Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lövi magát a nővérem. Mit tegyek?

Lövi magát a nővérem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mostanában többször láttam gyanúsan viselkedni a tesóm. Mintha valami drog hatás alatt állna. Éppen ezért egszer mikor aludt megnéztem az alkarját és szúrás nyomokat találtam rajta. Nem tudom mi tévő legyek. Sajnos a szüleink túl jó móduak ezért saját bankkátyánk van, ami tele van pénzzel, ezért sosem lesz probéma neki, hogy ne legyen pénze a cuccra és sosem fog leállni attól félek. Ötletek, tippek?

19/L



2013. jan. 30. 15:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%
nekem van egy barátom, fiatalabb korában keményen drogozott majd sikerült leállnia. Most 10 évvel később pszichés zavarai vannak, állandóan gyógyszereken él, orvosokhoz jár, mentő viszi el és lebénult a lába. Egyre jobban épül le, mindezt mert fiatal korában tönkre tette a testét. Nem játék ez. Ha jót akarsz a nővérdnek(bármennyire is fog utálni miatta első körben) azonnal bevonod a szüleid és léptek ezügyben. Nem hiszem h "barátnős beszélgetés" segít ilyenkor már. Drasztikus megoldás kell. Remélem a szüleid komolyan veszik majd a problémát. Ne húzd az időt, mert a nővéred élete forog kockán
2013. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem vicc, hallod!! Ajánlom figyelmetekbe a Trainspotting meg a Requiem egy álomért c. filmeket!

Nem szabad megsértődik, nem sértődik kérdéseken gondolkozni!


Azonnal szólj a szüleidnek! Ha nem akarod direktben, akkor intézzétek úgy, minta pl anyukád véletlenül maga vette volna észre a szúrásokat. Ha csak most kezdte, akkor lehet elég egy nagy családi fejmosás, de ha már jobban benne van, akkor lehet, h szakemberre lesz szükség. ASAP mondd el a szülőknek, h mit tudsz!

2013. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Jómodor ide vagy oda,én nagyon ellenzem egyébként ezt,de biztos turkálnék a cuccai közt,hátha találsz valamit. Vagy nem tudom a te zsüleid miylenek,de az enyémek biztosan nem hinnék el ,ha azt mondanám lövi magát a tetsvérem .
2013. jan. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
92%

13-as válaszolóval értek egyet. Nálunk is hasonló volt a probléma.

Egy ideje láttam, hogy a tesóm furán viselkedik. Minden délután eljárt itthonról, sokkal később jött haza, mint szokott hétköznap is. Még normális időben, 9 körül, senkinek nem tűnt fel. Aztán kicsit lassabb volt, és mindig mindent felzabált este, szó szerint. Hízni viszont egy dekát nem hízott. Ja, és soha nem volt ösztöndíjából, zsebpénzéből egy vas se! Ezenkívül teljesen normális életet élt.

Egyszer aztán egy hétvégi buli után cigipapírt találtam a hátsó ülésen az autóban. Addig fel sem tűnt, de "Döncis" zacsikkal, meg üdítős flakonokkal volt tele mindig az autó előtte is.

Akkor kezdtem "nyomozni". Átnéztem a zsebeit, figyeltem mikor és kivel jön-megy. A barátok változatlanok voltak, de szintén furák.

Egyszer aztán bedöglött a számítógépem, és odaültem az övéhez, hogy megnézzem a leveleim, közösségi oldalt, stb.

Hát, nem jelentkezett ki a "fb"-ról, és jött is az üzi a havertól, hogy "Jössz ki ma is? Veszett jó az újféle cucc." Nnna, nekem se kellett több. Elkezdtem végigolvasni a levelezéseket, szint minden nap vették a füvet, hétvégén extasyt. Középiskolában végzős srácról beszélünk amúgy.

Fogtam az összes beszélgetést, kimásoltam egy doksiba, elmentettem, leírtam a díler számát, nevét.

Nem mertem úgy Anyuék elé állni, hogy nincs semmi bizonyítékom. Kiröhögtek volna, vagy nem is tudom, ha csak úgy odaállok.

Végül aztán el sem olvasták, elég volt, hogy ott volt a pendrive a kezemben.

Szerencsére nálunk nyugisan telt, és megoldódni látszik.

Amúgy, hozzátenném, TAGADNI FOG. Tesóm is ezt tette, csak mikor odaálltunk nevekkel, bizonyítékkal elé, már nem tudott mit csinálni. Elsírta magát, külön bűntudata volt, hogy hazudott. Utána lehet mit kezdeni a dologgal, amikor tudja, hogy "lebukott", és már nincs mit harcolni ellene. Amikor "megadja magát" a dolognak, és elfogadja, hogy felesleges titkolózni. Utána lehet nekiállni segíteni, ha engedi. Bár nagyon fogja utálni a helyzetet. Utált engem is, jogosan, de remélem valahol megérti, hogy érte csináltam.

2013. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb mindenképp vele tisztázd, mert ha elmondod a családodnak és kiderült, hogy mondjuk vérvételen volt és azért viselkedik furcsán, mert pl. vérszegény, akkor az nagyon rosszul sülne el. Lehet, hogy ennek kicsi az esélye, de szerintem először nála kérdezz rá, hátha tud adni magyarázatot és valami hihető bizonyítékot (de azt rögtön, mert orvosi papírt később tud hamisítani).
2013. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Szerintem mindenkeppen beszelj vele, majd kerd meg hogy a szuleitekkel is beszeljen es menjen el elvonora.
2013. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Ne szólj a szüleidnek, csak ,akkor ,ha tudod ,hogy tudják kezelni a helyzetet(Nővéred ne tudjon róla).

Két lehetőség van, elvonó, vagy megpróbáltok rajta ti segíteni.

Ez úgy működhet ,hogy megpróbáljátok visszakeresni a problémáit, ami miatt eddig fajult a helyzet.

Persze ez csak ,akkor működik, ha Ő is akarja, legtöbbet neki kell tenni a javulás érdekében. Rajta múlik, hogy leszokik vagy sem.

Pénz megvonása pedig butaság mert csak felhúzza magát rajta és nagyobb bajt csinál.

2013. febr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
2013. ápr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mit csináltál végül? Mi lett vele?
2013. máj. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Szia, látom elég régi a történet, de érdekel, hogy mi történt, mi lett a dolog vége?
2015. ápr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!