Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a húgommal?

Mit csináljak a húgommal?

Figyelt kérdés
A húgommal szerintem baj van. Nem érti meg, hogy mi az a privátszféra vagy a magántulajdon. Rendszeresen az én szobámban üti el az idejét. Nálam néz tévét, pedig az ő szobájában háromdés van, az én laptopomat és ipademet használja, az én szobámban tanul, pedig neki is megvan mindene, de valamiért csak az enyém a jó. A telefonom szokott játszani, elolvassa az smseimet és a mailjeimemet. Az én fürdőmben akar fürödni, pedig tudja, hogy utálok közösködni a fürdőn, de a tesóm még szépítkezőszereimet, krémeimet, tusfürdőimet is elhaszanálja, pedig ezek bio dolgok, és nagyon nehéz beszerezni őket. Belenyúl a szekrényembe, kérdés nélkül elveszi a cuccaimat, kiegészítőimet, táskáimat, múltkor is sokkot kaptam, mert nem találtam a swarowski nyakláncomat, aztán kiderült, hogy tesóm elfelejtette visszaadni ( azt sem tudtam, hogy nála van ). Ha van valami barátnője nálunk, akkor az én szobámban lazulnak, és múltkor is összetörték a kerámia szobromat, amit a barátnőm csinált. Volt, amikor elvitte az ajtókitámasztómat ( süni alakú, neki is van ), egyszer pedig a fotelemet is! Nem értem én ezt. Sehogy sem tudom levakarni, pedig már vagy százszor beszéltem vele erről, meg anyukám is. Tesóm rendszerint megsértődik, hogy én milyen irigy vagyok, nem is szeretm őt stb. Az én szobám se nem szebb, se nem jobb, mint az övé, ő is mindent megkap amit kér, akkor meg mért mindig az én cuccaimat használja? Ráadásul ő sosem ad nekem semmit, még a fogkrémét sem használhattam a nyaraláson, vennem kellett egyet, mert az övét használnom az tilos. Egyszerűen nincs magánéletem, a három évvel fiatalabb húgom meg nem hajlandó ezt felfogni, és még neki áll feljebb. Mit csináljak vele?

2013. jan. 13. 13:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Én rég lekevertem volna hugodnak egy istenetelen nagy pofont. Ha kell neki valamid, KÉRJEN. A leírás alapján meg úgy hangzik, mint egy rossz kleptomániás... Kérj zárat az ajtódra, a kulcsot meg tartsd magadnál.
2013. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Minden tesódnak van külön laptop, 3d tv, fürdőszoba?

Mert ha igen, akkor örökbefogadhatnának a szüleid!

2013. jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
nincs zár az ajtón. kódot meg azért nem merek rakni semmire, mert általában elfelejtem. de szerintetek komolyan normális az, hogy egy 13 éves lány elviszi a nővérének a foteljét? Tök mindegy, hogy csoki vagy bőrcipő, akkor se vigye el. már a szüleim is mondták neki, hogy hagyja abba, de nem érti.
2013. jan. 13. 13:40
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Zárd be az ajtót, ipadet lekódolni..az enyém is levan.. szerintem a telefonod is lelehet. Ennyi
2013. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
és az a baj, hogy mi ezt kénytelenek vagyunk elviselni, de mi van, ha a gyerekeivel csinálja majd ugyanezt? kihagytam, hogy mindig kifaggat meg számonkér midenkit, átrendezi apukám könyveit, meg anya ruhászsekrényét, ha telefonálok, akkor rögtön ki-volt-mit-akart.
2013. jan. 13. 13:43
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Tök egyszerű.

Nem válaszolsz neki, hagy toporzékoljon csak az ajtód előtt-te jó hangosan bekapcsolsz valami zenét és bezárod az ajtót; a telefonod nálad van,a laptopodra jelszót raksz pl. a barátod születésnapját, amit ő nem fog tudni és bezárod a retkes ajtód, ha elmész otthonról.

2013. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%

elég szarul nevelheti anyátok. de nem is csodálom ilyen elkényeztetett p.csákat mint ti...


13 éves gyereknek 3d tévé gratulálok. anyucinak nincs ideje törödni veletek ezért elhalmoznak mindennel. tipikus gazdag sors...én 26 vagyok, itthon lakom, mégsincs tvm, amim van azt a saját pénzemböl vettem és érdekes van zár aza jtomon, ez egy alap dolgo lenne. gazdagéknak nincs pénz zárat csináltatni? vegyél egy olyan zárat amit le lehet lakatolni.....

a jelszavaidat meg ird fel egy papirra és tedd mondjuk a pénztárcádba.csak nem hagyd el...

külön fürdö stb uristen... mennyi bajotok van. megértem h szar én se türöm el ha nálkam turkálnak de erre mind van baromi egyszerümegoldás. a szüleidnek meg semmi tekintélye nincs ha ezt velük is megteszi. kéne neki egy két bazinagy pofon.

2013. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebbi alkalommal ordítsd le a fejét, de egy pofont is simán megérdemelne... Bár ahogy elnézem, te sem lehetsz valami határozott személyiség, ahogyan a szüleid sem. Egy 13 éves kiscsaj dirigál egy családban? Még csírájában kellett volna elfojtani. Határozott lépést kell tenni, főleg hogy már százszor meg lett szépen kérve.
2013. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
66%
a gyreekei meg még soká lesz és kit érdekel mit tesz velük? az ö dolga... de addig még öregszik pár évet és talán benö a feje
2013. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Azért nincs zár, mert klausztrofóbiás vagyok, és a nem akartam zárat, mióta egyszer, még gyerekkoromban beszorultam egy vécébe. Nemhogy zár nincs, általában be sem szoktam csukni az ajtót, csak ha elmegyek otthonról. A szüleim meg nem pofoznak gyereket, és kapnék rendesen, ha megütném őt. Meg ő sokkal erősebb is nálam. A gyülölködők meg kíméljenek, nem érdekel az élettörténetük meg a szüleim ócsárolása.
2013. jan. 13. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!