Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Vigyázat, anyós téma!

Figyelt kérdés

Elég keményen összevesztem barátom anyjával. Mivel távkapcsolatban élek a szeretett férfival, hol ő van nálunk, hol én náluk. Korunkkal ellentétben mindketten még szülőknél lakunk, anyagi okok miatt. Így hát a szülők jelen vannak az életünkben, de ebből még nem volt gond, idáig. Az én szüleim nem szólnak bele, mit hogyan intézünk, mit hogyan csinálunk, a mi dolgunk, ránk hagyják. Idősebb testvéreim már külön élnek, anyámék tisztában vannak, hogy gyerekeik felnőttek. Sajnos barátomék szülei még gyerekként kezelik barátomat és öccsét. Nah, és ezen én sokszor kiborultam már, idáig tűrtem, hát mit szóljak bele. Az anya elég kemény hozzáállású, nem toleráns másokkal, kritizál mindent, ami nem az ő szájíze szerint van. 6hónaposan még bagózott, egyoldalúan táplálkozik, sokszor elküldi a fiát a francba, hogy mit képzel az, de ő a tökéletes háziasszony. Rendben, megértem, végülis az ő dolga.

Sajnos nem tudok non-stop vigyorogni és jókedvű lenni, ha náluk vagyok. Mikor látja rajtam, nekem áll, "Mi bajod van?". Legutóbb sajnos megelégeltem, és azt mondtam semmi köze hozzá, ne szóljon bele más dolgába. El kezdett vitatkozni, én is vágtam hozzá a szebbnél-szebb dolgokat. Hát úgy kezelt engem is, mint egy kis cafkát, aki állandóan csak bántja a fiát, hisztizek, pedig ő megtesz mindent, főz-mos-takarít, mit képzelek, ha egy gazdagabb fiú kell, mennyek és keressek magamnak. A fiát állandóan nyüstölöm a saját hülyeségeimmel. Mondja, felhívja az anyukámat. Ez mondom hülye, mint az oviban. Megsértettem egy életre, mert azt mondtam, anyám elküldi magát a 'francba'.

Ezek után, inkább felültem a vonatra és hazajöttem. Barátom azt kérte, felejtsem el, de nem érti miért kellett mindez?! Veszekedtem vele is, de békében váltunk el.

Szégyellem magam, amiért próbáltam kiállni magamért, ezek szerint kussolnom kellett volna. De ez a nő kibírhatatlan. Durva dolgokat mondott nekem, ezek után nincs kedvem feléjük menni. Barátom nem akar balhét, inkább a háttérben marad.

Nem tudom, hogyan álljak ezek után a dolgokhoz. Remélem érthető a kis sztori. Nyilván én is ludas vagyok, de szeretem ezt a srácot. Mégis úgy érzem ennek a kapcsolatnak semmi jövője, talán mert nem érzem, hogy ki a fontosabb az életében. Az anyja vagy én. Szerintem ő sem tud dönteni, ezért vergődöm.


2013. jan. 4. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Mennyi ideje vagytok együtt? Mikor van tervben összeköltözés?


Én is mindig kiállok magamért,akkr is ha a világot is magamra haragitom.

Ilyenek vagyunk.

Kussoljon aki eltűri a hülyeséget és a bántást,én nem.


Pasid azért érdekes,túlzottan anyuci kisfia,költözni jó messzire tőle.

2013. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Bunkó vagy, de nagyon!


Érdekes, én úgy is ki tudok állni magamért, hogy nem küldök el senkit a vérbe...

Még akkor is, ha bunkón nekem állnak...

Ha lesüllyedsz a másik szintjére, az soha nem segít.


A barátod anyja, mindig az anyja marad...

2013. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem a helyzeted. Persze, hogy kiálltál magadért, ha drága anyuci neked esik. Ha nem sikerül egy kicsit változásra bírni a barátod, akkor sajnos mindig is anyuci kicsi fia marad. Ezen csak a külön élet segít, mert ha ott marad, akkor sosem fog tudni elszakadni és felnőni. Anyuci ezt nem fogja hagyni. Így is nagyon szúrja a szemét, hogy te bekerültél a fia életébe és "el akarod tőle venni".
2013. jan. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Két éve, sokat filóztunk már, ki mennyen kihez.

Barátomra igaz, hogy kicsit gyenge akaratilag. Ezért félek, hogy nem engem fog választani, pedig neki is jobb lenne, kikerülni ebből a túlzott anyai akaratból. Sajnos nehéz olyan emberrel, aki más életét és problémáit semmibe veszi. Nem ismeri a családom, nem is érdekli. Sosem kérdez felőlem, leszarja, hogy én honnan jöttem. Mégis elvárja, hogy aranyos,, kedves, hálás legyek, olyan, akinek minden jó, vagy ha nem tetszik, mennyek a fenébe. Majd lesz másik kislány a helyemre.

Fogalmam sincs mit tegyek, miben változzak, merre lépjek?!

2013. jan. 4. 12:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki menjen kihez?


Miért nem szülőktől önálló életet kezdtek?

2013. jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Barátom nem akar albérletre költeni, még ha összeköltöznénk, akkor sem sok maradna. Tudom, mindent lehet, csak akarni kell. Nekem annyi a fizum, mint egy albérlet. Elég durva, hogy csak én élek ilyen helyzetben az országban, hogy nincs pénzem különköltözni. :D
2013. jan. 4. 12:52
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Hát a "mi bajod van" kérdésre kicsit túlzás volt a "semmi köze hozzá, ne szóljon bele" válasz. Itt lett elszúrva.


A másik, ami szemet szúrt nekem, hogy a pároddal is összekaptál, gondolom emiatt az ügy miatt, szóval szerintem lehet, hogy egy kicsit túlreagáltad és túlpörögted az egészet. Nem arról van szó, hogy csöndben meghúzva magad el kéne viselni mindent, de a durvulás sem megoldás.

Ha a fenti kérdésre közlöd, hogy egyszerűen bal lábbal keltél fel, és ilyenkor mindent sötéten látsz, de ne foglalkozzon vele, majd elmúlik, akkor talán ennyiben van hagyva a dolog.


Kicsit azért Te is bunkó voltál, mégiscsak vendég vagy ott náluk.


De igazából a Te bajod nem az anyóssal van, hidd el, 30-40 kilométerrel arrébb lennétek, eszedbe se jutna. Neked az a bajod, hogy nem vagytok önállóak, nem vagytok kettesben sehol. Te is tudod, hogy ez tarthatatlan, úgyhogy szerintem erősen dolgozni kéne azon, hogy ez megváltozzon. Beszélgetéssel a pároddal, megoldáskereséssel...


Hajrá, szerintem legfőbb ideje nekivágni! Üljetek le megbeszélni, mi a jövőkép, mindkét oldalról, és kidolgozni a tervet rá. Már attól kevésbé leszel feszült, ha valamiféle ütemtervet vázoltok fel, akkor már ha idegesít az anyós, magadban biztathatod magad azzal, hogy már csak fél év/egy év, és önállóak lesztek.

2013. jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó, hogy elolvastam pár hozzászólást, így már nem kell leírnom, amit a 7-es válaszoló írt, szerintem ott az igazság.
2013. jan. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is tökre úgy gondolom, mint a 7-es válaszoló. Ebben a szituban te indítottad el a lavinát. Ha másképp válaszolsz, akkor anyós valószínűleg nem pörög be és nem folytatódik tovább ez a "beszélgetés". Nem kell meghúzódni, azonban azt is tudomásul kell venni, hogy vendég vagy, ráadásul azt is el tudom képzelni, hogy anyós már többször megfigyelte nálad, hogy unott, kedvetlen vagy, nem beszélgetsz vele és ez nem tetszik neki (jogosan). Nyilván nem hibátlan, mint ahogy le is írtad, de azért időnként próbálhatnál közeledni felé, egyrészt, mert te vagy a vendég, másrészt meg a fiatalabb is, illetve ha a barátod mellett akarsz maradni, akkor anyóspajtás ott lesz még egy darabig. Ez a dolog nem választásról kéne, hogy szóljon, hanem a párodnak kellene normálisan viszonyulnia hozzátok. Hozzád, mint a párjához, anyóshoz pedig úgy, mint az anyjához, előtérben tartva, hogy már veled tervezi a jövőjét. Hidd el, nekem is volt rossz anyósom 10 évig, tudom, miről beszélek.
2013. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2013. jan. 4. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!