Akár a páromnak, akár a családomnak. Lenyugszik a dühöm és már nem is haragszom.
Volt olyan eset is, hogy a párom feladta, azt mondta ennyi, én dühös voltam, de kis kérlelés után megint minden úgy lett, mint a régi szép időkben. Tegnap anyára haragudtam meg, mert övön aluli sértést kaptam tőle, de ma már nem is haragszom, viszont ő nem szól hozzám (holott ÉN voltam, az akit megsértettek.) Jó ez így? Vagy ki fognak használni majd az életben, ha ilyen könnyen megbocsájtok mindent? Változtassak? Ha igen, hogyan?
Jaj, nekem erről a "Félkegyelmű" jut eszembe. Kétszer is láttam a filmsorozatot. Nekem imponál. Én szeretnék rá hasonlítani. Szóval amilyenek ti is vagytok. Persze koppantam már én is nagyokat. van egy mondás, vagyis keleti bölcsesség: Ha már mindenképpen muszáj az embereknek becsapni egymást, akkor inkább az legyél, akit becsapnak, és semmiképpen se az, aki becsap valakit.Ez is jó mondás. Szóval: Legyetek jók, ha tudtok. Én is igyekszem.
2009. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
12/13 anonim válasza:
Meg kell találni az arany középutat. Azok a sérelmek, amik egy normálisan működő családban az embert az őt szerető családtagok részéről érik, komolytalanok, azokon nem érdemes három percnél tovább rágódni. Nálad, úgy látom, erről van szó.De ez nem azt jelenti, hogy a nagybetűs életben gonosz emberektől mindent el kéne tűrni, mert ezek a frusztrációk nem röpülnek el, hanem valójában nyomasztanak és rongálnak minket akkor is, ha erről szeretnénk nem venni tudomást. Tehát nem mindegy, hogy kivel szemben és milyen súlyú ügyben vagyunk megbocsátók. Minden ember felelős a saját boldogságáért és minden embernek jogos az igénye arra, hogy megbecsüljék.
2009. aug. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
13/13 anonim válasza:
Az előző értelmeseket írt. Én is úgy vagyok családon belül, hogy képtelen vagyok visszaemlékezni a rosszra, az agyam túrja kifele. De ez jó!!
Ha meg mások lábtörlőnek akarnak használni, azonnal állítsd le őket, határozottan, ha kell vond le a következtetést, de rájuk sem kell haragudnod hosszan. A harag azt rombolja, aki haragszik.
A Félkegyelműről: Dosztojevszkij Jézusról mintázta a főszereplőt. Azzal a gondolattal játszott, mit tenne az ő korában egy Jézus lelkületű ember.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!