Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre inkább félek a gyerekvál...

Egyre inkább félek a gyerekvállalástól, miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Pár éve még biztos voltam benne, hogy gyereket akarok nem sokára, de most abban vagyok egyre biztosabb, hogy jobb, ha nem vágok bele...:(

Sok negatív dolgot olvasok itt is, nem tudom, hogy két ember akik szerették egymást annyira, hogy gyereket vállaljanak, hogy juthatnak el addig, hogy pereskednek a gyerektartáson és egymást ócsárolják.

Riaszt, amit arról olvasok, hogy valaki baba után nem tud visszafogyni, vagy már nem kívánja a szexet. Sokszor olvasom, hogy a baba még nincs egy éves, de már válnak, mert nem szól másról az életük, csak a gyereksírásról.

Rengeteg példát látok arra, hogy a nő nem tud visszamenni dolgozni...

Szeretem a páromat 7 éve együtt vagyunk, 26 éves vagyok, megvan a diplomám, kezdene beindulni a karrierem, lassan lesz lakásunk. Elvileg minden adott, ahhoz, hogy gyereket akarjak, de mégsem érzem, hogy menne...

Te is voltál így? Csak a negatív példákat látom? Tudnál írni pozitívat? Szerintetek mi lehet a gond?



2013. jan. 13. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a gyerekvállalás nem a rózsaszín felhőkről szól. Hatalmas öröm, de igen, járnak vele nehézségek is. Bár szerintem ez mindennel így van az életben. Neked kell eldöntened, hogy képes vagy-e feladni bizonyos dolgokat azért, hogy gyereket nevelj.

Akik meg a gyerektartás miatt perelik egymást, azok szétmentek volna gyerek nélkül is.

2013. jan. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Igen, így voltunk a férjemmel, aztán teherbeestem. Nem terveztük. Én teljesen kiborultam, hogy most mi lesz? A férjem az állásinterjúról jött haza. Megtartottuk, és sosem fogom megbánni. Igen, nehezen lesz olyan alakod, mint 20évesen, de nem bánom, mert csinos anyuka vagyok :) Sportolok heti 5ször. Igen, az első 1 nagyon nehéz, mert belép egy harmadik fél a kapcsolatba és tele van új kihívással, de a házasság egy szövetség, arról szól ahogy megbirkózunk a feladatokkal. A szexet 1év után kívántam de a kapcsolatért tenni kell, ha van gyerek, ha nincs :)

A kislányunk egy rosszcsont, huncut baba, de imádjuk :)

2013. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírtál, még nem elég ahhoz hogy elvesd a gyermek kérdés gondolatát, csak egyszerű bizonytalanság. Ettől még lehetsz jó anya.

Én soha nem akartam gyereket, mert alkalmatlan lennék rá, de ezt mindíg is tudtam. A minap egy áruházban majdnem fél órán át teli torokból, megállás nélkül üvöltött egy gyerek, őszintén bevallom, annyira felidegesített, hogy el tudtam képzelni, hogy lezavarnék neki egy olyan maflást, hogy a fal adná a másikat.Pedig nem vagyok agresszív ember. Na az ilyenek, mint én, inkább ne szüljenek.

2013. jan. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Voltam így. Elhatároztam,hogy én másként csinálom,persze ezért sokan leszóltak,hogy: majd meglátom,ha gyerek lesz,nem így lesz,ahogy elképzeltem! Mindent úgy csináltam,ahogy elterveztem: sport a terhesség alatt,nem hallgattam megkeseredett embereket,nem hanyagoltam sem magam,sem a párom,csak mert gyerekünk van...stb. Sok munka mindez,de nagyon megéri. Mostanra eljutottam oda,h csak magunkkal foglalkozzak,és magasról tegyek más véleményére! :-)
2013. jan. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én meg úgy gondolom, hogy akik boldogok, teljesnek érzik az életüket és szeretetben élik a mindennapjaikat, azok nemigazán lógnak egész nap a neten - különösen nem azon okból, hogy a magánéletük részleteiről írogassanak.


Szóval szerintem ez eléggé csalóka következtetés lehet, amit leszűrtél a netes írományok alapján.


Tény, hogy nem egyszerű dolog, de sokkal több boldogság ( vagy annak a lehetősége) rejlik benne, mint bármi másban.


Garancia nincs semmire. Ahogy arra sincs, hogy karriert építesz vagy hogy lesz lakásotok.


A lényeg, hogy egymásban biztosak legyetek. Ez a legfontosabb.

2013. jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

tudod mi a gond?

egyrészt, h sokan úgy házasodnak, vállalnak gyereket, h igazából nem is ismerik egymást. nem beszélik meg, h mi lesz, ha beüt a krach, hogyan kezelik majd a nehéz időket.


másrészt, h fogalmuk sincs a gyereknevelésről. ez igenis nagy feladat, nem csak etetni, pelenkázni kell, utána meg beadni a bölcsbe, aztán onnan hazaérve letenni a tv elé.


ha szeretitek egymás a pároddal, és tudod, h meg fogjátok oldani a gondokat, akkor ne félj, elbírsz a feladattal.

ne egy netes oldal alapján vond le a messzemenő következtetéseket. fura, én inkább azt veszem észre, mikor egy pár boldog, és még a beteg gyerekük ápolása, gondozása sem zúzza szét a házasságukat. na, én róluk veszem a példát, és ha a jövőre gondolok, akkor belőlük merítem az erőt.

2013. jan. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!