Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy-egy gyerek, egy-egy...

Egy-egy gyerek, egy-egy kapcsolatból, hogyan állnál a következő kapcsolatodhoz?

Figyelt kérdés

Tegyük fel kétszer is félresikerült kapcsolatból született gyermeked, egyik sem tervezetten (a kapcsolatok is max 2-3 évig tartottak összesen). Aztán megismernéd azt, akivel valóban le tudnád élni az életed, de neki már nem tudod azt nyújtani, mint annak, aki az első lett volna.

Szabad ilyenkor családot alapítani, rendes családdal, vagy ilyenkor már le kell húzni a rolót?

Milyen lehet annak, aki megnyeri a 3. szerepét, bár igazából ő az akivel tökéletes harmónia van és évek után se csökken az egymás iránt érzett szeretet?

Valaki ismert hasonló cipőben járó személyt?


2013. jan. 3. 16:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én egy kislányt ismerek, aki anyuka második házasságából való, a nővére anyu első férjétől, az öccse a harmadik férjtől.

Sok mindent el lehet mondani a kislányról, csak azt nem, hogy egészséges a lelki világa :/.

Én inkább a meglévő gyerekek miatt is átgondolnám. Ha ők rendben vannak, akkor tulajdonképpen lehetnek még kistestvérek, ha ez a vágyatok, és még jól is elsülhet a dolog. De ez a ritkább eset szerintem.

2013. jan. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én nem szívesen szülnék olyan férfinak, akinek már két gyereke van két különböző nőtől, pedig neki még kevesebb beleszólása is van az egészbe, mint a nőnek, mert ugye abortuszra nem küldheti el... Akkor egy férfi szerintem még kevésbé szívesen vállal be egy ilyen nőt. Esetleg olyan férfi, akinek szintén volt már gyereke mástól.


35/N

2013. jan. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Olyan jó, hogy minden kedves hozzászóló tökéletes családban él. biztos ez? vagy csak nem mernek váltani, mert igaz rossz, de biztos.

Kedves kérdező, szerintem ha mindketten úgy érzitek akkor miért ne. csak akkor nem értem miért vagy ennyire bizonytalan.

Mindenkinek meg kell adni az újrakezdés lehetőségét!

Igen mindenkinek van múltja, kinek szép, kinek kevésbé az.

De senkit sem szabad elítélnünk és megszólnunk.

hiszen az ő cipője nem jó az én lábamra, és egyik kommentelő lábára sem tökéletes.

2013. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy senki sem az eredeti (vastagon szedett, nagybetűs) kérdésre válaszol.

Ha tényleg nem csak egy újabb, hanem úgy érezném, hogy több, jobb lenne ez a kapcsolat, akkor nem táncolnék vissza. A gyerekvállalást azonban még eltolnám kicsit.

A családomban volt ilyen eset. Az első házasság nagyon fiatalon lett megkötve, a két félnek valójában semmi köze nem volt egymáshoz emberileg, sok veszekedés, elváltak. A második férj masszív alkoholista volt, a durvábbik fajtából, ezt azt hiszem, nem kell tovább ragoznom. A harmadik férjjel viszont kiegyensúlyozott, boldog kapcsolat lett, életük végéig. Már egyikük sem él, egy hónap különbséggel távoztak közülünk. Én úgy láttam, nagyon szerették egymást, a 3. férj szerette a gyerekeket és később az unokákat is.

Mindhárom házasságból született gyerek, az asszony 42 éves volt a legfiatalabb születésekor.

Van jól végződő sztori is, úgyhogy nem biztos, hogy érdemes lehúznod a rolót.

2013. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!