Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Maradjak ebben az állásban,...

Maradjak ebben az állásban, vagy hagyjam ott?

Figyelt kérdés

A párommal élek, cirka másfél éve nincs munkám. Sajnos egészségügyileg szinte minden munkára alkalmatlan vagyok - érdekes módon az üzemorvosok azonnal kirostálnak, papírt mégsem kapok a megváltozott munkaképességről...

Nagy nehézségek árán behívtak egy telesales munkára: cégeknek kell hideghívást indítani.

A szerződést aláírtam, első két nap csak hallgattuk a sikeres eladókat. Nem tűnt nehéznek a feladat, valóban sikeresnek bizonyultak.

Tegnap már nekem is kellett telefonálnom. Ügyfélszolgálatos tapasztalataim miatt nem okozott gondot a szöveget előadni, de a szokásos tukmálós hazudós nyomulós formát valahogy nem sikerült hoznom. Sajnos túl ügyfélorientált vagyok :D


Már tegnap megkaptam hogy sokkal nyomulósabbnak kell lennem, állítólag két ügyfelet is elszalasztottam, holott így is a hányingerig nyúztam őket.


Párommal, bár anyagi nehézségeink egy nagyobb kihasznált hitelkereten kívül nincsenek, eléggé szükségünk lenne részemről is a fizetésre.


Én már most gyomorgörcsöt kapok ha belegondolok hogy holnap is be kell mennem cégvezetők, ügyintézők idejét tök feleslegesen húzni.

Biztos vagyok benne hogy amúgy sem maradhatok túl sokáig a kötelékben.


Ti mennétek vagy maradnátok még egy kicsit? Nem ciki rögtön első nekiugrásra felmondani?

Hiába próbálkozom, ez nem fog menni: túlmegy a hazudozás a tűréshatáromon, mégis a párom miatt vacillálok hogy maradjak-e...

Ti hogyan döntenétek?

Magatokra, vagy a párotokra gondolnátok?


2013. jan. 11. 01:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Az addig végignyűglődött napok után -talán- kifizetnek, kivéve ha rá tudják fogni hogy direkt nem teljesítettem, mert akkor nem.

Mindenesetre a második fizut már nem szokták a problémás dolgozók megérni.

Természetesen minderre a szerződéskötés után derült fény :)

2013. jan. 11. 02:15
 12/19 anonim ***** válasza:

"Természetesen minderre a szerződéskötés után derült fény :)"

És hatalmába kerített a 'de szép az élet!' érzése.

2013. jan. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én is dolgoztam hasonló helyen,telefonon értékesitettem,fizu nincs..Úgy volt hirdetve az egész,hogy 300 eurot is meg lehet kapni.Hát én 0 euróval voltam elküldve,mert nem tudtam 5 nap alatt 10 terméket eladni.Majdnem 3 hétig jártam,igaz,hogy nem sok,de azért valamit adhattak volna...mindegy is,ismét munkanélküli vagyok,semmi más lehetőség nincs itt.(nem vagyok magyarországi)Gyomorideg minden nap volt...

Ha nem akarod tönkre tenni magad,akkor otthagyod..csak hát másar találni meg nehéz.

2013. jan. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én is jelentkeztem ilyen munkára egyszer, mert hát ugye nem válogatunk. Én 1 napot voltam, aztán felálltam, hogy csókolom, ez nekem nem megy. Nagyon jól írta valaki, hogy ciki embernek maradni? Ugyanez jut eszembe mondjuk az ellenőrökről is, akik pofátlanul meghurcolnak egy kis jutalékért. Szerintem ezek a jutalékos munkák állattá teszik az embert...

Persze kell a pénz, de milyen áron?? Szerintem is inkább hagyd ott, és próbálj meg mást keresni. Tudom, hogy nem könnyű.. de sok sikert kívánok!

2013. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Jajj, ilyen munkát én is csináltam (nekem nyelvórákat meg számítógépes tanfolyamokat kellette eladnom) nagyon nehéz volt. Én maradtam volna akkor ameddig bírom, de kirúgtak 2 hónap múlva. Nem bánom, nem ember aki olyat tud csinálni. Zaklatni az embereket olyan telefonszámona mit legálisan meg sem lehetne szerezni, meg este 8kor hívogatni...

Nem lennél önző, ha otthagynád.

2013. jan. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én "hostess" unkára is jelentkeztema mi ugyanez volt csak személyesen, hitelkártyákat kellett mosolyogva eladni, úgy alakítani a beszélgetést, hogy érdekelje az ügyfelet de a dolgok rossz részébe (a kisbetűs részbe) ne menjünk bele...szörnyű, hogy csak ilyen munkák vannak.
2013. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Ma bementem és még munkakezdés előtt kikértem a kilépős papírokat.

Nem voltak meglepve, gondolom nem én vagyok az egyetlen aki ilyen korán dobbant onnan.

Csak megint itt áll az ember munka nélkül :(


Sajnálom hogy nektek is ennyi rossz tapasztalatotok van.

13-as, remélem találsz valami normális munkát lassan...


A hitelkártyás dologban milyen volt az "apró betűs rész"?

Az is ennyire rossz lenne?

Gondoltam hogy jelentkezem ilyesmire, de a képem is ekcémás, hámlik... nem vennének fel :)

2013. jan. 11. 11:36
 18/19 anonim ***** válasza:
Jól tetted hogy eljöttél, magadat tetted volna tönkre előbb-utóbb.
2013. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia, jól tetted, hogy kiléptél, remélem hamar találsz másik munkát (én is azon vagyok)


A hitelkártyás dologban milyen volt az "apró betűs rész"?

Csak a kártya kamatai miután elkezdi használni az ember. Olyan dolognak tűnik az egész mikor a Tescoban megszólítom(ják) az embert, mintha ez is egy olyan pontgyűjtős hülyeség lenne, semmi vonzata, hátránya nincs, ezeket kell elmondaniuk akkor, abban az egy percben, meg persze csak az előnyöket. Aztán az ügyfél már hirtelen egy pultnál találja magát, ahol felveszik aza datait, személyigazolványt fénymásolnak, és aláírja a hitelkártya igénylését...Szerintem csak annak jó a hitelkártya, aki tuti biztos, hogy vissza tudja fizetni minden hó x-éig. Csak az ilyen ember meg nem sok van, pláne a Tescoban. Tehát a nehézség az volt ebben a munkában, hogy annyi ember munkanélküli, hogy szinte napi egy ha igényel. Van aki csak kedvességből, mert megszánt, hogy már 6 órája szobrozom ott (illetve beszélgeteke mberekkel aminek az a vége, hogy rájönnek, hogy ez egy hitelkártya). Órabér asszem 400 Ft volt...még a diákmelósok is többet kapnak. Vicc az egész.

2013. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!