Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az emberek milyen...

Szerintetek az emberek milyen esetben nem érdemelnek megbocsátást?

Figyelt kérdés
Illetve ki az az ember akinek nem tudsz megbocsátani és miért? Köszi a válaszokat!:)

2013. febr. 5. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megbocsátani szerintem mindent megtudtam az életben mindenkinek, de elfelejteni soha nem fogom.
2013. febr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor mi számít elfelejthetőnek?
2013. febr. 5. 21:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen esetben nincs bocsánat?

- gyilkosság

-erőszak

- ha egy életre tönkretesz valamivel.

1 ember van akinek nem tudtam megbocsájtani. Bár lehet hogy idővel megbocsájtottam volna, de már nem lehet. Nyáron meghalt. Az anyámról van szó.

2013. febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hűűűű.. hát az enyém kicsit más.. Volt 2 legjobb barátnőm, és az egyiknek tetszik valaki, nekem most úgy tűnik, hogy lesz pasim, aki ismeri azt a fiút, aki tetszik a barátnőmnek. Számomra bebizonyosodott, hogy az én leendő fiúm teljesen megbízható... és elmondtam neki, hogy ki tetszik a barátnőmnek. És most a másik barátnőm képtelen megbocsátani nekem... Eleve ő ilyen. Csak nem tudom. Szörnyen megbántam amit tettem...
2013. febr. 5. 21:36
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elég zavaros lett.
2013. febr. 5. 21:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Minden megbocsátható ha az aki elkövette őszintén megbánta és mindent megtesz, hogy jóvátegye. Ha viszont fütyül rá, hogy mit tett, akkor nincs mit és nincs miért megbocsátani.
2013. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én tényleg őszintén megbántam, és elmondtam a barátnőimnek is, de az egyik képtelen és szerintem nem is akar megbocsátani.
2013. febr. 5. 21:39
 8/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember berág ha nem tartják meg a titkát és ez érthető. Valaki hamar megbocsájt, valaki évekig (amíg a dolog fontos számára) nem.

De az esetek többségében ezt megbocsájtják, szóval van remény ha nem háborgatod egy ideig a barátnőt.

Én annak nem tudok soha megbocsájtani aki folyton zaklatott pedig tudta hogy nem vagyok kíváncsi rá és majdnem tönkretett idegileg.

Az ilyennek vissza kívánom, meg a nemi erőszaktevőknek is. Ezek szerintem megbocsájthatatlan tettek.

2013. febr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem akkor megy nehezebben a megbocsátás, ha az illető ezt nem kéri, nem bánta meg, amit tett. De csak nagyobb, súlyosabb dolgokban. Szerencsére nincs is sok ilyen az életemben, talán csak egy. Nem vagyok haragtartó.
2013. febr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, rosszul eshetett neki, hogy tovább adtál egy bizalmas infót, bár azt nem írtad, hogy megkért-e erre... De szerintem megbocsát neked előbb-utóbb. Hagyd, hogy ő keressen téged.

Ha mégsem, akkor viszont ez csak jó apropó volt a részéről, hogy ejtse a barátságotokat, hiszen nem halálos bűnt követtél el ellene és még bocsánatot is kértél. Remélem, az előbbi fog történni.

2013. febr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!