Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ellene?

Manoka003 kérdése:

Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Anyám még mindig kisgyerekként kezel ,pedig 20 éves vagyok.

Csütörtökön megyek le a keresztfiamhoz, de ő már most elkezdi ,hogy nem mehetek.

Mit tegyek ? hogy adjam a tudtára hogy már felnőtt vagyok

Adjatok tanácsot létszíves


2013. febr. 5. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondanám, hogy:

"Csütörtökön megyek a keresztfiamhoz."

Tehát nem kérnék, hanem kijelentenék. Aztán pedig fognám magamat és mennék.

Ezt a kommunikációt úgy 17 éves koromban kezdtem el (magamtól jött) és a szüleim elég hamar ráálltak. Jó, nem voltak hajmeresztő programjaim, de úgy látom, a tieid sem azok.

2013. febr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Elég ha pár nappal előtte bejelented, aztán hagyd pihenni és érlelődni az infót. Aztán az adott napon intézd a programod. Ha nem szállsz vele vitába, nem adsz táptalajt egy kiadós vitatkozásnak. Célszerű következetesen kijelentésként mondani az előtted álló programod, hogy fel se merüljön benne, hogy az ő engedélyét kérnéd. El tudom képzelni, hogy nehéz neki az új helyzet, elvégre hosszú évekig gondoskodott rólad, szóval légy vele megértő. Egyébként apukád tud neked segíteni, hogy feloldódjon ez a helyzet?
2013. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, csütörtökön menj le a keresztfiadhoz, és kész.
2013. febr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ribikhez mennél és azt mondaná anyuci, ne eredj egyetértenék, mert csak pénzt költenél, így anyuci fogadja el, hogy elmész, schluss- pass! :) Jó utat!
2013. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat , mindenkinek ment a zöld kezecske :)

mondtam neki,hogy megyek ,erre elkezdi jó h szólok neki és hogy megtudta.

Apám nem tud segíteni ,mert elváltak nem tartom vele a kapcsolatot.

2013. febr. 5. 19:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, sajnálom, hogy apukád nem tud segíteni a helyzetből adódóan. Az, hogy elváltak, és (feltehetően) mégsem lettél "problémás" felnőtt (bár nem törvényszerűen lesz minden csonka család gyereke ilyen), ékesen bizonyítja, hogy már felnőttél, benőtt a fejed lágya. Előbb-utóbb ezt anyukád is el fogja ismerni. Addig is kitartás!! :)
2013. febr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!