Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kaphat ilyen esetben a nagyszü...

Kaphat ilyen esetben a nagyszülő láthatást az unokákra?

Figyelt kérdés

4 éves ikerfiaim vannak, a szüleimmel én majdnem 15 éve nem tartom a kapcsolatot. A szüleim most szeretnék látni a fiúkat, mondtam, hogy anyám ha akar eljöhet megnézheti őket néha, majd megy haza, de apám nem. Viszont ragaszkodnának hozzá, hogy mindketten lássák őket, és elvinnék egy fél napra őket.

Erre van lehetőségük?

Nem számít, hogy mi sem tartjuk a kapcsolatot. Nem határozhatom meg, hogy ki lássa a gyerekeimet.

Még annyi, hogy nem lennének veszélyben, apám nem agresszív, de állandóan részeg. Nem akarom ilyen környezetbe engedni őket. Én már lezártam ez a részét az életemnek, úgy gondolom semmi közünk továbbra egymáshoz.

Kérhetnek láthatást? Komolyan megkaphatják?



2013. jan. 16. 11:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Vannak csodás nagyszüleik, sőt egy pótnagyi is, aki vigyázni szokott rájuk. Kapnak elég szeretetet, a szüleimre semmi szükségük

Ha nagyobbak lesznek majd elmagyarázom nekik a helyzetet, gondolom látnak majd elég jó példát az életükben, megértik miért mondtam nemet egy alkoholistára, csak azért mert genetikailag közük van egymáshoz.

Azt hiszem az, hogy az anyámnak felajánlottam ezt a megoldást már elég nagyvonalú volt tőlem. Hisz vele sem tartom a kapcsolatot, mégis hajlandó voltam félretenni a dolgokat, és adni egy esélyt, hogy míg nem tömi a gyerekek fejét olyannal amivel szerintem nem kell addig láthatja őket. De ő megint többet akar tőlem és az apám védelmére kel.

2013. jan. 16. 12:42
 12/16 anonim ***** válasza:
nem fognak foglalkozni az üggyel a gymügyön,mert te nem tiltod,hisz anyád akkor jöhetne amikor akarna. max teszel egy gesztust apád felé is h ha józan akkor be engeded a laksába
2013. jan. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 88Móni88 ***** válasza:
Most nem azért, de ha még soha nem találkoztak, akkor hogy a fenébe gondolja a nagyi, hogy majd fél napra elvisz 2 kicsi gyereket??? Lehet, h félnének is tőlük...
2013. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
4 es és a 10 válaszadonak igaza van. legjobban a 10 ez fejtete ki hogy a gyerekek megkérdezik hol a nagymama, nagypapa és igen joguk van a rokonsággal megismerkedni aztán majd ők eldöntik akarják vagy nem. Tisztelt kérdező lehet 15 év után már nem is alkoholista apud és azért szégelheted magad hogy a saját szüleiddel megszakitotad a kapcsolatot de várj csak mert ezt mind visszafogod kapni valamilyen formában az életöl mert elvégre a szüleid felneveltek ano nem ?
2013. febr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ha én is olyan szülő leszek mint ők, akkor meg fogom érdemelni ha nem jönnek a közelembe. De mindent megteszek azért, hogy ne kövessem el anyám hibáit, apámét pedig biztos nem fogom.
2013. febr. 7. 17:58
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Tisztelt kérdező ! Én a helyedben nagyon szégyelném magam az elején azt írtad édesanyád láthatja az unokáját mostmegmár ő is rossz? Valahol pedig a szüleidnek akkor is hálás vagy én tudok egy olyan embert akivel valaki a rokonságban jót tet és ő rosszul bánt vele de a sors megbüntete mert fáj 31 évesen a lába csak gyógyszertől múlik el. Lehet hogy te nem akarsz megbocsátani 15 év utáén se és leszarod a saját családod a sors keményen valamilyen modon ezt visszafogja neked adni ami nemkedvező ennyi.
2013. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!