Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szeretitek a párotok főztjét?

Ti szeretitek a párotok főztjét?

Figyelt kérdés

Nekem a feleségem alig fűszerezi az ételeket és szinte nincs semmi ízük én viszont imádok főzni és az sem zavar, ha órákig pepecselni kell a konyhában.

Nálatok nincs ebből probléma?


2013. jan. 28. 11:32
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A férjem nem főz... ez az én dolgom. De hála égnek egyrészt tudok is sütni-főzni, másrészt meg imádja is a főztöm...szóval no problem. :)
2013. jan. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Elvileg az én főztömmel nincs gond, bár néha nem találom el az ízlését. Azt mondja, mostanában sótlanul főzök, de azt mondja, inkább így, mint túl sósan. Ő borsodi én Budapesti, ráadásul nagyszüleim zalaiak, tőlük tanult főzni apukám, tehát az ország két véglete :) Egy bajom van vele, hogy amikor látja, hogy valamit hogy csinálok, és ő nem úgy tudja, akkor már nem is jó, pedig előtte évekig így csináltam. Úgyhogy inkább mindig megkérjük egymást, hogy hagyja békén a másikat, amíg az főz :)

A férjem remekül főz, nagyon ügyes, épp tegnap csinált zsebes karajt tegnapelőtt pedig borsólevest, és már a sütést is kipróbálta :) nyilván nem mindig sikerül minden, de azért éhen nem halunk :)

2013. jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretek sütni is és főzni is, és tudok is. A barátaink is nagyon szeretnek nálunk kajálni, mert tényleg jól főzök, nemcsak fényezem magam. A párom nagyon szereti a főztömet. Egyébként én is szeretem az ő főztjét, mert ő ugyan csak bográcsos cuccokat szokott készíteni, de abban verhetetlen.
2013. jan. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Én még kezdő vagyok a konyhában. A párom szereti, ha főzök neki, ha valami nem úgy sikerül, akkor azt általában én is érzem, meg szoktuk beszélni, hogy ez most nem lett valami jó és találgatunk mit kellett volna máshogy.

Nekem sokat számít, hogy nem veszi el azonnal a kedvemet a főzéstől. Hősiesen megeszi (ehetetlent még sosem sikerült főznöm) és őszintén megtudjuk beszélni, hogy hát hagyott némi kívánnivalót maga után a téma. :)) Jól esik, hogy nem hazudik, nem nyammog, hogy hmmm de finom, amikor én is érzem, hogy nem az, mégsem aláz le a sárga földig! :)


Nem zavar, ha főz nekem, sőt... szeretem! Bár általában 2 percenként mennem kell a konyhába, hogy szerintem ez jó-e így, mit tegyen bele, jó lesz-e már a tészta, stb. :) Attól még értékelem az igyekezetét és jól is szokott sikerülni így a közös alkotás, amikor ketten dolgozunk az ügyön.


Alapvető kezdők bénaságán kívül túlzottan sok problémánk nincs. A családjaink ízvilága hasonló, mindketten imádjuk az ízeket. Az egyetlen különbség, hogy ő sósabban szereti az ételeket, míg nekem az már túl sós, ami neki pont jó. Ebben kiegyeztünk úgy, hogy inkább az én ízemre főzünk és ő max utána még megsózza a sajátját. Ez így működik és mindketten jól lakunk. :)

2013. jan. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A férjem kitűnően főz.Pl.senki olyan jó lecsót nem készít,mint Ő.Húsfélék sütését is rá szoktam bízni,neki jobban sikerül,mint nekem.

Az bosszant kicsit,hogy mikor dicsérem a főztjét,mindig azt mondja,szerinte nem elég jó,máshogy kellett volna készítenie.Hiába mondom,hogy tökéletesen finom.

2013. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!