Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy anyósellenesség?

Mi ez a nagy anyósellenesség?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél azt látom, hogy a válaszolók akkor is az anyóst szidják, ha nincs is rá okuk. Mintha nem lenne eszük/saját gondolkodásuk és értékrendjük. Mintha egyértelmű lenne, hogy minden anyós csak szemét lehet. Csak meglátják az "anyós" szót, és eldurran az agyuk. Még az olyan kérdésekből is az anyóst hozzák ki a világ leggonoszabb emberének, ahol épp ő a "pozitív szereplő".

Ha valaki le merészeli írni hogy neki nincs semmi baja az anyósával, netán kifejezetten jóban van vele, az rögtön le van nullázva.


Esetleg ennyire el vannak keseredve, amiért nekik nem túl jó a viszonyuk az anyósukkal, hogy azonnal le kell hurrogni azt, akinek jó?

(Az ilyeneknek üzenem, hogy egyrészt mindennemű emberi kapcsolathoz két ember kell, másrészt nem kell élből elítélni valakit csak azért, mert anyós. Attól hogy valaki anyós lesz, még megmarad nőnek, édesanyának, feleségnek, satöbbi. Egyesek úgy bánnak velük, mintha egy külön faj lennének.)

Szóval mire ez a nagy utálat? Miért van egyesek lelkében olyan szintű értelmetlen, vak gyűlölet, hogy azt kivetítik a világ összes olyan asszonyára, akinek a gyereke már házas?

És miért kell teljesen lenullázni azt, aki nem száll be ebbe a kollektív anyósutálatba, vagy akinek netán pozitív példája van?


2013. febr. 6. 19:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
72%

Én úgy gondolom azért van ez a nagy anyós-utálat mert a legtöbb esetben (nem véletlenül alakult ki ez a sztereotípia) az anyós/após! úgymond "rászolgált" a nem kedvelésre, rosszabb esetben az utálatra! (TISZTELET A KIVÉTELNEK!)

Ugye ha abból indulunk ki, hogy az ember a lehető legjobb férjet/feleséget szánja a gyermekének, nyilván sokkal kritikusabban kezeli a leendő vejét/menyét mint egy másik, számára teljesen közömbös, vagy kevésbé jelentősebb embert. Hamarabb észreveszi rajta a hibákat, talán még abba is beleköt amibe nem kellene.Ez egyfajta paranoia, ami nem feltétlenül a rossz indulatból ered, inkább a túlzott féltésből, anyai/apai szeretetből.

Nem megyek messzebb Édesapámtól. Neki soha, senki nem felelt meg az általam hazavitt "kínálatból". Mindegyik barátomban megtalálta a hibát. Ki ezért, ki azért nem volt jó. :) (Azt hozzátenném, hogy a szakításaimat követően fura módon nagyon jó kapcsolatban lett majdnem az összes exemmel.:)) A férjemért sincs oda túlzottan, a jó dolgokat meg sem akarja benne látni. Elkönyvelte olyannak, amilyennek és nem hajlandó kicsit nyitottabb lenni Vele kapcsolatban.

Az én anyósom egy időben még szeretett engem, majd amikor terhes lettem a férjemtől (illetve már előtte is) elutasítóan viselkedett velem. Sosem állt nekem, nem volt velem rossz, olyan értelemben, hogy nem mondott soha semmit a szemembe, nem tolt ki velem... De a hátam mögött sok mindent mondott rólam, amelyeket visszahallottam, illetve nekem is próbált célozgatni rá, hogy nem gondolja, hogy a férjemnek mellettem kellene megállapodnia. Az abortuszra is próbált rábeszélni, nyilván ezt sosem felejtem el Neki. Ettől függetlenül jól megvagyunk (a felszínen!) de úgy őszintén, igazán sosem fogom szeretni. Valahol a lelkem mélyén kedvelem mert fiatalos, pozitív, mosolygós, vicces nő, de érzem, hogy nem vagyok a szíve csücske. Ez van. :)

2013. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
37%

"Én úgy gondolom azért van ez a nagy anyós-utálat mert a legtöbb esetben (nem véletlenül alakult ki ez a sztereotípia) az anyós/após! úgymond "rászolgált" a nem kedvelésre, rosszabb esetben az utálatra!"


Aha szóval minden szőke nő buta, minden rendőr egy szerencsétlen fánkot zabáló, minden munkanélküli lusta, minden egyetemista csak bulizik, minden gyes-en lévő csak az államon élősködik stb. Végül is akkor ezek sem véletlenül alakultak ki.

2013. febr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
51%

Pontosan rátapintottál a lényegre, nem véletlenül alakultak ki. Én nem azt írtam, hogy MINDEN anyós és após rossz, hanem, hogy sajnos a többségük olyan, amilyen.

Nagyon jó példákat hoztál fel. :) Nagyon sok szőke nő buta, nagyon sok rendőr csak üldögél a kényelmes autójában és fánkot zabál, néha igazoltat 1-2 gyanútlan járókelőt, az egyetemisták 90%-a minden héten bulizik, a GYES-en lévőkkel kapcsolatos példád szerintem egy nagyon buta példa, abszolút nem állja meg a helyét.

2013. febr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
23%

Ja persze ami téged is érint az nem igaz mi.

Na hagyjuk.

2013. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
61%
Engem nem érint kedves, én már régóta dolgozom. :) Csak azt mondom, hogy én még nem is nagyon hallottam ilyet, hogy aki GYES-en van az az államon élősködik. Mármint rendben, olvastam itt már ilyenről, de azért valljuk be még mindig többségben vannak azok akik GYED-et kapnak. Csak azt mondom egyáltalán nem illett a felsorolásba.
2013. febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
78%

Nem olvastam a valaszokat.

Nekem.konkretan anyosokkal bajom.nincs, az enyemmel se. De egy eve naluk elunk es mar borzasztoan elegem van. Tisztaba vagyok az alkalmazkodas kotelessegevel de az hogy 10kor meg nem.lehet aludni holott en.4-20kor kelek..meg hogy sogorek folyton turjak a cuccaim. hulyenek neznek.,.lopjak a parom.cuccait az mar sok.

Ha minden jol megy juniusba kulon koltozunk..minden jobb lesz. Nem utalom oket de en soha tobbet anyoshoz nem.koltozok!! Es tisztaba vagyok vele hogy a parom anyja es ezzel egyutt tole se varnam el hogy jol erezze magat nalunk evekig ,.mert en tudom milyen ugy elni hogy nem.ugy nyulok a hutobe stb...

Reszemrol anyossal ennyi gond van=ne eljunk egy fedel alatt

2013. febr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
45%
Az én lányaim nagyon jól megvannak az anyóssal. Velem is a férjeik. Én csak hallgatom, az anyós szidást, de nem értem.
2013. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
80%

"Én úgy gondolom azért van ez a nagy anyós-utálat mert a legtöbb esetben (nem véletlenül alakult ki ez a sztereotípia) az anyós/após! úgymond "rászolgált" a nem kedvelésre, rosszabb esetben az utálatra!"

Egyetértek! Hogy miért?,mert az én anyósom is lassan rászolgál erre a titulusra( ha már rá nem szolgált).

A fiús anyukák, valahogy nem bírják felfogni, hogy már nem hozzájuk tartozik az ő pici fiúk és azt sem fogják fel, hogy attól, hogy egy másik nővel él együtt, attól még az ő gyerekük marad örökre!Hánynom kell, amikor családi összejöveteleken anyósom beleharap a banánba, majd a férjem szájába dugja egy harapásra.Ha nem eteti a felnőtt fiát, akkor is a fia marad.Vagy amikor nyilvánosan ölelgeti,mint egy szerelmes tini.Csüng rajta és úgy duruzsol neki.Ja és úgy kezel minket,mint a kisgyerekeket.Én persze rossz anya, rossz feleség, rossz meny és rossz gyerek vagyok.Ha hallgatok, duzzogok, ha kimondom a véleményemet neveletlen. Az ilyennek soha nem leszel elég jó! Na akkor miért is utálják egyesek az anyósukat?

Irigylem azokat akiknek nagyon jó a viszonyuk a párjuk szüleivel.

2013. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
63%

"Sokan pontosan tudják hogyan akarnak élni és nehezen viselik, ha valaki bele akar ebbe szólni. A negyvenesek, ötvenesek nehezen fogadják el, hogy a gyerekük felnőtt és még ekkor is irányítani szeretnék."


Hát akkor úgy látszik, hogy én egy különleges állatfaj vagyok. :)

Nem akarom egyik gyermekemet sem irányítani, sőt örülök, hogy lányom már megtalálta a párját.

Nagyon jó a kapcsolatom a vőmmel, ezt elmondhatom fordítva is.

Vigyázok arra, hogy csak akkor avatkozzak bele a dolgokba, ha megkérnek rá.

Nem sokára érkezik a baba, már nagyon várjuk.

Remélem, akkor is meg tudom tartani azt a jó szokásomat, hogy ne beszéljek bele mindenbe, és ne akarjam őket irányítani.


Ennek köszönhetően úgy érzem, szeretnek és megbecsülnek mint anyát, és mint anyóst is.

2013. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
23%
Nagyanyámnak van 2 gyermeke.Egyik az anyukám, másik a keresztapám / nagybáttyám. Anyu minden nap beszél a mamával, és Ő védi meg mindig a nagybáttyámtól...Tudni kell, hogy a papa meghalt, a lakás az anyámra, és a nb-mre maradt.Nagyinak ugye haszonélvezeti joga van, de nem is ez a lényeg. Nb.-m még mindig ott lakik a feleségével, és a lányával.Ez önmagában még nem is lenne rossz...csak,hogy a feleség arra neveli a gyereket, hogy odamenjen, pofonvágja nagyanyámat, ne köszönjön neki, stb. És ez mind természetesnek tűnik az nb-m szemében.Sőt...a kislány MINDENT megkap, egy elkényeztetett túlsúlyos p*cs.Na el lehet dönteni, ki a rossz, Bocs ha nem lettem volna érthető, de a kislány ezeket meg is teszi, simán odamegy és pofonvágja a nagyit.
2013. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!