Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a két...

Mi a véleményetek a két keresztnévről?

Figyelt kérdés
Mi a lányunknak csak egy nevet adtunk mert az ismerőseim közül, akinek két neve van, az egyiket utálja. Meg ugye használni is csak egyet használunk. Ti mit gondoltok erről? Esetleg akinek két neve van, az szereti mindkét nevét?
2013. febr. 8. 11:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is az a tapasztalatom, hogy akinek két neve van, az az egyiket utálja és próbálja letagadni, hogy egyáltalán benne van az anyakönyvébe. Szegény szomszéd fiú pl inkább csak a második nevét használja, mert nem szereti az elsőt. Még hivatalos helyeken sem akarja az első nevét feltüntetni.
2013. febr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két keresztnevem van és nincs vele bajom. Nyilván az első a használatosabb, tehát ezen szólítanak stb, de sosem tagadtam le a második nevemet sem, mindenhol használom. Tehát például amikor legutóbb csináltattam bankkártyát kérdezték hogy ráírják-e azt is, én mondtam, hogy természetesen. Ugyanúgy a sajátomnak érzem, mint az elsőt.
2013. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

én szeretem, hogy kettő van, mert itthon a rendeset tudom használni, külföldön pedig a másodikat. Az elsőnek r betű a vége, de azt csak mi magyarok tudjuk úgy mondani, hogy felfogjam, hogy az az én nevem akar lenni:) A második meg elég elterjedt külföldön is, így nincs vele probléma.

Ezért is kaptam kettőt, hogy tudjak választani.

2013. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Nekem kettő van, szép mindkettőt..külön-külön.De második hót felesleges, lett így egy bazi hosszú nevem, a másodikat csak hivatalosan használom. Semmi értelme...
2013. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kettő van, gyerekkoromban utáltam a másodikat, mert orosz eredetű és anno bizony az nem volt nagyon menő (értsd a halálba szekáltak vele), aztán divatba jött, u.h. kibékültem vele, de sehol nem használom a hivatalos papirokon kivül. Viszont a kölöknek is kettőt adtunk, de vigyáztunk, hogy együtt és külön-külön is jó legyen, ő szinte mindig a teljes nevén mutatkozik be, de az első keresznevére hallgat.
2013. febr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kettő van, a gyerekeimnek is. Az egyik lányomat a második nevén szólítjuk, a többi gyerekem az első nevét használja. Én is szeretem mindkét nevemet és a gyerekeim sem mondták, hogy ne tetszene nekik valamelyik nevük.
2013. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kettő van, és örülök neki, mert 1. szerintem így nagyon szépen cseng a nevem, 2. a másodikat anyukám után kaptam, és jó érzés, hogy van valamim tőle, ami mindig az enyém lesz, és bárhol velem van.
2013. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
nekem tetszik,szerintem jó
2013. febr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Olyan esetben látom értelmét, ha pl. anyuka, nagyi, apuka, nagypapa után, tehát valaki számunkra kedves után van a 2. név. Ha csak úgy, annak szerintem nem sok értelme van, mert senki nem használ két nevet.
2013. febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kettő van, és örülök neki, mert választhattam. A másodikat használom, az elsőt utálom, nem is érzem magaménak.A személyimben benne van, adópapírokban, nagyon hivatalos doksikban benne van, de a vezetéknév+2.keresztnévvel szoktam bemutatkozni és azon is szólítanak. Szerintem ha már kettő van, akkor hadd használjam azt, amelyik nekem tetszik.
2013. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!