Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg tudnám találni az igazi...

Meg tudnám találni az igazi szüleimet vagy reménytelen?

Figyelt kérdés

Pár hónapos voltam amikor örökbe fogadtak de nem tudom mi lehetett ennek az oka. Szeretem ezeket a szüleimet és a tesóimat akik vérszerinti gyerekeik csak kíváncsi vagyok az igaziakra. Amikor születtem akkor Magyarországon éltek de azt mondták, hogy utána Vietnamba mentek (vietnami vagyok) aztán vissza. Bonyolult az egész. Itt egy kicsit másnak érzem magam de nem közösítenek ki, csak más. Annyit tudtam meg, hogy mi a nevük és nagyjából hány évesek, ha találkoznék is velük nem mennék hozzájuk csak szeretnék beszélni pár szót és látni őket. Arra is kíváncsi lennék, hogy miért döntöttek így. Hol, hogyan keressem őket? Érdemes egyáltalán?

18/F


2013. jan. 3. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
13%

Hát mondjuk Facebookon.


Tudod a nevüket és az életkorukat.

2013. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kerestem már de nincsenek.
2013. jan. 3. 20:27
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
Biztos jól írtad a nevüket?
2013. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem emészt nagyon a hiányuk, ha egyébként békés, nyugodt, örömökben gazdag az életed…


…nos eddig jutottam a mondandóm felvezetésében, de most megtorpantam. Azt akartam ugyanis írni, hogy akkor nem erőltetnem, mert kockázatos. Lehet, megtalálod őket, nem csak személyükben, de szívben is, akkor hogyan tovább? Ha rendes, jóra való emberek, s már ők is kerestek, nagy boldogság. De hiányozni fognak azok, akik felneveltek. Se hogy nem jó. Ha a szüleid közelében folytatod tovább az életed, ez a fele fog hiányozni. Ha visszajössz, akkor meg ők.

Baj van akkor is, ha kiderül, talán már nem élnek. Vagy élnek, de gazemberek, vagy nem azok, csak már annyi idő telt el, hogy idegen vagy a számukra.

Sehogy nem jó.


De talán mégis az lenne jó, ha meglelnéd őket. Nem tudom, milyen szintű diplomácia kapcsolat van a két ország között, de talán a követségen vagy konzulátuson is tudnak segíteni, vagy a Nemzetközi Vöröskereszt, vagy annak megfelelő ottani szervezet.

2013. jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem facebok-on elkezdheted a keresést. Úgy értem,hogy keress egy ilyen (vietnámi) oldalt ahol eltünt hozzátartozót keresnek,vagy valami ilyesmi.Mint pl a csellengők Magyarországon. Ide leírod angolul a történedet és szerintem van rá esély,hogy megtudj valami infót. Fb-on rohadt gyorsan terjed mi den hír.

Good luck bro!

2013. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Engem nem fogadtak örökbe de apám lelépett mikor kicsi voltam. 18 évvel később találkoztunk és minden jól alakult.. egy ideig. Aztán rájöttem hogy nem érdeklem, és sose hiányoztam az életéből. Nem volt könnyű szembesülni ezzel. Tudom hogy érdekelnek a biologiai szüleid és jogod van megkeresni őket, de készülj fel rá, hogy csalódás érhet, és nem biztos hogy ők is kiváncsiak rád.
2013. jan. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha Magyarországon fogadtak örökbe, a gyámhivatalhoz menj. Ott 18 éves korodban minden adatot megkapsz a vérszerinti szüleidről. De az utolsó jól írta, készülj fel, nagy valószínűséggel csalódni fogsz. Nem valószínű, hogy kíváncsiak rád.( Bocs, én is örökbefogadott vagyok, De az örökbefogadó szüleimet tekintettem édes szüleimnek- már sajnos, nem élnek- a vér szerinti nem volt anya(: )
2013. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11%

Az is lehet, hogy rosszul írtad be a nevüket.

Az én férjem például Mohamed, de írják úgy is hogy Mohammed, Muhammad, Muhammad stb. Összesen 5 neve van és azokat is a különböző csekkeken stb. mindig máshogy írják.

Próbáld meg többféleképp beírni. Ennyit tudtam csak segíteni, remélem megtalálod őket!

2013. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!