Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ideje lenne megváltoznom és...

Ideje lenne megváltoznom és eldobni a régi életemet?

Figyelt kérdés

24 éves leszek tavaszra.

Eddig azt hittem, hogy jó életem van(bár nem panaszkodhatok, mert tényleg jó, csak egy valami hiányzik a szabadságom és az egyéni döntéshozatalom).

Dolgozom, már lassan 2,5éve. (kisebb megszakításokkal)

És anyám beleszól az életembe. Szó szerint mindenben. Baráti kapcsolataimban, a szerelembe, a munkahelyembe, mikor vehetek ki szabit. stb

Most is van egy férfi(oké idősebb nem kevéssel), de megtiltotta a találkozást. Nem engedi, hogy megismerjem.

Ez a férfi felajánlotta, hogy költözzek hozzá és kezdjek vele új életet. Amit komolyan is gondolt.

de elég határozatlan vagyok. Mit tegyek? ideje lenne lelépnek és anyámmal megjavulnia a kapcsolatom, vagy csak rosszabb lenne?

Mert félek tovább lépni innen. Adnátok jó tanácsot, hogy mégse legyek ilyen nyuszi?


2013. jan. 25. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem engedi, hogy megismerd? Ezek szerint képes lennél összeköltözni egy ismeretlen férfival? Ha ez a helyzet, akkor sajna szükséged van még anyukád útmutatására.
2013. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ismerem, már több mint 1éve.

De munkahelyen kívül nem engedi hogy találkozunk.

De persze ott megismertük egymást

2013. jan. 25. 20:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne költözz el, hanem anyádat teremtsd le. Jogod van ismerkedni.


Azt te tudod eldönteni, hogy anyád meg tudna-e valaha is változni.

Én a helyedben inkább barátnőimmel költöznék össze, vagy kivennék egy szobát valahol.

2013. jan. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1 év pusztán munkahelyi ismeret hidd el nem sok.
2013. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az anyukád mindenbe beleszól, de ezt neked nem kell elfogadnod. Ha te másként gondolod, máshogy látod jónak, akkor ne törődj bele az ő döntésébe. 24 éves vagy, felnőtt, a te életedről kizárólag saját magad döntesz, anyukád max tanácsot adhat. Azzal ismerkedsz, akivel akarsz. Ne ő élje a te életedet.
2013. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Menekülni nem érdemes az biztos. Azonban ha szivesen kiprobálnád milyen az összeköltözés, akkor tedd azt.


Azonban szerintem a fő kérdés inkább az, miért hagyod hogy beleszóljanak az életedbe?


Meg egyébként az hogy néz ki hogy nem engedi hogy találkozz vele? ha nem vagy otthon egyből munka után akkor kihivja a rendőrséget, vagy hogy néz ez ki? Mert em értem, kérlek mond el.

2013. jan. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

koltozz el, de maradjon meg kaposzta, meg lakjon jol a kecske is: ne az idosebb ferfihoz koltozz (mar csak azert se, mert o is kontroll alatt tartana, tudod, ne hallgass hangosan zenet, ne csinald azt, meg amazt se) keress lakotarsat a korodbeliek kozott. sok van, javareszt egyetemistak. es jot fog tenni a fuggetlensegednek is, es az egesz egy nagy kaland lesz, ez egesz biztos!

(en amugy ilyenkor mikor anyamra rajon a felthetnek, akkor mindig bologatok, es utana azt csinalok amit en szeretnek. legfeljebb kiakad - de ilyenkor nem szokott, mar belatja - amikor felfogja, addig meg legalbb nem idegesiti magat feleslegesen, mert szoban beleegyeztem. )

2013. jan. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Légy önálló, és tedd amit szeretnél.

Ez a te életed, ne hagyd magad befolyásolni.

2013. jan. 26. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a fő probléma az, hogy te nem bízol saját magadban, és egyszerűbb anyád "zsarnokságára" fogni, hogy jó, vagy rossz irányban alakul-e az életed. Nem nagyon tudok elképzelni olyan érvet, amivel egy anya meg tudja fenyegetni, vagy zsarolni a normális 24 éves dolgozó lányát, hogy olyan életet éljen, mint ha fele ennyi idős lenne. Ne anyukádat akard átnevelni, hanem saját magadat.

Ha elfogadsz egy ötletet: ülj le, és írd le magadnak egy papírra, hogy akarnád, és tudnád élni az életedet egyedül. Részletesen mindent, a reggelikészítéstől, a bevásárlásig, a rezsi kifizetésétől, a nagytakarításig. Utána jelöld be azokat a pontokat, amiket most anyukád végez, vagy nélküle nem tudnád megoldani. Az arányokból pontosan látni fogod, hogy ő telepszik-e rá az életedre, vagy te nem mersz kibújni a szárnyai alól...

2013. jan. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!