Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fél tőlem? Mit tehetnék...

Miért fél tőlem? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

A feleségem azt mondta, hogy ne sértődjek meg de néha fél tőlem. Nem bántottam soha, kb évente egyszer vagy kétszer felemelem a hangomat de úgy igazából nem kiabáltam vele soha és durva sem vagyok, ő lenne a legutolsó akit bántanék. Ezt tudja ő is. Azt mondta hogy fél hogy egyszer megtámadom (??). Már legalább tudom, hogy miért viselkedik időnként olyan érdekesen, olyankor fél. Ez így neki és nem sem jó de nem tudom hogy mi az oka. Ő is azt mondja hogy nem tudja. Szeretjük egymást, jó a kapcsolatunk. Inni se nagyon szoktam csak ha úgy van de akkor inkább vicces vagyok mint agresszív.

33/F


2012. okt. 17. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy üvöltözöl, lehet olyan kiállásod és hanghordozásod, ami őt megrettenti. Nem kell megemlni a hangod ahhoz, sem egy 120 kilós színtiszta izom állatnak lenni, hogy féljenek tőled...
2012. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
bocs, *nem üvöltözöl
2012. okt. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Jól sejtem, hogy a feleséged nem dolgozik, egyedül van otthon és szeret női magazinokat és fórumokat olvasgatni, ahol folyamatosan azt nyomják, hogy minden férfi erőszakos, szemét, pedofil, nőgyűlölő állat?
2012. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem néz ilyeneket :)

Amúgy dolgozik.

2012. okt. 17. 19:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Több ok lehet.


Pl. bizonyos helyzetben elöjön nála valami régi emlék (valaki bántotta, gyerekkori élmények, filmbeli képsor, stb) és ezért ijed meg.

Vagy valamiért a te viselkedésedben vam olyan elem, amit ö fenyegtönek érez.

Vagy az is lehet, hogy valami lelki sérülése van, és emiatt reagál furcsán.


Elöször kettötöknek kellene nagyon alaposan átbeszélgetni a dolgot, hogy KONKRÉTAN mi az, amikor elöjön nála ez a félelem, mondasz valamit, egy adott mozdulat, vagy hasonló - illetve ha aktuálisan ezt érzi, akkor AZOONNAL szóljon, hogy MOST volt valami, ami kiváltotta ezt az érzést.

Ha nem juttok elöbbre, akkor érdemes megkeresni egy JÓ pszichológust, mert ö ki tudja deriteni az okot, és utána megfelelö terápiával helyretenni a problémát.

2012. okt. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor semmi ötletem, hogy mitől gondolhatja ezt. Tényleg beszéljetek pszichológussal.
2012. okt. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg az apja, vagy valamelyik előtted lévő párja nem ütötte? Nálunk a férjemnél volt az, hogy nem volt hajlandó még csak vitatkozni sem. Az apja egy alkoholista állat volt, ezt nem tudta kezelni. Félni persze nem félt tőlem, de mivel az apja folyamatosan ordítozott vele is meg az anyjával is, így a kapcsolatunkban, és az előttem lévő kapcsolataimba is kerülte még csak a nézeteltéréseket is. Mára már elég jól belerázkódtunk azért :) Más ötletem nincs. Egyébként türelem kell és szeretet, sok-sok szeretet. Ha nem oldódik meg, akkor pszichológusi segítség akár.
2012. okt. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az ő fejében van valami elállítva, és így reagál le valamit, ami normálisan semmiség. Két dolgot kell megtudni, hogy mit, és hogy miért. Meg kell vizsgálnia a félelmét, hogy mit érez, mi váltja ki, mikor, hol, kivel mással érzi még...

Segíthet egy pszichológus is, vagy egy csoportterápia, ahol előjöhet ez az érzése ellenőrzött körülmények közt.


Gondoljon vissza a kora gyerekkorára, hogy miért érezhette magát fenyegetve!

2012. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!