Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjes nevet leveszik?

Férjes nevet leveszik?

Figyelt kérdés
Elváltam 2 éve és nem vették le a férjes nevemet (tudom fizetni kell érte) és az a kérdésem h 2014 juniusban lejár a személyim és ha majd ujra csináltatom és beviszem a válási papirt amivel igazolom h elváltam leveszik a férjes nevet ingyen?
2013. febr. 1. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Ingyen nem.Minden iratod átíratásáért fizetned kell.
2013. febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Én most csináltattam, és ingyen volt a személyi, a tb és az adókártya. Talán a lakcímkártyáért fizettem 500 ft-ot, úgy rémlik...

De! Előtte én kikértem az új anyakönyvemet, ami pénzbe kerül, úgy emlékszem, 4000 ft volt. Tehát maga a válási papír nem elég, mert ott még csak az van rajta, hogy Kovácsné el van választva, de az nincs, hogy visszaveszi lánykori nevét. Az új anyakönyvet az esküvő helyén a hivatalban kell kérni, és utána az említett iratokat ingyenesen kicserélik.

2013. febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nekem amin nevet kellene átirni aza személyim lakcimkártya tb-kártya jogsi.akkor mindet egyszerre kell megcsináltatni?(gondolom)mert fura lenne ha a személyimben a lánykori nevem lenne a jogsiban meg a férjes.A 4000ft az nem is sok ha minden okmányomrol leveszik a nevet :)
2013. febr. 1. 13:14
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem "leveszik" a férjes neved, hanem megváltoztatják.

Bármikor visszaveheted a leánykori nevedet, a születési anyakönyvi kivonat kell hozzá, a válási papírokat nem kérik.

Legalábbis nálunk nem, de lehet hogy ez is mindenhol más.

2013. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

2. vagyok. Ugyan nem értem, ki az, aki lepontozza a válaszomat - és valószínűleg ezt is le fogja, mert nem bír magával - , de azért én leírom akkor részletesen, mert mint mondtam, én most csináltam végig.

Szóval én vidéki vagyok, de Pesten esküdtem. Mivel nem akartam felmenni Pestre, elmentem itt az anyakönyvi hivatalba a válási papírokkal, hogy szeretném visszavenni a nevem. Ők felvették az adatokat, vettem egy 4000 ft-os illetékbélyeget, és ők elküldték Pestre. Nyilván ha te abban a városan élsz, ahol esküdtél, akkor ez a lépés kimarad. Na és akkor nemsoká kiküldik postán az új anyakönyvit a lánykori neveddel.

Én nem vártam meg, míg kiküldik, hanem azzal a jegyzőkönyvvel, amit a helyi anyakönyvvezető adott arról, hogy az új anyakönyv igénylése folyamatban van, azzal elmentem az okmányirodába, és szépen kértem új személyit ingyen, erre várni kell pár hetet, míg kipostázzák, új lakcímkártyát 500 ft-ért - mert azt ott helyben a kezedbe adják, azért kérnek érte pénzt szerintem - , és én jogsit nem csináltattam, de nekünk azt is ott kel, tehát te is egy körben meg tudod majd csináltatni.

Aztán aznap szépen átballagtam az OEP-hez, és ott szintén a jegyzőkönyv alapján kb. 5 perc alatt kinyomtatták az új TB-kártyámat is ingyen. Aztán aznap délután elmentem a NAV-hoz, és elindítottam az adókártyát is, ami azóta még nem jött meg, de adnak egy igazolást, hogy úton van, így bárhol kérik, tudod igazolni.Persze ingyen ez is.

Így összességében 4500 ft volt.

A bankkártya pénzbe kerülne természetesen, én azt meg se csináltatom, majd ha lejár, előtte bemegyek az anyakönyvivel.

Amúgy ha nem pont egyszerre csináltatod meg, azzal sincs baj. Igyekezz azért vele, de addig, amíg nincs meg minden, addig hordd magaddal az anyakönyvigénylést, utána az anyakönyvet, és senki nem szólhat semmit.

Szóval nekem egy nap volt és az okmányok maga ingyenesek, csak az anyakönyv a drága.

Sok sikert!

(Aki meg lepontoz, az magyarázza el szebben :)Ahhoz is sok sikert!)

2013. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Ahogy látom 2 külön dologról beszéltek. Egy sima névváltozáshoz nem kell új anyakönyvi kivonatot igényelni.

Az csak abban az esetben kell, ha a házasságkötéskor a születési nevedet változtattad meg.

2013. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Amennyiben eddig kovács Jolánnak hívtak, s férjhezmenetel után Szabóné Kovács Jolánnak, majd válás után ismét KOvács Jolán szeretnél lenni, abban az esetben kell új anyakönyvi kivonat. Tehát kell. Én vagyok a kettes ismét, jöhet a lepont :)
2013. febr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Micsoda elképesztő sok kielégületlen, boldogtalan ember van ebben az országban :( Borzasztó dolog ez...
2013. febr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves 2 es :) ne foglalkozz ki mit ir :) és az utolsó válaszolonak nem a vita kedvéért irtam ki a kérdésem. Kedves 2 válaszoló ha nekem meg van a születési anyakönyvi kivonatom akkor is kell csináltatnom egy újat a név levételéhez?
2013. febr. 2. 16:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez az anyakönyvi kivonat más, mint ami neked van. Neked valószínűleg csak a születésid van meg, meg a házassági, bár azt meg elveszik váláskor.. de az egész más. Erre az újra azt írják, hogy ekkor meg ekkor elváltál ettől meg ettől, és innentől kezdve téged a leánykori neveden hívnak.

De én azt mondom neked, hogy menj be a helyi anyakönyvi hivatalba a válási papíroddal, és mindent elintéznek és elmagyaráznak neked. Nem bonyolult ám, ahogy hosszan leírtam, tök érthető. Én vagyok a kettes válaszoló, meg aki hosszan írt. (Őszintén szólva tojok az idióta lepontozókra, csak az a baj, hogy ilyen elmebetegekkel van tele az utca... )

2013. febr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!