Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ijesztgetnek a szüleim,...

Miért ijesztgetnek a szüleim, nővéreim azzal hogy a munka világa milyen rettenetes? 21/L

Figyelt kérdés

Állást keresek, decemberben végleg befejeztem a tanulást. Nem félbehagytam vagy ilyesmi, előre tervezetten most vizsgáztam. Tehát nem arról van szó, hogy még azt akarják hogy tanuljak. Sőt már azt várják el, hogy minnél előbb munkát találjak.

De mégis állandóan neki állnak erről beszélni, hogy jól becsüljem meg ezt az időszakot amíg nincs munkám, mert majd vége lesz a jóvilágnak, az egész életem a munkáról fog szólni, nem lesz szabadságom többé, nem lesz életem többé, csak a szar mindennapok.

Mégis mi értelme ezt mondogatniuk állandóan? Nincs más választásom úgyse, ígyis úgyis el kell kezdenem dolgozni, mint mindenkinek a világon.

Nővéreim 30 felettiek ráadásul, nem értem miért élvezik ezt hogy ezzel cukkolnak? Vagy így vezetik le a saját feszültségüket?


2013. jan. 3. 21:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes, én is a másik (úgy tűnik, kisebb) tábort erősítem, akik szeretnek dolgozni, jobban, mint iskolába járni.

Végigjártam mindent az ált sulitól a főiskoláig, engem is riogattak, hogy jaj, majd ha dolgozni fogsz, az milyen rossz lesz, és addig örülj, amíg csak annyi dolgod van, hogy tanulj. CSAK annyi dolog? Hát nem tudom, kinek hogy volt, de nekem középiskolában szinte semmire sem volt időm, mert napi 6 órát ültünk a suliban, aztán hazamentem, és otthon is rá kellett húzni 2-3 órát, hogy a tizennemtomhány tantárgyból jól teljesítsek. És a suliban állandó volt a stressz, hogy kihívnak-e felelni, folyamatos dolgozatok mindenből, minden "munkanap" ugrásra készen kellett állni, ott nem volt olyan, hogy pihi vagy nyugi van 1-2 napig.

A főiskola már jobb volt, ott "csak" a vizsgaidőszakok meg a dogák voltak húzósak, de ott is folyamatosan tanulni kellett, terhelni az agyat. Szerintem ez épp elég megterhelő, sőt, nekem rosszabb volt, mint az, hogy most bemegyek minden nap dolgozni, és ott munka van. Itt nem kell állandóan stresszben állni, hogy mikor mérettetek meg. Csinálom a dolgom 8-tól 4-ig, de ha utána haza megyek, ott már az van, amit én akarok. Nem kell még otthon is rákészülni a másnapra (egyszerű adminisztratív munkám van). Jó persze háztartást vezetek, főzök, heti 2x sportolok, így nem sok szabadidőm van, de kit érdekel? :) Dolgozom, pénzt keresek (nem valami sokat, az igaz, de akkor is, jó érzés, hogy magam dolgozom meg érte), mellette pedig szabad vagyok. A suliban nem volt ez így.

Szerintem ne félj a melótól :). Inkább az az aggasztó, hogy lesz-e munkád. Most nagyon nehéz. Én is 6-7 hónapig kerestem intenzíven állást, mire ez beakadt.

27/N

2013. jan. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom más szakokon hogy volt, de nekem egyetemen rengeteget kellett tanulni, sokszor nyáron is olvastam előre a kötelezőket, hogy bírjam majd köv. félévben. Állandóan volt vmi és legtöbbször reggeltől estig bent ültem, annyi óra volt, szinte sosem kelhettem későn, legtöbbször 8kor v 8.30kor kezdődött az első óra és még ott voltak a gyakorlatok. Aztán amikor hazaestem lehetett készülni a köv. órára/vizsgára/beadandóra stb... Diákmunkát is csak az utolsó évben tudtam vállalni, amikor a szakdoga írás volt a fő dolog és ugye azt magam osztottam be, nem kellett sok órára bejárni. Aztán amikor találtam munkát, az első kb. félév nagyon nehéz volt, de most hogy belerázódtam, jobbnak érzem, mert legalább amikor hazaérek, azt csinálok amit akarok, nem kell nekiülni még szakirodalmat kutatni/kötelezőket olvasni/beadandót írni stb.... Nekem tehát pl. jobb, mert legalább az estéimet azzal töltöm amivel akarom. De tudom,h volt akinek olyan volt a szakja/beosztása stb.. hogy végig tudta bulizni az 5 évet, őt viszont megértem,h visszasírja. Szóval nem olyan fekete-fehár ez a kérdés, hanem árnyaltabb,mindenkinek sztem máshogy alakul. Attól is függ, h h érzed magad,h milyen munkát találsz, milyen a főnök, munkatársak, fizu stb...
2013. jan. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%

Munka és munka között nagy különbség van.

Én informatikai területen dolgozom, na itt pont nincs az, hogy leteszem a munkát négykor és elfelejtem másnapig. Hanem a szabadidőmből bőven kell áldozni arra, hogy folyamatosan tájékozódjak és képezzem magam, különben lemaradok és elveszítem az állásom. Mondjuk az is tény, hogy cserébe kötetlen munkaidőben dolgozom, annyit amennyit akarok, és nem annyira monoton a munka.

Szalag mellett nem tudom elképzelni magam, végeztem suli mellett hasonló jellegű munkát, és elég hamar azt éreztem, hogy egyszerűen elbutulok. Nagyon csodálom azokat az embereket, akik ilyen munkát végeznek akár egész életükben, én biztosan nem bírnám. Akkor már inkább tanulok életem végéig, az legalább változatos és érdekes.


Annyiban mindenképpen igaza van a családodnak, hogy vannak rettenetes munkahelyek. Ezért tegyél meg mindent, hogy ne ilyen helyen kelljen dolgoznod. Mert ha viszont szereted a munkád, akkor nem úgy érzed, hogy az életedből veszíted el azt a napi nyolc órát, hanem pont azt, hogy nyolc órában kötelezően olyasmivel foglalkozol, amit szeretsz.

2013. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális fizetésed van, és szereted azt, ami a munkád, nem lesznek sz*rok a munkanapjaid.
2013. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Sok helyen dolgoztam már, sok év alatt sok probléma merült fel, de egy biztos: nem ülnék vissza az iskolapadba. 45 évesen még most is néha rémálmaim vannak arról hogy tanulnom és vizsgáznom kell. Ilyenkor megkönnyebbülés felébredni.
2013. jan. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mert a mai világban, Magyarországon nem könnyű elhelyezkedni egy jó állásban (ismeretség nélkül).
2013. jan. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én több mint 10 helyen dolgoztam már.

Mindegyik munkahely nehéz amíg nem szokik hozzá az ember. Pl gyárban szalag mellett az elején olyan gyorsnak tűnik a meló hogy szinte lehetetlen csinálni. De ha próbálod minél gyorsabban csinálni, és minél jobban akkor egy idő után hozzászoksz. Utána már csak kényelmesen állsz, és lazán csinálod. Dolgoztam már gyárban ülve, és állva is. Állni sokkal rosszabb, de 2-3 hát alatt hozzászokik a hát, és utána már nem fáj. Voltam lapátolni is, na ott nem elég a 2 hét hogy hozzászokj. Ott kellett kb 1 hónap hogy ne menjen szét a kezem, és hogy ne izomlázzal aludjak el minden este. De ezt is meg lehetett szokni. És sokkal erősebb, és strapabíróbb voltam akkoriban az átlagnál. 2 dologtól függ ez az egész. Az egyik a hozzáállás, a másik hogy mit bírsz fizikailag. Ha jó a hozzáállásod minden munkát bírni fogsz amit fizikailag bírsz. De pl sokan azért nem bírnak 1-2 hóapnál többet gyárban dolgozni, mert nem bírják megszokni azt a sebességet. Később se csinálják lazán, hanem ugyanúgy kell csinálniuk mint első nap. Ezt meg hosszútávon nem lehet bírni. Én több gyárban is voltam, és volt olyan amit egyszerűen nem bírtam. 2 hónap után se jöttem bele abba a munkába, és nem ment gyorsabban mint az elején. Így reggeltől estig ott volt az az érzés hogy sietni kell, mert lassú vagyok, és kirúgnak:D Aztán kicsivel később el is küldtek amikor létszámleépítés volt.

2013. jan. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!