Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ijesztgetnek a szüleim,...

Miért ijesztgetnek a szüleim, nővéreim azzal hogy a munka világa milyen rettenetes? 21/L

Figyelt kérdés

Állást keresek, decemberben végleg befejeztem a tanulást. Nem félbehagytam vagy ilyesmi, előre tervezetten most vizsgáztam. Tehát nem arról van szó, hogy még azt akarják hogy tanuljak. Sőt már azt várják el, hogy minnél előbb munkát találjak.

De mégis állandóan neki állnak erről beszélni, hogy jól becsüljem meg ezt az időszakot amíg nincs munkám, mert majd vége lesz a jóvilágnak, az egész életem a munkáról fog szólni, nem lesz szabadságom többé, nem lesz életem többé, csak a szar mindennapok.

Mégis mi értelme ezt mondogatniuk állandóan? Nincs más választásom úgyse, ígyis úgyis el kell kezdenem dolgozni, mint mindenkinek a világon.

Nővéreim 30 felettiek ráadásul, nem értem miért élvezik ezt hogy ezzel cukkolnak? Vagy így vezetik le a saját feszültségüket?


2013. jan. 3. 21:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Ahelyett, hogy biztatnának... Egyébként sokkal szarabb otthon ücsörögni, mint dolgozni. Szóval ne hallgass rájuk. Lehetőleg olyan munkát keress, amit szívesen végeznél, legalábbis nem utálattal:)
2013. jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Ijesztgetnek. Ha szereted a munkádat, nem hiszem hogy szenvedést okozna.
2013. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Gondolom ők nincsenek megelégedve a saját munkájukkal, azért mondanak ilyeneket.

Tény, hogy tanulóként könnyebb az élet, dolgozni is jó dolog, egyáltalán nem olyan, ahogy előadták neked. Csak valami normális helyet fogj ki :) Viszont huzamosabb ideig munkanélküli lenni az már katasztrófa. Remélem hamar munkába tudsz majd állni :)

2013. jan. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Mert rossz :) Én egy fél éve dolgozok, hát visszasírom az egyetemet. Fél 8tól fél 5ig tart a munkaidő, az első 1-2 hónapban nagyon leszívott, most már azért van energiám páromra, barátokra is.

Hozzátartozik, hogy előtte sosem dolgoztam. Egyetemi évek meg hát teljesen másról szólnak mint a koránkelés :) Plusz a nyári szünet sem lesz már, szóval vége a felhőtlen életnek :)

De ez az életrendje :)

2013. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

mert tényleg rém pocsék ha az ember nem kap a szakmájában munkát csak valami olyat amit utál.

esetleg bejáró ebben a fagyban átszáll 3 busszal is emiatt hajnali 5-kor indul el otthonról a 7-fél8 helyett ha abban a városban lenne megfizethető albérlet és nem éhbérért gebegne.

persze van akinek jobban megy, mondjuk olyat dolgozik ami kényelmes, közel van és még szereti is.

mivel Te még nem kaptál munkát ezért nem tudhatod előre.

Lehet hogy szerencséd lesz és neked jó lesz.

2013. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

Egyetemen még úgy gondoltam, hogy de jó lesz ha meglesz a diplomám, szerzek valami jó kis munkát, nem lesznek hülye tanárok, éjszakai tanulás, vizsgák, izgulás, lesz állandó keresetem, nem koliban fogok lakni...

Kezdődött azzal, hogy 1,5 évig nem volt munkám, most pedig inkább államvizsgáznék minden félévben... nem kaptam a szakmámban munkát, asszisztens vagyok de kb. mindent a nyakamba varrnak, minden felelősség az enyém, hajnalban kelek, egész nap mindenkinek megfelelek, otthon sem anyu vár vagy a koliban a gyorskaja, hanem főzzek, takarítsak és vágjak jó pofát mindenhez...

Az akkori élethez képest ez nehezebb, jobb munkával nyilván jobb lenne, de azért visszamennék középiskolába. Vagy valami igazgatónak. A mostani minimálbéres szopatás szörnyű, mondjuk legalább van.

2013. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Én is sokkal jobban éreztem magam az egyetemi éveimben mint amióta dolgozom. Pedig akkor én is arra vágytam, hogy legyen már vége a szenvedésnek, hadd menjek már végre dolgozni. Visszasírom, na. A munka világa tényleg sokkal másabb. Monotonabb, szürkébb, az ember belefásul, főleg, ha nem igazán szereted a munkádat. Ami meg utóbbit illeti, manapság örülni kell, ha van hova bemenned dolgozni és nem minimálbért kapsz... Szóval nagyon megbecsülöm ezt, de hidd el, tényleg vége a "jóvilágnak".
2013. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Valahol igazuk van, de ha kevésbé vagy konvencionális, mint ők, akkor meg fogod találni a módját, hogy élvezd is. Minimum azzal, hogy olyan munkát keresel, ami nem kényszer, hanem szereted is csinálni.
2013. jan. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert nem akarják, hogy felnőtt, önálló, függtelen ember legyél. Aki dolgozik és eltartja magát, azt már nemigen lehet kisgyerek szinten szivatni, tartani, piszkálni.


Magyarországon sajnos sikk az, hogy a munka sz&r és nem fizetik meg (van ebben igazság, de nem egészen igaz).

A munka áldás - ha szeretsz dolgozni, bármit, az áldás. Nézni, ahogy a kezed alól kikerül valami és tudni, hogy bármit is csinálsz, az hasznos, és előrébb viszi a világot, ha csak egy kicsivel is.

2013. jan. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Én mindig tudtam, hogy a munka lesz az,amitől teljesnek fogom magam érezni. Sosem voltam mintatanuló és a fősulit is munka mellett akartam csinálni. Nagyon a végefelé jött össze a munka és imádtam.Végre úgy éreztem ,hogy becsülnek, tisztelnek és valami hasznosat csinálok.Volt néha igazságtalanság, de nagy volt bennem a bizonyítási vágy. Mintha kicseréltek volna. Reggel boldogan keltem,pedig nem voltam megfizetve, nagyon kevés pénzért dolgoztam stb stb... Ha gyárban dolgoznék szalag mellett,akkor nyílván nem így állnék hozzá.
2013. jan. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!