Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez? Tehetnék ellene...

Miért van ez? Tehetnék ellene valamit?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, 24 éves, még mindig velünk lakik. Anyukám egyedül nevel minket.

A nővérem rendszeresen kap ruhákat, meg pénzt. Ezzel még nem is lenne baj, de az a baj, hogy kapok ruhákat, de anyám mindig eltéveszti a méretet, és véletlenül mindig a nővéremnél köt ki. Pénzt aztán meg nem kapok, nem is értem, miért, hiszen kiváló tanuló vagyok! Nővérem bezzeg az egyetemen nem áll valami jól, mesterképzésre sem vették fel, most levelezőn fejezi be a jogot - már ha befejezi.

Ritkán megyek anyámmal vásárolni, így alig van ruhám, meg hát "ki is növöm őket", egy idő után elszakad (mondjuk olyan 4-5 hónapig tudok hordani egyet). Cipőt mindig magamnak veszek, diákmunkát vállaltam, abból fizetem. Ha anyámat megkérem szépen valamire, azt válaszolja, hogy nincs rá ideje, vagy hogy majd máskor.

Nővérem bezzeg csúnyán, lenézően megkéri valamire, azt megteszi neki. Ezek miatt nem egy éjjelt sírtam át, de pszichológusra nekem nem telik, anyámnak meg nem merem elmondani.

Amúgy mindig kedves vagyok mindenkivel, elnézést kérek, ha valami csúnyát mondok.

Nem tudom hogyan, de esküszöm a következő évben átköltözöm apámhoz.

17/L


2012. aug. 23. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:

már ne haragudj,de miért kéne pszichológus csak mert nem kapsz annyi ruhát?és az is már milyen h csak 4-5 hónapig tudsz hordani egyet?még a kínai pólók is tovább bírják.szép dolog h kedves vagy meg jól tanulsz,de értsd meg h most a tesód kapja az anyagi támogatást.ha egyetemista leszel,majd te is megkapod azt amit a tesód.egyébként próbáltál beszélni édesanyáddal a gondjaidról?

szerintem nem kell félni,javulni fog a helyzet.

2012. aug. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"mesterképzésre sem vették fel, most levelezőn fejezi be a jogot - már ha befejezi. "

A levelezőre nem hülyék járnak, hanem olyanok, akik nem érnek rá mindennap bejárni iskolába, csak hétvégén. Nemhogy lenézendőbb, de becsülendőbb, mert nincs annyi idejük sem megtanulni egy anyagot, nappalin elég ott ülni és rádragad.


Aztán :

- menj el gyakrabban vásárolni anyukáddal, és akkor tuti méretet vesz.

- vagy jobban bejön neki a nővéred határozott stílusa, mint a te engedékenységed. legyél keményebb.

2012. aug. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ritkán megyek anyámmal vásárolni, így alig van ruhám


mi tart vissza hogy gyakrabban menj vele?

2012. aug. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Beszélni próbáltam vele. Nem sikerült. Egy kész csőd vagyok.
2012. aug. 23. 13:47
 5/9 A kérdező kommentje:

3-asnak.

Sokat dolgozik, este 7 óra körül jön haza, de van, amikor kicsit hamarabb, 4-5 óra körül.

2012. aug. 23. 13:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is ismerek olyan szülőt, aki azt a gyerekét becsüli jobban, aki durvábban beszél vele, amelyik pedig mindig mindent megtesz neki/érte, azt pedig semmibe sem veszi.
2012. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jól van, ha így állunk, sokkal komolyabb leszek, és leordítozom a fejét.
2012. aug. 23. 14:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Hy,


Menj el vele gyakrabban, ha elmegy, akkor van ideje rá, hát csatlakozz, ismerjétek meg jobban egymást.


És anyád gondolom - mint nálunk - azért szereti őt jobban, mert ellöki, úgy érzi kapaszkodnia kell bele, harcolni érte. Legyél határozottabb és ne foglalkozz annyit vele, persze nehéz, de ha nincs más választás?


Gondolj arra, hogy te jártál jobban, mert a munkáddal és az időközben szerzett tapasztalatoddal sokkal többre mész, mint az ingyenélő nővéred. :D

Csodálatos dolog a tudat, hogy saját kereseted van. :D Én semmi pénzért nem cserélném el kegyelemkenyérre! ;) Gondold át, hogy mi is itt a probléma? :)

2012. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és vannak ingyenes - körzeti - pszochomókusok. :)
2012. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!