Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok egy ilyen...

Mit csinálnátok egy ilyen rokonnal?

Figyelt kérdés

Nagymamámról van szó, anyukám anyjáról. Anya elmondása szerint kicsi kora óta rosszul bánt vele, eladta a biciklijét, játékait h a pénzből italt vehessen és h céges bulikra járhasson. Anyát igazából a nagymamája nevelte, a saját anyja nem törődött vele. Mikor anyukám dolgozni kezdett elszedte állandóan a fizetését és még sorolhatnám... Anya aztán hozzá ment apához 21 évesen, elköltözött, majd megszült engem. A szüleim maguk építették fel amit felépítettek, senki nem segített soha nekik semmiben, semmilyen támogatást nem kaptak a nagyimtól.


Aztán nagymamámra jellemző lett hogy összeállt mindenféle férfival, a férfiak miatt hanyagol minket, ivott, begyógyszerezte magát és pszichésen is beteg, a rengeteg alkohol nyugtató kicsinálta. A saját anyját (nekem dédi) hagyta a legembertelenebb körülmények között haldokolni (a saját lakásában halt meg dédi, öreg volt már, de iszonyú körülmények között), szóval nagyimnak voltak húzásai, pedig dédi imádta nagyim.


Évek óta már szociális otthonban él, mivel eladta a saját feje fölül a házat, pénzt nem látott belőle, cigányokkal állt össze és kiforgatták a vagyonából, így anya betette őt egy intézetbe. Ott teljes ellátást kap, jó körülmények között él, kap zsebpénzt, ételt mindent amit kell.


Minket sosem keres, csak ha pénz kell neki, vagy kávé vagy cigi... Csinálja a bajt, mindig azzal jön h semmi pénze, adjunk neki, de közbe ígérget h majd vissza adja, és h gondoskodik rólam is mint az unokájáról, támogatja a tanulmányaimat stb... persze ez 10 éve ígéret.


Anyának voltak próbálkozásai nagyim felé, pl lehozta hozzánk karácsonyozni, h hátha jobb viszonyba lesznek, szép és jó volt, aztán karácsony másnapján mikor nagyim visszament az intézetbe előtte beült kocsmázni, holott megígérte nekünk h nem iszik többé.



Anyukám ki van idegileg, mert tegnap megint hívta nagyim h kell neki pénz, meg cigi, küldjön. Anya a sok sértés miatt legszívesebben nem foglalkozna vele, viszont lelkiismeretfurdalása van miatta, és mindig rossz a kedve.


A kérdés, h ti ilyen helyzetbe mit tennétek? Ha nektek lenne ilyen a nagymamától/anyukátok, törődnétek vele?


Egyébként nagyim ...hát hogy is mondjam, a szoc otthonban ún. "szexszobába" jár. Összeállt megint valami pasival. Nagyim 65 éves. A férfi 45. Pszichés beteg :/ Szóval..


Normális válaszokat várok, h anyának tudjak tanácsot adni!



2013. jan. 12. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hiába nagyi,én hagynám egyedül, végül is mindent megtettetek,a többi rajta múlik.
2013. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És anyának mit mondjak h ne legyen lelkiismeret furdalása? :/ Mert azért velem mikor kicsi voltam, még nagyim jól bánt, meg szeretett, de anyát nagyon sokat bántotta gyerekként... Szóval őt az egész jobban megviseli.
2013. jan. 12. 19:36
 3/7 anonim válasza:
Húú, hát elég durva dolgokat írtál le róla! Nehéz lehetett ilyen körülmények között édesanyádnak és neked is felnőni. Részemről csak annyi, hogy erősnek kell lenni, és nem lesülyedni az ő szintjére. Nálunk is van egy hasonló, de sokkal enyhébb változat a családban. Tudni kell kezelni, mert ha az ember enged neki 1 kicsit is, és nem tudja kontrollálni magát, pont olyanná válhat mint ő.
2013. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Kár ,hogy nem legális az eutonázia.

Hálát adok az égieknek ,hogy nekem nincs ilyen bajom.


Én is hagynám a francba, elutaznék vele külföldre beküldeném cigit venni és otthagynám. Nagyi nem nagyi mindenki azt kapja amit megérdemel!

2013. jan. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ, mindenkinek megy a zöld :)


Anyukám sajnos nagyon lelkis. Ugye nagyim is bántotta mindig lelkileg és az apukája sem törődött vele 7 éves kora óta. Nagyimmal elváltak, nagyapa meg új családot alapított akikkel azóta is együtt van, szóval anyával sosem törődött. És anyának nagyon rossz h nincs kihez fordulnia...

2013. jan. 12. 19:47
 6/7 A kérdező kommentje:
4.-nek: Én is hálát adok az égnek h anyukám és apukám normális, és engem szépen felneveltek. Csak sajnálom h ők nem kapták meg azt a szülői szeretetet a nagyszüleimtől, amit én viszont megkaptam a saját szüleimtől.
2013. jan. 12. 19:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem Nagyid kihasználja Édesanyád jóindulatát, és azért nem akar megváltozni, mert szereti ezt az életet, és Ti támogatjátok is (nem erkölcsileg, hanem anyagilag).

Kérdésedre a válaszom: az ilyen rokonnal óvatosan tartanám a kapcsolatot, ritkábban(mert jobb távolról szeretni, mint közelről gyűlölni), de akkor mutassátok ki, hogy szeretitek, öleljétek át, de pénzzel ne támogassátok.

2013. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!