Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen meghívásra milyen módon...

Ilyen meghívásra milyen módon reagálnátok?

Figyelt kérdés

A sógornőmék gyereke keresztelőjéről van szó. Anyósom múlt héten annyit mondott, hogy ne csináljunk programot,mert 2 hét múlva lesz a keresztelő,( teljesen egyértelmű hogy ott leszünk) amire érkezett néhány napja a sógornőmtől egy mail ( messze laknak, telefonra nem futotta biztos) hogy meghívnak minket is sok szeretettel.

Ők nem voltak a mi gyerekünk keresztelőjén, telefonon hívtuk meg őket.

Szívem szerint nem mennék, zavar iszonyatosan, hogy úgymond egyértelmű, hogy mi ott leszünk, ők meg tojtak rá és a meghívásimód sem egy illedelmes, anyósom részéről meg főleg....mit gondoltok?


2013. febr. 4. 13:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Én is jobban szeretem az e-mail-es meghívásokat.
2013. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Utolsó, te nő vagy?
2013. febr. 4. 13:54
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

34/N

2013. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek kérdező!

Mivel néznek hülyének? Hogy nem gondolat olvasók? Hogy nem tudták, hogy neked nem felel meg a mail-es forma?

Ne haragudj már... de ebből problémát csinálni nagyon gyerekes!

Ők nem voltak a ti gyereketek keresztelőjén? De miért? Lehet, hogy azért mert nem engedhették meg maguknak az utazást, és az ajándékozást anyagilag? Vagy bármi más problémájuk volt?

Nem mind1 hogy-hogy? Az a lényeg, hogy meghivtak! Bár ez lenne a legnagyobb gondom, hogy emailben vagy telefonon hivnak e meg!!! Ez csak hiszti....

2013. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert e-mailben hívtak meg nem kellene így hisztizned. Semmivel sem személyesebb mint a telefon! Plusz rokonok vagytok, nem de bár?! Elmentek ha szeretnétek, ha pedig nem akkor vissza utasítjátok. Azért mert a te gyermeked keresztelőjén nem voltak ott, attól még nem szar alakok.(Lehet hogy épp nem volt pénzük elmenni). Feleslegesen hisztizel, mikor te már eldöntötted magadban a dolgokat, így a kérdés is felesleges.
2013. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Az e-mail semmivel sem rosszabb,mint a telefon. Neked az a problémád, hogy Ők nem voltak ott a Ti gyereketek keresztelőjén és indokot keresel, hogy Te miért ne menj el az övékére. Egyébként Ők miért nem mentek el?
2013. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
túráztak az aranyosak...facebookon láttam a fotókat dátummal ellátva
2013. febr. 4. 14:09
 18/27 anonim ***** válasza:

Hogy menniyt lehet hisztizni a semmit! Atyaég!

Nálunk a férjem családjában körülbelül annyi a meghívás, hogy anyósom megkérdezi, hogy ugye ekkorra nem szerveztek programot, mert x esküvője, y szülipnapja, z keresztelője lesz. Aztán elmegyünk családilag. Mit kell ilyen értelmetlenségeken verni a palávert?

Egyébént meg a hugomék nem jöttel el a mi esküvőnkre. Akkor most én meg ne látogassam meg a gyerekeket, mert megbántódtam? (Persze, rosszul esett, de csak nem ezen fog egész életében nyavalyogni.)

2013. febr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem, neked ez azóta is egy seb a lelkeden, és vártad az alkalmat, mivel vághatnál vissza. Most úgy érzed, itt a Te időd, gondolom nagy volt a csalódásod, hogy meghívtak, és nem sértődhetsz meg azon, hogy elfelejtettek. Így marad a lehetőség, hogy duzzogj azon, hogy e-mailben. :)


Azt kéne megértened, hogy akár elmész, akár nem, senkit nem büntetsz ezzel a duzzogással, csak saját magad és a férjedet. Az anyósodék és a sógornődék akkor is felhőtlenül fognak a gyerekük keresztelőjének örülni, ha Te a fejed tetejére állva duzzogsz otthon. Sőt, akár túrázni is elmehetsz, tehetsz ki róla képet a Facebookra meg az iwiwre is, akkor is csakis Neked lesz szenvedés a tudat, hogy ők épp a keresztelőn boldogok nélküled.


Ott kéne kezdened, hogy megbocsátasz, hogy ők a gyermeked keresztelője helyett kirándultak. Fogadd el, hogy számukra ez nem volt akkora esemény, mint számodra, akinek a saját kisbabájáról volt szó. A második lépés, hogy felnőtt módjára eldöntöd, hogy a korábban történtektől függetlenül el szeretnél-e menni, vagy sem, majd ezt időben jelzed nekik.


Sok sikert hozzá, hidd el, Neked lesz a legjobb mindenki közül, ha ezt el tudod magadban rendezni. A sértettséged egyedül neked magadnak okoz fájdalmat, na meg a férjednek, aki igazán nem tehet semmiről.

2013. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Ha o se ment el,te se menj.bunkosag volt reszerol,de a bunkosagot bunkosaggal fzetni....(ahol van kisgyerek ott mindig lehet ok n elmenni:pl belazasodott a gyerek stb)

Ha nekd ez tuske maradt(nekem is az lenne)en tuti vegg mondanam hogy persze megyek,majd nm jelnnek meg es kuldenek egy uznetet hogy beteg a gyerek.

2013. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!