Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám rávenni a szüleime...

Hogy tudnám rávenni a szüleimet arra, hogy megértsék: nem tehetek arról, hogy ilyen súlyosan feledékeny vagyok és hogy engem is zavar? 27/N

Figyelt kérdés
Kiskorom óta rendszeresen felejtek el alapvető dolgokat és minden nap többször ellenőrzöm magam, hogy bezártam -e ezt -azt, nálam vannak -e a dolgaim, stb... és így is, mindig, az ellenőrzés mellett is rendszeresen otthon marad, lenn marad, fenn marad valami. A figyelmemet is csak az köti le, ami őszintén érdekel (pedig sokszor kell mást is tanulnom, memorizálnom). A névmemóriám pocsék. Nem mertem megtanulni autót vezetni sem, mert ismerem magam, tudom, hogy balesetet okoznék a feledékenység és a túlzott impulzivitás miatt, amit nem tudok kezelni. Már próbáltam rá gyógyszert is, voltam pszichológusoknál is, de semmit érő, felszínes látszatbeszélgetések voltak és olyan közhelyekkel tömték a fejem, ami inkább laikushoz illik. Próbáltam gyógyteákat, vitaminokat (most is szedek, de a feledékenység megvan és sajnos az egész életemet nehezíti. Mindebből rengeteg problémám volt már és nagyon megalázó így élni, a helyzetet ráadásul súlyosbítja, hogy a családtagjaim, de még a munkatársaim is azt hiszik, hogy erről én tehetek és hogy akarattal le tudnám győzni, ha igazán akarnám. Már beleőrülök abba, hogy engem hibáztatnak rendszeresen olyan dolgok miatt, amiről nem tehetek. Már azzal is megbékélnék, ha legalább megértenék, hogy nem tehetek erről és nem mondanának el mindenféle hasznavehetetlen, semmirekellő csődtömegnek. Ha nem szóval mondják, akkor érzékeltetik, napi rendszerességgel.

2013. jan. 7. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos a konkrét kérdésedre nem tudok választ adni, de javasolni tudom, hogy szedj gingko bilobát. Apukám szedte és látványos javulás volt megfigyelhető, aztán később kiderült, hogy elég korai agysorvadása van, 44 éves.

Valamint tegyél emlékeztetőket az ajtóra, pl. képekkel, szimbólumokkal. Egy idő után berögzülhet, bár ha eddig nem ment, nos nem tudom.

2013. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha van róla orvosi papírod, akkor lobogtasd előttük azt. inkább örüljenek, h dolgozol, és nem a segélyt várod.


nyugodtan küldd el őket a bús fenébe! ez neked a legrosszabb, csak ők képtelenek megérteni.

nekem is van egy elég durva, ámde gyakori betegségem. van egy idióta ismerősöm, aki meg ezzel cseszeget. 500 féleképpen magyaráztam neki, h igen, ez nekem a legxarabb, mégha néha te is elszenveded az ezzel járó kényelmetlenségeket. szerencsére azóta nem tartom vele a kapcsolatot.


nálad ez nem ilyen könnyű, de próbáld őket empátiára nevelni.

2013. jan. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valóban érdemes a ginko-t szedni - javítja az agyi vérkeringést. Szakértőt kéne keresned, aki kifejezetten a memóriazavarokra specializálódott.


Ha más nem, akkor minden egyes alkalommal írd fel a fontos dolgokat akár a telefonodba, akár külön noteszbe.

2013. jan. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
figyelemzavarra baszhatod a gingódat. Tudom milyen a helyzet kedves kérdező... A legjobb az ha minél hamarabb megtalálod azt ami érdekel igazán, aztán megpróbálsz azzal élni. Ami érdekel abban a legjobbak lehetünk, csak meg kell találni mi is az, aztán valahogy legyőzni azt a dolgot hogy sose fejezünk be semmit, vagy méginkább elsem kezdjük... :D Szal, hajrá, én drukkolok neked, te is tudod magadról, hogy nem erre születtél, hát tégy ellene
2013. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!