Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jogom azt mondani a...

Van jogom azt mondani a gyerekemnek, hogy csak amkor mehet rgyetemre, ha besegít a családi vállalkozásba?

Figyelt kérdés

Előzményként tudni kell, hogy szegény családból származom, évekig keményen dolgoztam a suli nellett, hogy egyetemre járhassak. Ma már saját, jól menő vállalkozásunk van.


A nagyobbik gyerekem idén érettségizik, szetembertők menne egyetemre. Imádom őt, mindig mindenben támogattam, igyekeztem mindent megadni, hogy ne kelljen nèlkülöznie, mint nekem. DE!

Nem akarim, hogy azt higgye, mindent a feneke alá tolok, és semmit nem kell tennie az álmaiért. Èletkèoes, küzdő embert akarok belòle nevelni....aki képes lesz később egyedül is megállni a lábán.


Arra gondoltam, megmondom neki, hogy csak akkor mehet egyetemrs, ha kifizeti magának. Ha heti 3 délutánt besegít az üzletben, akkor kap èrte fizetèst, amiből tudja finanszírozni a tandíjat. Ha nem, akkor nem...



Mi a véleményetek?


2013. jan. 25. 17:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

Ha ezt most akarod elkezdeni, akkor valószínűleg nem fog sikerülni. Ha eddig sem kapott meg mindent első szóra akkor meg úgyis egyet fog érteni.

Ha eddig elkényeztettétek, akkor valószínűleg elég nagy ellenállásba fogtok ütközni.

2013. jan. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

Jogod van, de azt is tudni kell, hogy egy 18 éves embert nem lehet úgy kezelni, mint egy kétévest. Lehetséges, hogy azt mondja, hogy le is út meg fel is út és rádvágja az ajtót és elmegy megkeresni az egyetemre valót, téged pedig megutál egy életre.


Igazad van, hogy nem akarsz a feneke alá tolni mindent, de abban nem, hogy egy szellemi munkára készülő embert megalázol azzal, otthoni melóhoz kötöd a támogatását.


Mellesleg ha tényleg tanulni akar, akkor nagy teher lesz neki a heti három napi besegítés, és mellett elveszed tőle a fialságát is. Hogyan és mikor bulizzon, éljen, keressen barátságokat és szerelmeket, ha apuka hazaköti? Mikor tanuljon?


Szerintem ne kösd ilyen feltételekhez az egyetemét, mert nagyon rossz vége lehet. Nem a feneke alá kell bármit is tolni, hanem meg kell neki hagyni azt, hogy megtanulja, hogyan lehet szabad és függtelen, önálló emberré, és hogyan teremtheti meg magának azt, amit akar.


De ha te mondod meg neki, hogy mit és hogyan tehet, az nem jó.

2013. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
47%
Helyesírás egyes.
2013. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, hogy milyen egyetemre megy.


Van, ahol csak az egyetemi feladatokat teljesíteni egy teljes munkaidős (és rengeteg túlórás) munkahelynek felel meg minden szempontból. Ha egy ilyen helyre megy, ne nehezítsd fölöslegesen az életét.

2013. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
64%

Azt mondasz a gyerekednek, amit akarsz.

De én a helyében nagyot csalódnék benned. Jártam egyetemre úgy is, hogy megkaptam a szüleimtől a pénzt, ami kellett,és úgy is, hogy dolgoznom kellett, mert ők elúsztak anyagilag.

Amíg nem volt más dolgom, csak a tanulás, jól éreztem magam, jó féléveket csináltam, tényleg megtanultam az anyagot, minden órára bejártam, figyeltem, sokat tanultam.

Amikor munka mellett jártam, akkor alapvetően csak az motivált, hogy ácsússzak, amelyik órára nem volt muszáj, nem mentem be, a vizsgákon a kettesért hajtottam. Így nincs is értelme egyetemre járni.

Persze megértem a szüleim, nem volt pénzük, nem volt választásuk. De ha lett volna és úgy kényszerítenek bele ebbe, akkor eléggé elkeseredtem volna.


Én inkább azt mondanám a gyereknek, hogy megkapja tőlem az ösztöndíjának a dupláját. Így nem a semmiért adok neki pénzt, mert tanulnia kell, viszont a tanulás előbbre viszi.

2013. jan. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%
Jogod az van hozzá, de szerintem inkább támogasd a tanulásban. Én is jövőre mennék egyetemre, és nagyon szükségem lesz a szülői támogatásra, legalábbis az első évben tuti, amíg nem tudni, milyen az iskola, mekkorák a követelmények, koli, kaja, idegen város, stb... Neked is kifizetődőbb, ha nem 8 évig jár egyetemre, mert nincs ideje délután tanulni. Ha megteheted, szerintem támogasd.
2013. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%

Jogod az van hozzá, de nem biztos, hogy maga az ötlet jó. Attól függ, hogy milyen egyetemre megy. Mert például, ha orvosira vagy jogra, akkor képtelenségnek tartom a heti 3 délutáni munkát. Ha viszont valamilyen un. "büfé" szakra megy, akkor nincs akadálya. De szerintem inkább nyáron menjen dolgozni, akkor nem fog a tanulás rovására menni. Ezt tapasztalatból mondom. Nyáron én is reggeltől estig dolgozok, de évközben egyszerűen nem megy.

21 éves egyetemista

2013. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
36%

Csak a tanulási költségeit fizetném! Nem kapna drága ruhákat, telefont stb. Ha ilyeneket akart, vagy tanulás helyett bulizni, akkor arra keresse meg magának a pénzt.

Az egyetem nem a bulizásokról szól, hanem a tanulásról.

Aki komoly egyetemre jár, annak nincs is ideje bulizni.

Nem törvényszerű, hogy egy fiatalnak buliznia kell. Csak a mai fiatalok némelyike hiszi ezt.

2013. jan. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
55%
Államilag támogatottra biztos nem veszik fel? Én rosszul érezném magam biztos, ha lenne pénzünk egyetemre nekem mégis dolgoznom kéne.. Nem azért, mert büdös a munka, hanem azért, mert tudom mivel jár az egyetem.. Nem csak buli..Egy nehezebb szakon tényleg van, hogy éjjel nappal tanul az ember és ha még emellett dolgozik is biztos nem fogja tudni kihozni magából a maximumot... Ellenben, ha jól tanul kaphat ösztöndíjat is.. Hidd el az egyetemen felnőttet nevelnek belőle anélkül is, hogy még otthon is plusz terhet akasszanak a nyakába, amit nem muszáj..
2013. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
Nekem azt tetszik, hogy elsőként leírom a véleményemet, amit szépen a butája lepontoz, aztán még ezer ember jön és elmondja ugyanazt, amit én leírtam. Miért?
2013. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!