Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy adagoljam ezt be nagymamá...

Hogy adagoljam ezt be nagymamámnak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Segíteni szeretnék a rezsibe, mivel elég sok és együtt lakunk. Általában ő meg anyum fizetik a rezsit mi vesszük a kaját. Már ezzel is baja van azt mondja mi tartjuk el. Pedig ez nem igaz, mert mi lakunk az ő házában. Mindig azzal jön hogy nekünk ott a kis gyerek. Van egy 18 hós fiunk. Férjem kérhetne kölcsönt a munka helyéről, amit havonta vonnának, és így segíthetnék az adósság rendezésébe. De megse merem kérdezni mert azt mondaná hogy így is rajtatok élősködünk. Hogy győzzem meg arról hogy ez nem így van, és ha nagyon szeretné aprádonként majd vissza adják?
2013. jan. 24. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

nem lelkized ezt egy kicsit túl?

a nagymamád mire gyűjt? megy majd nyaralni, vagy felújítja a lakást? sztem neki az a legfontosabb, h segítse a porontyait (Benneteket). Mikor már nagyon idős valaki, és csak szembesül a tehetetlenségével, legalább attól az örömtől ne foszd meg, h ad. Örömét leli benne, h segíthet, neki ez a sikerélmény.

szerintem. N28

2013. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha ti is kölcsön kérnétek a rezsibe besegítéshez, akkor hogyan gondolod a kölcsön törlesztését?

(most a jóindulatod félretéve)

2013. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ennél azért kicsit bonyolultabb a helyzet. Sok adósságunk van sajnos. Amiket abból a kis nyugdíjábból meg anyukám segélyéből kéne rendezniük. Mi meg ha már úgy is itt lakunk, miért ne segíthetnénk. Nem értem, mi a gond ezzel?
2013. jan. 24. 15:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem lenne muszáj vissza adni, de őt ismerve biztos ezt akarná. Még azt is nehezményezi, hogy mi vesszük az ételt, ha már egyszer ott lakunk. Segíteni szeretnék, ez minden. Rossz nézni ahogy örlödik, miközben azt hangoztassa ne aggódj megoldom.
2013. jan. 24. 15:39
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Kolcsonre kolcsont felvenni nem jo otlet kisgyerekkel, itt dol ossze mindég a rendszer.

2 éves kislány anyukája

2013. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azzal hogy újabb adósságot veszel magadra, senkinek nem segítesz.
2013. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

első vagyok. én úgy gondolom, h a család az egy egység. egyik zsebemből ki, másikba be, egy helyen marad. de ha kölcsönt veszel fel (márha kölcsöről beszélünk, és nem előlegről), akkor csak a család, mint egység adósságát növeled.

relax.

2013. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!