Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhet anyukám tőlem olyat,...

Kérhet anyukám tőlem olyat, hogy vele maradjak a gyerektartás miatt? Ti megtennétek neki?

Figyelt kérdés
A szüleim el fognak válni, 15 éves lány vagyok. Inkább élnék édesapámmal, vele jobban kijövök. Azt mondta döntsek mit szeretnék. Ha anyukámmal maradnék fizetne neki gyerektartást, ha anyukámmal maradnék, nem kérne tőle semmit. Mivel anyukámnak nincs jól fizető állása. De engem szinte apukám és az apai nagymamám neveltek fel, ne kötődök olyan szinten anyukámhoz, mint hozzájuk. Ennek ellenére nem rossz anya, szeretem is, de inkább apukámat választanám. De így meg nem tudom, hogyan fog megélni. Mert akkor albérletet is kellene fizetnie (apukámé a ház)

2012. dec. 17. 21:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem ülsz le a szüleiddel, és beszélitek meg? Nagyon érettnek és értelmesnek tűnsz, szerintem fel tudod nekik vázolni az aggályaidat úgy, hogy az senki számára ne legyen sértő és fogtok találni egy kompromisszumot.
2012. dec. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
76%
Apukád ehhez mit szólt?
2012. dec. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
30%
Ki a fene pontoz le megint mindenkit!?!?
2012. dec. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
21%
Ha a szüleid nem tudnak megegyezni, a biróság dönt a elhelyezesedrol. Meghalgathatjak a véleményed, de nem kotelezo, pláne nem kotelezo a kívánságod szerint dönteniük. Egyebkent apukák szeretne hogy vele élj? Azt tudod, hogy a tartasdijat mindig a másik fel fizeti, tehát ha apuka dudál élnél, akkor anyukádnak kellene fizetnie? A 80 e jövedelme alapján ez kb 16 ezer lenne
2012. dec. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, az apukája nyilván nem kérné el a gyerektartást, és amíg ebből nincs vita, addig ez a kutyát nem fogja érdekelni. Tény, hogy elvileg a gyereknek jár, és kötelező, meg minden, de mivel ez egy polgári eljárás, senki nem fog "nyomozni", így ha a másik fél nem fordul bírósághoz a dologgal, akkor nem foglalkoznak vele. A mi anyukánk sem fizetett soha egy forintot sem utánunk.


Egyébként meg egy 15 éves véleménye 99,999999%-ban döntő már, hacsak nem drogos vagy alkoholista szülőt választ magának...

2012. dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
83%
Hát én a helyedben apukáddal maradnék. Anyukádnak meg kell tanulnia ellátnia magát, mert pl. mire a bíróságon meg lesz az elhelyezés tárgyalása stb... lehet leszel már 16 éves is és max akkor csak 2 évig kapná úgyis utánad a gyerektartást. Az elején kereshet akár csak egy kiadó szobát, aztán ha kicsit egyenesbe jött, akkor tud majd esetleg saját lakást is bérelni. Amúgy volt házassági szerződés vagy apukád még a házasság előtt vette a házat, hogy anyukád nem kap semmit?
2012. dec. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Akivel lakni szeretnél, azt válaszd!


Nálunk úgy van, hogy én és tesóm apával maradtunk, anyám fizetett gyerektartást. Mondjuk anyám nem kérte, hogy a pénz miatt lakjak vele, de azt mondta hogy költözzek hozzá. Nem mentem. De ha említett volna olyat, hogy a pénz miatt jobb lenne, akkor meg pláne nem mentem volna.

2012. dec. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Na, mi lett végül?:)
2013. okt. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!