Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kaphat ilyen esetben a nagyszü...

Kaphat ilyen esetben a nagyszülő láthatást az unokákra?

Figyelt kérdés

4 éves ikerfiaim vannak, a szüleimmel én majdnem 15 éve nem tartom a kapcsolatot. A szüleim most szeretnék látni a fiúkat, mondtam, hogy anyám ha akar eljöhet megnézheti őket néha, majd megy haza, de apám nem. Viszont ragaszkodnának hozzá, hogy mindketten lássák őket, és elvinnék egy fél napra őket.

Erre van lehetőségük?

Nem számít, hogy mi sem tartjuk a kapcsolatot. Nem határozhatom meg, hogy ki lássa a gyerekeimet.

Még annyi, hogy nem lennének veszélyben, apám nem agresszív, de állandóan részeg. Nem akarom ilyen környezetbe engedni őket. Én már lezártam ez a részét az életemnek, úgy gondolom semmi közünk továbbra egymáshoz.

Kérhetnek láthatást? Komolyan megkaphatják?



2013. jan. 16. 11:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

Elvileg megkaphatnak havi 1 napot.

Viszont alkoholbetegként kétlem.

2013. jan. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Kérhetnek,de nem valószinű hogy fognak kapni
2013. jan. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor jó :) Csak ezzel a lehetőséggel jött elő anyám, és nem tudtam van e esélye.
2013. jan. 16. 12:01
 4/16 anonim ***** válasza:
9%
Kérhetnek,és meg is kapják.A szüleiddel te vesztél össze nem az ikreid.Meg nem a mama iszik,de szerintem a papa i megembereli magát.Nem hogy örülnél kiváncsiak rá.A gyerekeknek nagyikra is szükségük van.Ne foszd meg ettől őket.ja és sok sok kellemetlenségtől meg kimélitek magatokat ha békésen le rendezitek.Jobban is jártok mindannyian.tedd félre a sérelmeid,még nagyon jól is elsülhet
2013. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Tegye félre a sérelmeit?

Egy felnőtt ember nem ok nélkül nem tartja a kapcsolatot a szüleivel!

2013. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

4-es: és engedje el a kicsiket 8mert 4 évesen kicsik) egy alkoholista emberhez?

neked sincs gyereked,vagy ha van,akkor normálisak a rokonaid

volt alkoholista a családban,gyerekként rettegtem amikor piaszagúan állitott be.Nem bántott,semmi,csak maga a szag és a részegség.

Én se engedném a gyereket a közelébe.

Nagymama meg megy ha látni akarja őket,örüljön hogy engedve van,ne elsőre követelőzzön.

2013. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

Igen és a nagymamának meg is adnák.

Beszélj meg egy semleges helyet, mondjuk egy közeli játszótéren kedd 4-kor ha oda érnek láthatják ha nem akkor nem. Ha esetleg apukád részeg lenne onnan könnyen tovább tudtok állni.

2013. jan. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2%
Nos én nem vitatkozom,ez az én véleményem.Azért van ennyi majd én megmutatom bekeményitek,...aztán a másik fél is bekeményit...ott keseritik meg egymás életét ahol tudják.Sebaj idegileg mindenki rá megy...A nagy szülőknek is vannak jogaik.És igen egy anya sok mindent képes lenyelni a gyerekéért.Pont azért neki jó legyen.Honnan tudjátok pont az adja meg a papának a löketet ne igyon az unokáival legyen?Az jobb lesz járkálnak gyámügyre egyéb helyekre?jobban elmérgesedek a helyzet?nem fogják azokat a gyerekeket meg enni.Na de ő tudja.Normális paraszti ésszel jobb a békesség mindenkinek,
2013. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Persze értem én, hogy te a béke pártján állsz, de ha valaki képes azoknak 15 éve nemet mondani, akik felnevelték, annak súlyos oka van.

Ráadásul ő ajánlott egy kompromisszumot. Én sem adnám oda őket egy délelőttre. Főleg nem így...

Ez abszurd.

Oké, hogy a papa részegen nem agresszív, de baleset is történhet, rájuk eshet, rájuk lökhet valamit, részegen nem ritka az ilyesmi.

2013. jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy is kaphatnak láthatást adott esetben, hogy semleges helyen, gyámügyes jelenlétével találkozhatnak az unokáikkal. A gyámügy nem a szülő sérelmeit/akaratát nézi ilyen esetben, hanem a gyerek jogait. A gyerekeknek pedig joguk van a közvetlen hozzátartozókkal megismerkedni, velük jó kapcsolatra lehetőséget kapni. Egyszer úgyis meg fogják kérdezni, hogy nekik hol y nagymamájuk, nagypapájuk, ha nagyobbak lesznek, olyan nincs, hogy egy életre elzárhassa így a gyerekeit egy szülő. Sőt, még lehet, hogy dúl a harag a szülő szívében, de 20 év múlva mit válaszol, mikor a gyerek őt hibáztatja, hogy még csak esélyt, lehetőséget sem kapott arra, hogy megismerje a nagyszüleit?


Ebbe is érdemes ilyenkor belegondolni, a gyerek egyszer lesz felnőtt is...

2013. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!