Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szeretitek a párotok főztjét?

Ti szeretitek a párotok főztjét?

Figyelt kérdés

Nekem a feleségem alig fűszerezi az ételeket és szinte nincs semmi ízük én viszont imádok főzni és az sem zavar, ha órákig pepecselni kell a konyhában.

Nálatok nincs ebből probléma?


2013. jan. 28. 11:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

nálunk anyám főzött iszonyat íztelenül. sztem most azt próbálom bepótolni, mert mindenbe egy vagon fűszert, csípőset, hagymát, s hasonlókat teszek. a párom meg gyakran sikítva kérdezi, h mi a jó fenét tettem bele, h ilyen intenzív íze van :)


amúgy a legtöbb főztömet két pofára falja, szerencsére a csilis babba és a pörköltbe nem árt a fűszer. :)


ne fikázd az asszonyt, inkább főzz te helyette, őt meg tanítsd meg autót szerelni, és helyreáll az egyensúly :)

2013. jan. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

Én elég jól főzök, a párom szereti. Szerintem az a dolog nyitja, hogy sok más lánnyal ellentétben engem nem fogott be anyukám és nem tanított meg főzni. Amikor az első barátommal összeköltöztem, akkor kezdtem el tanulgatni, de szinte semmit nem csinálok a kánon szerint, hanem úgy csinálom, hogy jó legyen.

Ez főleg a fűszerezésben érződik, illetve rengeteg technikám van, amivel lerövidíthetem a bruttó munkaidőt.

Emellett szempont még, hogy egészséges legyen, szóval sok ételt (pl. grízes tészta, lekváros gombóc és hasonló kalóriabombák) egyszerűen nem vagyok hajlandó megfőzni.


A párom pont az ellentétem, ő ha nekiáll főzni (na persze nyilván nem munka után fáradtan, hanem akkor rászán egy szombat délelőttöt), akkor általában nehéz kajákat csinál sok hússal, és mindig pontosan ugyanúgy, ahogy a recept mondja. Szeretem a főztjét, de bőven elég hetente-kéthetente egyszer, mert az általa főzött ételekből képtelenség annyira keveset enni, hogy utána ne aludjon el az ember :)

2013. jan. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom a párom főztjét, pedig én vagyok a nő :) Szerencsére viszont is igaz (állítólag:)


Mindketten tudunk főzni, sokszor főzünk együtt is. A párom szereti a dolgokat extra csípősen, én is szeretem a csípőset, no de annyira azért nem, mint ő. Egyszerűen megoldottuk: egészséges mennyiségű csípős fűszer megy bele, és ő tálaláskor ráborít a saját adagjára pluszban, amennyit csak szeretne.


Egyébiránt még sosem volt problémánk a konyhában :)

2013. jan. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

én jól főzök, igaz sósabban esze mint ő, így én utánsózok, vagy pont a kettőnk határán készítem az ételt, h neki is meg nekem is jó legyen. de fordult már elő nem egyszer, h nem olyan lett a végeredmény mint szerettem volna, de benne van a pakliban:)

Nálunk nem csak én főzök, érdekes mód ugyanazokkal a fűszerekkel ugyanazt az ételt egészen más végeredménnyel főzzük.

Szeretem a főztjét, van olyan amit én nem is tudok úgy elkészíteni, és inkább mindig ő főzi. És van amit már tőle tanultam (mert édesanyám nagyon rosszul csinálja ezt az egy ételt- így a nem szeretem kategóriába soroltam), és a vicc, hogy végül az enyém finomabb szerinte is, pedig csak ő volt a segítségem:))


Azt hiszem szerencsénk van:)


25/N

2013. jan. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a párom szakács. Kapcsolatunk elején féltem főzni neki.Én szakácskönyvből tanultam meg főzni,a gyerekeim ezt szokták meg.Tény,h másképp főzünk,a gyerekek inkább az enyémet szeretik.Egy szakács erőteljesebben fűszerezik.A párom + édesszájú,egy borsófőzelék is sokkal édesebb. A másik különbség az, h én nem szeretem a csimbókos húsokat. Én egy pörihez a húsról leszedem a zsíros részeket és apróra vágom.A párom csak összevágja,elég nagyra. Én a csirkemellet vékonyra vágom vagy kiklopfolom,a párom max félbevágja.Volt,h a karajt feleztem,egyik fele én szakértelmemmel készült(vékonyan),másik felét vastagon rántottam ki.A párom is a kicsiket tette a tányérra:). Egy férfi úgy főz,h minden dologhoz új lábost vesz elő,egy nő inkább elmossa menet közben,nem lesz hegyekben mosatlan. Mikor párom végez a főzéssel,nekem csak mosogatni kell....de ez edény hegyeket jelent!

Két év után párom azt mondja, rengeteg dolog sokkal jobb ha én főzöm.Van amit átvett tőlem,de én is sokat tanultam tőle.Nincs probléma belőle.

2013. jan. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk megtalálta a zsák a foltját, mivel barátnőm szakács én meg cukrász vagyok, úgyhogy általában jó a kaja.

Én is szeretek a konyhában főzőcskézni, bár utána általában úgy néz ki , mintha egy kisebb atombomba csapódott volna be. De legalább a végeredmény finom.

2013. jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
74%

"ne fikázd az asszonyt, inkább főzz te helyette, őt meg tanítsd meg autót szerelni, és helyreáll az egyensúly :)"

utóbbit én is szívesebben csinálnám, mert nem igen tudok főzni. Ha csinálok vmit, akkor meg a nagyobbik lányom van hogy meg sem akarja kóstolni. De amúgy elég depis lettem így semmihez sincs mér kedvem-pedig ma vasalni akartam...

2013. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem, de elég kevés ételt tud, és amiket igen, azok mondjuk pont nem a kedvenceim. Ettől függetlenül finomak, nincs velük semmi baj, na meg ha van itthon bármi élelmiszer, abból ő már nekiáll főzni, ha éppen olyanja van, szóval feltalálja magát :) De én szoktam általában főzni, mert nekem több időm van rá, én meg bármit megfőzök, ami az eszembe jut.

25/N

2013. jan. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Szereti a férjem a főztömet, bár a változatossággal vannak problémáink, kevés étel van, amit mindketten megeszünk.

Szeretek új recepteket kipróbálni, próbálok változatosan fűszerezni, sajnos a fiunk nagyon válogatós, miatta mindig kell egy "B" terv.

2013. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
A férjem finoman szólva nem túl profi a konyhában, de nem is erőlteti, úgyhogy én főzök. :) Szerencsére nagyon szereti amiket készítek, pedig elég finnyás.
2013. jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!