Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szigorúak a szüleim,...

Nagyon szigorúak a szüleim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, anyukám 39, apukám 41 éves. Én vagyok a legnagyobb gyerekük.Nagyon sok bajom van a szüleimmel. Nem lehet velük semmiről beszélni, (pasik, suli, bulik) . Ha elakarok menni valahová akkor minimum 1 héttel korábban szólnom kell, és hiába szólok apa bármikor mondhatja azt, hogy nem mehetek . 1 hónapja véletlenül kiderült, hogy smároltam egy fiúval. Erre anyáék nagyon kiakadtak, hogy hogy lehet, csak úgy smárolni valakivel. Mert az ő idejükben ez nem volt szokás. Közben ezzel a fiúval nagyon jóba lettem. Áthívott magához, filmet nézni, szerintem akkor ott is alszok. De anyaák tutira nem engednék. Discoba se nagyon akarnak elengedni, meg van otthon egy olyan"szabály", hogy hétfőtől-csütörtökig minden este haza kell érnem fél 9re. Ez szerintem nem jó. Nem tudom, hogy mitől féltenek, nem iszok, nem cigizek. Hogy tudnám, kicsit felpuhítani őket? Ne foglyanak ennyire szigorúan? Tudok vigyázni magamra. Köszi a válaszokat!
2008. máj. 30. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Én majdnem 19 voltam,amikor elkerültem otthonról.A szüleid az enyémekhez képest enedékenyek.Én nem mehettem bulizni,suli után szinte egyből haza stb.Az egyelen barátomat,akit bemutathattam fél év után ismerték meg...A férjemet akkor amikor már az ujjamon volt a gyűrűje,és akkor tudták meg azt is hogy már jó ideje együtt élünk,no meg hogy nagypapa és nagymama lesznek.

Mai fejjel azt mondom,hogy jó volt,hogy ennyire fogtak,és sokmindent nem engdtek meg,mert egy felelősségteljes felnőtt lettem,aki igenis megtanulta,hogy milyen az,amikor ki kell fizetni a számlákat stb.


A te esetedre azt mondanám,hogy vagy viseld el,és próbálj meg hamar saját lábra állni.Vagy legalább hajlandóságot mutatni ilyenre.Akkor sokkal jobban fognak ők is engedni.Lássák,hogy nem csak beszélsz a felnövésről hanem teszed is.

Vagy próbálj meg beszélni velük erről,de ha olyanok ah gondolom ennek nem lesz nagy sikere.

2008. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez türhetetlen. Semmire se kéne már engedélyt kérned 19 évesen. Nekem fél kilencre hazaérnem, sztem 13 évesen kellett utoljára. Szerintem, ha mindig ilyenek voltak, puhitani már semmivel se lehet őket, bár irhatsz nekik egy hosszú levelet, amiben leirod a vágyaidat, de ki tudja minek gondolnak utána. Ne hagyd, hogy beleronditsanak ebbe a kapcsolatodba is. Én a helyedben már rég elköltöztem volna, minél messzebbre!!! Ha látják, hogy megállsz a lábadon nélkülük is, talán megnyugszanak, évek múlva...
2008. máj. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy már előttem is írták, a szüleid egyszerűen képtelenek elhinni, hogy az ő kicsi lányuk bizony felnőtt. 19 évesen nagykorú vagy, jogilag azt csinálsz, amit akarsz. Persze ilyenkor szokott jönni a rizsa, hogy "amíg az én házamban élsz, és az én kenyeremet eszed...". Én pont ezek miatt a dolgok miatt költöztem el otthonról 18 évesen, és nem bántam meg!


Egyénként ha azt mondod, anyukád 39 éves, te pedig 19, gyanítom, annyi idősen esett veled teherbe, amennyi te most vagy. Még hogy akkoriban nem volt szokás a csók... Anyukám 17 évesen esett velem teherbe, de most, hogy 22 évesen az esküvőmre készülök, kijelentette, hogy szerinte mindez korai, és hogy túl fiatal vagyok. Erre megmondtam neki, hogy "neked 22 évesen volt egy négyéves gyereked, túl voltál egy házasságon és egy váláson. Szerintem AZ volt a korai, nem ez." Nézett nagyokat, aztán kinyögte, hogy végülis igazam van...


Azt gondolom, hogy nagyfokú önállósodással (pl. elég, ha csak megszellőzteted, hogy lassan ideje elköltöznöd otthonról) és bátor kiállással sokat elérhetsz! :)

2008. máj. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Jó lennetudni, mennyire függsz tőlük. Mert ha még jó darabig tanulsz, akkor bizony valóban ők a főnökök. De ezért a féltésért inkább hálás légy, ne menekülj előle. Engem se engedtek a szüleim sehová, főleg apu, de utólag azt mondom, teljesen igaza is volt. Semmiről se maradtam le, igenis jó életem volt mellettük. Most pedig, hogy hamarosan nekem is megszületik az első kisbabám, még inkább átérzem, mit miért is tettek.

Nagyon finoman persze lehet manipulálni őket. A veszekedés, hiszti, "én akkor elköltözöm"-féle mondatok csak azt fogják bizonyítani, hogy igen gyerekvagy még, akire felügyelni kell. A tisztelettudás, az észérvek, a megbízhatóság az, amivel elérheted, hogy szabadabb légy. Én pl. mindig úgy csináltam, hogy ha azt mondták, 10-re haza kell érnek, zokszó nélkül mindig otthon voltam fél 10-re. Lassan megszokták, hogy bízhatnak bennem, elfogadom a szabályokat. Aztán amikor éjfélig mehettem, én hazamentem 11-re. Eljött az a nap is, amikor elfelejtették mondani, hogy hányra menjek haza, és én akkor is otthon voltam az esti film végére. Egy idő után sokat lazultak is a szabályok, mert tudták,hogy lehet bízni bennem.

Filmnézés után pedig ugyan miért kellene ott aludnod? Kísérjen haza a fiú időben, ezzel ő is bizonyít a szüleid felé.

2008. máj. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem tanulsz tovább? Akkor lehetnél koliban vagy albérletben, egy másik városban, és csak hétvégén járnál haza, így meglenne az önllósodásod kezdete is anélkül, hogy bármi drasztikus lépést kéne tenned. Hidd el jobb annak, aki tanul még ilyenkor, azok a legszebb évek, nem hiába mondják. (Bár, én is dolgoztam a suli mellett is, de akkor is:)
2008. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. főiskolára járok, de nem lehettem koleszos, mert a suli csak 10 kmre van tőlünk. és a buszok pedig fél óránként járnak. sajnos középiskola 4.ben mikor sulit kellett választani anyáék nem engedtek el messzebbre, pedig szívesen mentem volna.

elköltözni nem tudok, mert nem tudnám fizteni az albárletet.

tavaly decemberben nagyon összevesztünk és eljöttem otthonról az egyik barátnőmhöz. de anya minden nap 3 sor hívott h nagyon hiányzok és menjek haza, meg szretnek . ezért kb 6 nap után haza költöztem.

köszi a válaszaitokat!

2008. máj. 31. 20:09
 7/10 anonim válasza:
97%
nem is tudnád megbeszélni a szüleiddel, hogy ez neked így nem jó, vagy legalább vmi kompromisszumot kötni. Velem is nagyon szigorúak voltak, de 18 éves korom után már belátták, hogy annyira nem kéne. Talán a te szüleidnél tovább tart ez az állapot. Biztos nehéz elfogadniuk, hogy felnőtt a "kislányuk". Légy türelmes, és próbálj beszélni velük.
2008. jún. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
53%
úúr isten én 17 vok de ezt nem birnám elviselni h 19 évesen ha smárolok akkor "kapok érte" most vagyok túl egy másfél éves kapcsin:S sztem beszélj velük...hogy ez a mai világban hogy is van:) sok sikert:)
2008. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem akarlak megbántani, de a továbbtanulást magadnak intézted. Ha tudtad hogy ennyire problémás a kapcsolatotok, akkor miért nem választottál olyan sulit, ami jó messze van. Én kb. 200 km távolságban tanultam, albérletben. A közlekedés is tényleg vacak volt, így 4-5-6 hetente tudtam csak hazamenni. Az épp elég volt.


Az természetes hogy anyukádnak hiányzol, de egyszer csak el kell hogy engedjen. Gondolj bele, ha férjhez mész meg saját gyereked lesz, akkor is örökké szaladsz haza ha hiányzol neki??

2008. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sose lesz férje saját gyereke,ha már egy csókért kap szerencsétlen,menekülj mert még 30 évesen is otthon fogsz savanyodni magányosan...mi az h nem engednek messzebre tanulni...19 éves vagy felnőtt.
2010. jún. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!