om, behozott egy papírt, amin szerepelt, és nagy meglepődéssel konstatálta, h jééé, te is Anita vagy? mondtam neki, h nem szeretnélek megbántani, de sajnos igen :)


nem is illik hozzám :) ha lányom lesz, azért ő sem mentesül, megkapja nagyim egyik névváltozatát. de ott legalább tudok mire hivatkozni. anyámnak semmi mentsége :P

2013. febr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Akik nem tudnak dönteni két név között, vagy a családban hagyomány, hogy a második keresztnév egy korábbi felmenő után mindenképpen legyen, ott ez érthető. A gyerek, ha felnő, akkor tud dönteni, melyik nevét használja. Volt olyan ismerősöm még általánosban, aki egyszer ezt, máskor pedig azt a keresztnevét használta. Nekem is két keresztnevem van, hagyományból. A 2. keresztnevem én se használom és nem is szeretem, ha azt is hozzáteszik a megszólításomkor. Hivatalos helyeken azonban muszáj ezt elfogadnom. Néha unalmasnak hat a kérdés, melyik nevét használja.
2013. febr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!