Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jogom azt mondani a...

Van jogom azt mondani a gyerekemnek, hogy csak amkor mehet rgyetemre, ha besegít a családi vállalkozásba?

Figyelt kérdés

Előzményként tudni kell, hogy szegény családból származom, évekig keményen dolgoztam a suli nellett, hogy egyetemre járhassak. Ma már saját, jól menő vállalkozásunk van.


A nagyobbik gyerekem idén érettségizik, szetembertők menne egyetemre. Imádom őt, mindig mindenben támogattam, igyekeztem mindent megadni, hogy ne kelljen nèlkülöznie, mint nekem. DE!

Nem akarim, hogy azt higgye, mindent a feneke alá tolok, és semmit nem kell tennie az álmaiért. Èletkèoes, küzdő embert akarok belòle nevelni....aki képes lesz később egyedül is megállni a lábán.


Arra gondoltam, megmondom neki, hogy csak akkor mehet egyetemrs, ha kifizeti magának. Ha heti 3 délutánt besegít az üzletben, akkor kap èrte fizetèst, amiből tudja finanszírozni a tandíjat. Ha nem, akkor nem...



Mi a véleményetek?


2013. jan. 25. 17:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
59%
Rossz ötlet.
2013. jan. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
47%
A tandijat szerintem fizesd ki neki, azt ne kösd feltételhez, DE extra zsebpénzt már ne adj neki hacsak nem segít be (hogy mennyit az a szaktól függ mint előttem is írták), csak annyit kapjon amiből futja bérletre, enni kap otthon, más nem kell. Ha többet akar, akkor dolgozhat. Ez szerintem korrekt lenne.
2013. jan. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
50%

Az életreképes nevelést kb. 10 évvel korábban kellett volna elkezdeni.



Apámék is vállalkoztak,kezdték állatokkat.vilt 50 bikájuk, én még éphogycsak emlékszek erre,na de már 8 éves voltam mikor 3000 ctyukot tartottsk.Szerinted kinek kellett a 10 éves bátyjával mosni a szaros tojást -5 fokban a hidegvízben?

Késöbb a cukiban 14 évesen felszolgáltam,mosogattam.

A szállodában pedig takaritottam 18 éves koromig besegitettem mindenhova bevoltunk fogva, aztán elkoltoztek mert a választottamat nem fogadták el.pedig mai napig segitenèk ha nem lettek volna idioták.

Az biztos hogy ha kell a sz.rbók is várat tudok épiteni.

Tudom hogy a hideg sz.ros viz után jön a forro csokis palacsinta :D

2013. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
20%

Jah ès 24 N

fősulira is jártam a kedvükért...el is végeztem.

2013. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
25%

Sokan felhozták a nyarat.

Egy valamire való szakkal nyáron el lehet járni gyakorlatra. A legtöbb egyetemista társam vizsgaidőszak végeztével, többnyire július elsejétől, augusztus végéig dolgozik. (mérnöknek tanulunk) Lehet nem kapunk érte túlzottan sok pénzt, de később a gyakorlat előnyt jelent olyanokkal szemben, akik még életükben nem látták közelről azt, amit évekig tanultak. Én erre fektetném a hangsúlyt. Ettől függetlenül persze heti pár órát bárki tud szakítani a családi vállalkozásban való segítségre, de ne legyen ez elvárás.

2013. jan. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó, nálunk például ilyen nincs, de azért nem mondanám, hogy csak az a valamire való szak,ahol van gyakorlati lehetőség nyáron.
2013. jan. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Elkéstél - 18 évvel.


Szerintem ez egy veszélyes ötlet. Szóval, alig érettségizik le, és máris bedobod a "mély vízbe". A tapasztalatlanságával komoly károkat tud okozni.


Ha mindenképp ragaszkodsz az elképzelésedhez, akkor csak és kizárólag kicsi feladatokat bízz rá. Semmi olyat, amiben aláírni kell, számlázni, vagy bármi hasonló!

2013. jan. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!