Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek befogadjuk vagy ne?

Szerintetek befogadjuk vagy ne?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremről van szó, aki 38éves és 3 diplomás. Sajnos 4 hónappal ezelőtt elveszítette az apukáját az én keresztapámat, így egyedül maradt, gondolom ez most az ünnepek alatt tudatosult benne. 38 éves, nincs se kapcsolata, se munkája-ami nem is volt-.Szóval 200km-re lakik tőlem és a férjemtől és ide szeretne költözni. Miután a szülei gazdagok voltak 4 szintes házat örökölt amit gondolom nem tud fenntartani az öröksége meg már fogy.

Nem élünk rosszul, mindenünk megvan, anyagilag is beleférne, de hogy engedjem meg, hogy ideköltözzön, ha nincsenek tervei?Mert igazából okot sem nevezett meg, hogy miért.Ráadásul ez itt kisváros, ő pedig egyik megyeszékhelyen lakik. Van 4 szobánk, de lassan mindre szükség lesz, mert érkezik a baba, egy pedig anyukám vendégszobája. Ráadásul anyukámnak csúnya válása volt apukámtól és unokatesóm apám részéről rokon, szóval nem lenne békés a viszony...

Szóval tanácstalan vagyok, mert nem akarom, hogy egyedül legyen, de örökbe se akarok fogadni egy felnőttet...

Bocsánat, ha keszekusza lett, de fogalmam sincs mit tegyek...



2012. dec. 30. 17:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Az, hogy eladja a házat az teljesen biztos, de akkor sem fog tudni abból megélni élete végéig."

- Bocsi, de hogy jön ide az, hogy élete végéig miből él meg. Talán élete végéig úgy akar élni, hogy él a ház árából, utána meg más pénzeli vagy hogyan képzeli ezt?

Azért egy 4 szintes ház elég sokat ér (bár nem tudom hol van), de ha azt eladja, abból már ha okosan befekteti lehet valamit kezdeni.....

2012. dec. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Nő az illető.

Köszönöm a válaszokat, ezek után beszélgettünk a férjemmel és nem fogjuk befogadni, mert valóban van vagyis lesz annyi vagyona amiből, ha vesz egy kisebb házat, a többit befekteti és még vmi munkát elvállalna meg tudna élni. Azt sem szeretnénk ha a városunkba költözne, amit még nem írtam, hogy túl sok a régi sérelem amit ő és a családja még régebben okoztak. Csak sajnos túl együttérző tudok lenni.

Köszönöm a válaszokat, könnyebbé tettétek a döntést :)

2012. dec. 30. 21:34
 23/23 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttetek! Nem nektek kell eltartani az unokatesódat! BUÉK!
2012. dec. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!