Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarnak olyanra kényszer...

Miért akarnak olyanra kényszeríteni ami teljesen kizárt?

Figyelt kérdés

Az öcsémnek új barátnője van. Nem is lenne ezzel baj csak cigány és én nagyon nem csípem őket (megvan rá az okom) viszont a családom el akarja fogadtatni velem mert hogy normális. Amióta az eszemet tudom bakancsot hordok és kopasz vagyok, kizárt, hogy valaha is jó lesz vele a kapcsolatom. Nem akarok esélyt adni neki. Egyszer összebarátkoztam egyel de meg is bántam mert nagyon csúnyán átvert. Nem részletezném. Azóta megfogadtam, hogy bárki is legyen az semmilyen kapcsolat nem lesz közöttünk. Nem sértem én meg, de nem szívesen látom és az öcsémre is haragszom. Valószínűleg vele se lesz már olyan a kapcsolatom mint régen. A szüleim meg állandóan ki vannak akadva, hogy fejezzem már be ezt a hülyeséget meg mire jó ez blabla bla. Miért kell kényszeríteni? Ez így nem megy, ha akarnám se tudnám megváltoztatni a véleményemet.


Bocs ha valakit megbántottam!


22/F


2013. febr. 1. 23:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a szüleidnek. Nem kényszerítenek, szabadon azt csinálhatsz, amit akarsz, csak a véleményüket mondják.

Most az előítéleteidbe nem szeretnék belemenni, de az öcséddel kár volna elrontanod a kapcsolatodat. Beszéljétek meg, hogy tiszteletben tartjátok egymás életét. Ő nem kényszerít össze a barátnőjével, te pedig tiszteletben tartod az ő párválasztását.

2013. febr. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
74%
sajnálom, hogy még egy normálissal sem találkoztál közülük. A legtöbb akit én ismerek szintén putris semmirekellő, de nem szidom őket azért, mert tisztelem azt a néhány kivételt, akit ismerek. Van például egy diplomás cigány ismerősöm. Kérlek, gondolj bele, cigányként nem könnyű elvégezni egy egyetemet, mert mindenhol ellenségesen viszonyulnak hozzájuk. Magyarként sem könnyű néha rugalmasságot elérni az egyetemi tanároknál (csak akkor kérek bármit is, ha feltétlenül szükséges és ha olyan dologról van szó, amiről én nem tehetek) Hát ha még egy cigány megy oda azzal hogy óraütközés van, vagy bármi más. Rengeteget gürcöl az, aki ki akar törni, otthon a családdal, ha az még olyan felfogású, a külvilágban pedig azokkal, akik származása miatt gátolják az útját. Ezt a néhány embert tiszteld meg azzal, hogy nem általánosítasz.
2013. febr. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha már így megkérdezted, nekem is a cigány "ismerőseim" 90%-a olyan amilyen, viszont van egy cigány házaspár (2 gyerekkel, rendes tiszta emeletes házzal) ápolóként dolgozik a férj a kórházban, a feleség is ott dolgozik, bár nem tudom milyen formában. Lehet csak takarít. Na ők piszok rendesek. Nem tájszólással beszélnek, nem lopnak, csalnak, hazudnak, sőt mikor nagyon kicsi voltam, a feleség varrt a barbiemnak ruhát. Szóval nagyon ritka, de van kivétel.
2013. febr. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
73%

Nem akarok nagyon belemenni, de osztom a kérdező nézőpontját. Betojok az ilyen liberálisokon, mint ti vagytok. Ti örülnétek, ha egy cigány udvarolna a gyereketeknek vagy fordítva? Ha az én lányomnak egy cigány udvarolna, hát nagyon finoman kifejezve, nem örülnék neki. Soha nem kötöttem beléjük, de ennek ellenére, sajnos nagyon sok problémám volt velük. A 64 éves anyámat megverték az utcán, fényes nappal és ez csak egy eset a sok közül.


Kérdező!


Tudom, hogy fel vagy háborodva. Nézd levegőnek a csajt és ennyi. Nem kell bíznod benne. Próbáld nem elszúrni a kapcsolatot az öcséddel. Ti mindig testvérek maradtok. Bár ha a csajt nem fogadod el, akkor nagy az esély, hogy az öcséd sem fog normálisan viszonyulni hozzád. Nehéz ügy. maximum, látogass haza ritkábban.

2013. febr. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom én is előítéletes vagyok. Legjobb barátom unokatesóját halálra verte egy cigánybanda, engem fejbedobtak egy féltéglával 9-10 éves cigánygyerekek miközben egy játszótéren cigiztünk a suli mögött és körben a földön ülve beszélgettünk. Két ismerősömet viperával fenyegették meg ("pénzt vagy életet"), tőlem még kisebb gyerekkoromban hasonló korú cigánygyerekek el akarták venni a gördeszkámat.

Ezek után ne legyek előítéletes?

Egy pozitív példám van. Még egyetemen ismerkedtem meg egy cigány sráccal, ő szociális munkásnak tanult, és minden rendben volt vele, haverok voltunk.

Szóval nem nézném jó szemmel a gyerekem cigány párjait legalábbis addig, amíg meg nem győződök róla, hogy a családja is normális. Mert az kevés, hogy maga az ember oké.

2013. febr. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
79%

Ja még egy dolog, bár ez már feltételezés:

Adott a lépcsőház, ahol húgomék laknak. Két ajtón keresztül lehet bejutni, ebből az egyik kaputelefonos.

A második ajtón ha bementél, jobbra kell fordulni, majd gy méterrel előrébb balra nyílik egy folyosó, ami a hátsó kertbe vezet. Ezen a folyosón tartották hugiék az egyik biciklijüket, egy nem túl erős acélsodronyos zárral lezárva (csak a kereket nem lehetett elforgatni, mert nem volt mihez hozzázárni, tárolóba meg már nem fért be). Soha semmi baja nem volt, mert ugye a kaputelefonos ajtó üvegén keresztül esély sem volt meglátni, hogy ott van egy kerékpár.

A földszinten élő család egyik lányának lett egy cigány barátja. Aggasztó volt, de mivel a bicaj még mindig ott volt, meg is nyugodott mindenki. Aztán párszor láttuk, hogy a földszinti lány az ajtajukban, tehát a kaputelefonos ajtón belül beszélget a barátjával, és a barátja szintén cigány haverjával. A bicaj 5 nap múlva eltűnt, a zár borításának darabjait találtuk csak meg a folyosón.

Szerintetek ki lehetett...? Persze bizonyíték nincsen, nem is kezdtünk el vádaskodni senkivel szemben sem. De a következtetés adja magát... Előtte 3 évig nem volt semmi baj...

2013. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
akkor az öcsinek bejön a putris életvitel kinek mi tetszik,majd a szüleid is rá fognak jönni hogy tévednek,addig senki nem tart a tűztől míg meg nem égeti magát
2013. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Haveri társaságban nem bíznak már benne, mindig ég a fejem miatta. Nem tudom mit eszik rajta, 6000x jobbat kaphat bármikor, ráadásul magyart. Nem tudom tiszteletben tartani mert vagy 3 hónapja még az ilyeneket nem szerette most meg ilyet kúr. Lehet köcsög vagyok de remélem hogy nem maradnak együtt sokáig, nem szeretném ha az én családomban is előfordulnának ilyen dolgok. Azért nem könnyű cigányként elvégezni az iskolát mert 1000-ből 1 hajlandó rá, akkor már igazán szólhatna a rokonainak is, hogy legalább hasznuk legyen ne másokból éljenek.

Nekem is van pár ilyen történetem 14-es és ezért is ítélem el az összeset. Egyetlen egy normálisat sem ismerek (sajnos). De azért nehogy már én ne menjek haza mert ő ott van...

Egyébként amióta itt van pontosan ezért figyelek oda jobban mindenre. Talán már fel is tűnt neki de nem baj. Ne védjétek őket :)

2013. febr. 2. 12:24
 19/27 anonim ***** válasza:
80%
Nem lehet, hogy az öcséd drogozni kezdett, és a cigányoktól kapja a cuccot olcsóbban vagy valami? Nem vészmadárkodni akarok, csak ha ilyen hirtelen változás történt akkor nehezen tudok arra gondolni, hogy simán csak tényleg megtetszett neki az a lány...
2013. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Na és ha megbántottákl valakit? Magánügy.


Tudod, hogy mi a gond? A bakancshordás még nem tesz erőssé. Az ad erőt, ha tudod, hogy ki vagy és mit akarsz. Senki sem kényszeríthet téged semmire, csak ha akarod, vagy ha olyan helyzetben vagy, hogy megtörnek (mindenkit meg lehet törni).


De most nem vagy olyan helyzetben. Ha nem akarod, akkor nem kell elfogadnod a lányt, és senki akaratának nem kell engedelmeskedned. Nem azért, mert ő cigány, te pedig bakancsos vagy, hanem azért, mert nem szimpatikus, vagy átvert stb. Azaz a te saját meglátásod, megítélésed alapján.


A szüleidnek üzenem: talán törődjenek a saját dolgukkal, ne erőszakoskodjanak, és akkor te magad is kevesebbet védekezel ellenük és a Világ ellen.

2013. febr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!