Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a nővérem...

Mit tegyek ha a nővérem hozzám méri magát?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy a nővérem 2 évvel idősebb nálam és valamiért hozzám hasonlítgatja magát...Rám mindenki azt mondja hogy szép vagyok, de én nem tartom magam annak. De ez most mindegy is. Eddig nagyon észre se vettem, hogy én vagyok a "példakép", de tegnap teljesen ledöbbentem és nagyon kínosan éreztem magam...A következő történt:

Elmentünk apához délután. Beszélgettünk és jó volt a hangulat meg minden...Aztán valahogy szóba került hogy múltkor apa egyik ismerőse megjegyezte hogy szép vagyok...Erre a nővérem elkezdte kérdezgetni apát, hogy Ő olyan szép-e mint én, olyan stílusos-e mint én, olyan szép-e a haja mint az enyém stb...Szörnyen éreztem magam és idegesített is. Ez most mi?o.O Mit csináljak hogy abba hagyja? Végül is Ő a NŐVÉREM...-.-" :O


L/14


2009. ápr. 10. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem, hogy annyira kéne, hogy zavarjon. én jól megvagyok a nővéremmel. sokmindent csak vele tudok megbeszélni. talán ez a kötelék hiányzik köztetek. mi gyakran vásárolunk még egyforma stílusú ruhát is:)
2009. ápr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 5 év korkülömbség van de anya azt szereti ha ugyan olyan ruháink vannak tesómmal, de én ezt utálom meg a tesóm is!
2009. ápr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

kisebb koromban én is próbáltam hasonlítani a tesómra, mondjuk a nővéremre (van egy húgom is)...

...de mára mindhárman különbözőképpen öltözünk, más a stílusunk, persze azért lessük egymást hogy ki hogy néz ki :D én nem is szebb szeretnék lenni, csak nem szeretnék "lemaradni" Tőlük

szerintem majd rátalál a saját stílusára, és akkor nyugtod lesz...:)

2009. ápr. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viselkedj vele megértőn, kedvesen. Azért érez így, mert ezt hallja a környezettől (nem tőled), így te nem igazán tudsz mit tenni. ha segítségére van szükséged, beszélgessetek.
2009. ápr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ne "sajnálóan" vagy ilyesmi, hanem kívülállóként, mert abban az ügyben hogy ki szép ki nem, Te kívülálló vagy (környezetedtől hallja), hiszen Te testvérként szereted.
2009. ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hasonlítgatás, hanem valószínűleg rosszul esett neki, hogy téged szépnek neveztek, de őt meg észre sem veszik. Erről nem te tehetsz és nem hiszem, hogy magát egyébként hozzád akarja hasonlítani, csak ez a téma épp így jött fel. Szerintem rosszul esett neki, ennyi. De erről te nem tehetsz és nem is kell ezzel foglalkoznod.
2009. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A tesód szeretné, ha ugyanolyan értékű embernek tekintenék, mint téged, és ezt nem érzi, ha folyton van egy "bezzeggyerek" (ahogy én nevezem) a közelében. Tapasztalat, nálunk is van valami hasonló, más gyerek vagy az öcsém mindenkinek fontosabb volt mindig a családból, hát elég xarul esik, mit ne mondjak, sok időbe telt, míg túltettem magam azon, hogy ne érdekeljenek a családom megjegyzései, pont azoké, akiktől egy embernek a legtöbb támogatást kéne kapnia. (24 éves nő vagyok)
2009. ápr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért csinálja ezt mert neki nem mondják hogy szép,és ez nem jól esik neki
2010. aug. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!