Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szeretitek a párotok főztjét?

Ti szeretitek a párotok főztjét?

Figyelt kérdés

Nekem a feleségem alig fűszerezi az ételeket és szinte nincs semmi ízük én viszont imádok főzni és az sem zavar, ha órákig pepecselni kell a konyhában.

Nálatok nincs ebből probléma?


2013. jan. 28. 11:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs, barátom sósan szereti az ételeket én meg úgy nőttem fel, hogy az ő szemében sótlanul eszek. Ezért mindig vagy sótlan vagy túl sós az étel de azért néha eltalálom :D

Egyébként én úgy vagyok vele, ha nem tetszik neki majd főz magának, de mivel elég lusta (na jó azért szokott segíteni) ezért az van amit kap így járt :D De alapvetően nem szokott panaszkodni

2013. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

A párom imádja a főztömet.

Nála is a sótlan-mizéria megy, miközben nekem már úgy is túl sós az étel.

Szimplán utána sóz, és kész :)


Kétnaponta hallgatom hogy az anyja nem úgy szokta csinálni, de a végeredmény mindig az hogy elismeri, az én főztöm jobb mint az anyjáé.

2013. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Probléma nincs. Én valósággal odavagyok az új ízekért. 20 évesen kezdtem el főzni az otthoni konyha tabu nekem, mert "úgyis elrontom a kaját" és akkor csak "kidobjuk az ablakon a pénzt". Mamám nagyon egyoldalúan főz. Sok olaj és bizonyos fűszerek.


Én koliban felfedeztem, hogy a konyha mennyi lehetőséget rejt magában. Az tény hogy voltak sikertelen próbálkozásaim is :p, de imádok mindig új ízeket felfedezni, receptből nemigazán szeretek főzni, mindig elolvasom mások hogyan készítik, de az csak nagy vonalakban iránymutatás nekem. Imádom az új felfedezett fűszereket és élelmiszereket kombinálni. Pl. a sült pulykatallér mézes-fahéjas-almás bundában nagy kedvence a páromnak :) És igazából egyszer főztem húsos krumplit az otthoni konyhában és még papámnak is ízlett. :) Pedig nem az ő szájíze szerint készült.

Sajnos ha főzök is otthon akkor a mamám ott van, hogy "segítsen" és hiába próbálnék a magam feje után menni, mindig rám szól, hogy "nem így írja a recept". Pedig szerintem a saját elgondolásom is nagyon beszokott jönni.


23/L

2013. jan. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

A férjem szereti a főztömet, állandóan enné:DD


Ő nem tud főzni-semmit, én meg nem szeretek főzni.

2013. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a párom főztjét, mert ő egy "főzzünk meg 7 személyre 600 Ft-ból" típusú családból jött, és ezt a szokását annak ellenére is megtartotta, hogy nem kell már ennyire spórolnia. Én nem bírom a csontos-porcos, húst alig látott főzési technikáját, vagy az olcsó ízpótló fűszerkeverékkel teleszórt ételeit. Hétköznap menüt eszem, hétvégén pedig inkább én főzök.
2013. jan. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg a nejednek, hogy foglalja imába a neved:DD és hagyjon hagy érvényesülj:D
2013. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom az egyszerűbb kajákat tudja csak elkészíteni, azok viszont nagyon finomak lesznek. Én főzök, probléma nincs, annyi, hogy a paradicsomos kajákba ő beleönt fél kiló cukrot, mikor kiszedi magának. Én azt szeretem, ha savanyú. :)
2013. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Férjem szereti a főztöm,kivéve a neten lesett újitásokat.Azok valamiért nem jönnek be neki,ilyenkor eszik szendvicset.Az ő föztje ehetetlen igy nem próbálkozik.
2013. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen nagyon szereti,ahogyan főzök..igaz a sózással voltak gondok,mármint én kevésbé sózok.

Mostanra már ő sem eszik annyira sósan.

A drágám is főz,elég gyakran és nagyon jól...vannak kaják,amiket itthon csak ő készit.

2013. jan. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Imádja a főztöm:)

Főképp hogy rengeteg új kaját kipróbálok,nem ragaszkodom a vasárnapi húsleves-rántott hús kombóhoz.

(amin persze az anyaj szöryülködik,szerinte igy éheztetem a fiát,de nem lényeg)

2013. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!