Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhet anyukám tőlem olyat,...

Kérhet anyukám tőlem olyat, hogy vele maradjak a gyerektartás miatt? Ti megtennétek neki?

Figyelt kérdés
A szüleim el fognak válni, 15 éves lány vagyok. Inkább élnék édesapámmal, vele jobban kijövök. Azt mondta döntsek mit szeretnék. Ha anyukámmal maradnék fizetne neki gyerektartást, ha anyukámmal maradnék, nem kérne tőle semmit. Mivel anyukámnak nincs jól fizető állása. De engem szinte apukám és az apai nagymamám neveltek fel, ne kötődök olyan szinten anyukámhoz, mint hozzájuk. Ennek ellenére nem rossz anya, szeretem is, de inkább apukámat választanám. De így meg nem tudom, hogyan fog megélni. Mert akkor albérletet is kellene fizetnie (apukámé a ház)

2012. dec. 17. 21:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
46%

Nekem is most válnak anyuék,vagyis már ki is mondták...:(

én anyuval maradtam,jobban ragaszkodok ő hozzá,

édesapád nagyon rendes ember hogy nem is kérne anyádtól gyerektartást,mert kevés a fizetés...ilyen nincs

anyukád úgymond csak azért szeretné hogy vele maradj mert akkor fizetnének neki utánad gyerektartást nem?

ez egy kicsit szemét dolog...

2012. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%

Azzal maradj, akivel szeretnél, meg akivel jól érzed magad.


Egyáltalán nem lenne jó, ha ilyen okból maradnál vele.


A gyerektartást RÁD kellene költenie, tehát nem maradna több pénze, mint most, söt még több hiányozna.


Ha annyira szüksége van pénzre, akkor esetleg beszélje meg apukáddal, hogy ö tudná-e segiteni.

2012. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%

NEM! Oda menj, ahol jobban érzed magad, ahol inkább élnél. Ez nem játék, és hosszú időre szól.

Anyukád felnőtt ember, oldja meg az életét. A gyerektartás amúgy is a TE eltartásodra szolgálna, nem anyukádéra, akkor sem, ha vele lennél. Csak olyan kiadásokra költhetné, amik így, ha nem laksz vele, fel sem merülnek. Szóval emiatt ne legyen bűntudatod.

Majd szüleid "megküzdhetnek" valamiféle tartáson akár, járhat ilyesmi a volt feleségnek is (nem valószínű amúgy), de ez tőled független.


Te oda költözz, ahova a szíved húz! Hidd el, én tudom, engem is apukám nevelt fel, és nagyon jó volt így! Próbáltam "mártírkodásból" anyuval maradni, de nem voltam boldog...

2012. dec. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
38%

Nem olyan rossz anya???

A pénzért akarja, hogy vele maradj, nem azért, mert hiányoznál vagy üres lenne nélküled az élete! Ne azért kelljen már a gyerek, hogy legyen miből élni! Téged hogy tartana el? Nem tudná az alapvető dolgokat sem megadni, mert gondolom a gyerektartás "csak" kiegészítő jövedelem, nem teljes fizetés. Így nem hiszem, hogy jobban járna, csak akkor, ha tőled vonna meg dolgokat.

Abból, amit leírtál így látom.

2012. dec. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
73%
Ha apukáddal jobban kijössz akkor természetesen vele maradj. Egy felnőtt dolgozó nő el tudja tartani magát, emiatt nem kell aggódni.
2012. dec. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Értem, hogy rám kapná az összeget, de apukám biztos fizetne normális gyerektartást, nagyobb összeget, amiből kijönnénk úgy hogy meglegyen mindenem.

Na most ha anyukám keres 80ezret, abból fizet albérletet, rezsit, nem sok maradna neki.

2012. dec. 17. 21:57
 7/28 anonim ***** válasza:
56%
Ha édesapádat szereted jobban,vagy hozzá ragaszkodsz,maradj vele!
2012. dec. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
68%

Nézd, abból, amit írsz, az jön le, hogy apukád anyukádnak is akarna továbbra is segíteni. Ez viszont akkor nyilván nem feltételezi, hogy te ott élj. Ha anyukádnak akar segíteni, megteheti ezt amúgy is.

Ha viszont nem akar neki segíteni, akkor csak annyit fizetne, ami RÁD elég - ez a gyerektartás.

Ez egy ilyen egyszerű képlet.

Te pedig 15 évesen ne a szüleid helyett gondolkodj, hanem azt nézd, hogy NEKED mi a jó, különben boldogtalan leszel, és megbánod, mindenkinek rossz lesz, higgy nekem, írtam már, hogy végigcsináltam ugyanezt!

2012. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%
A te dolgod az, hogy eldöntsd, ki mellett éreznéd jól magad hosszú távon. Az anyagiak a szüleidre tartoznak, anyudnak ebbe nem kellett volna téged belevonnia.
2012. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

Ha anyuddal élsz, akkor neki kell eltartania téged. Nem tudom, hogy mennyi lenne a gyerektartás, de lehet, hogy olcsóbb anyudnak ha te apukáddal élsz. Pl elég kivennie csak egy kis garzont, nem kell etetnie, ruháznia.

A gyerektartástól nem hiszem hogy jobban állnátok, mert valószínűleg elmenne az egész a plusz költségre, amit az okoz, hogy anyuddal laksz.

Nyugodtan menj apukádhoz, ha ezt szeretnéd.

2012. dec. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!