Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek befogadjuk vagy ne?

Szerintetek befogadjuk vagy ne?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremről van szó, aki 38éves és 3 diplomás. Sajnos 4 hónappal ezelőtt elveszítette az apukáját az én keresztapámat, így egyedül maradt, gondolom ez most az ünnepek alatt tudatosult benne. 38 éves, nincs se kapcsolata, se munkája-ami nem is volt-.Szóval 200km-re lakik tőlem és a férjemtől és ide szeretne költözni. Miután a szülei gazdagok voltak 4 szintes házat örökölt amit gondolom nem tud fenntartani az öröksége meg már fogy.

Nem élünk rosszul, mindenünk megvan, anyagilag is beleférne, de hogy engedjem meg, hogy ideköltözzön, ha nincsenek tervei?Mert igazából okot sem nevezett meg, hogy miért.Ráadásul ez itt kisváros, ő pedig egyik megyeszékhelyen lakik. Van 4 szobánk, de lassan mindre szükség lesz, mert érkezik a baba, egy pedig anyukám vendégszobája. Ráadásul anyukámnak csúnya válása volt apukámtól és unokatesóm apám részéről rokon, szóval nem lenne békés a viszony...

Szóval tanácstalan vagyok, mert nem akarom, hogy egyedül legyen, de örökbe se akarok fogadni egy felnőttet...

Bocsánat, ha keszekusza lett, de fogalmam sincs mit tegyek...



2012. dec. 30. 17:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Alapvető probléma álláskeresésnél, hogy nincs az embernek tapasztalata. Ha nem veszik fel sehova, akkor meg soha nem is lesz tapasztalata!

Bár ez inkább a fiatalokra, frissen végzettekre érvényes, de gondolj bele, ha te munkaadó lennél, mit gondolnál egy olyan emberről, akinek majd 40 évesen semmi tapasztalata nincs a munka világában? Jó esély van rá, h nem alkalmaznád. Én sem. Más sem.

38 évesen felvenni a ritmust, belejönni vmi egészen újba, utasításokat elfogadni, amikor már egy kész, kiforrott személyiség az ember, és már mondhatni élete második felét tapossa... hát, szerintem nem lesz neki normális munkája!

2012. dec. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Meglehet ezt oldani igaz nehéz lesz a házát eladnia ebben a világban, az öröksége meg persze hogy fogy az sem tart örökké. Én megbeszélném a párommal a dolgot és megmondanám neki hogy jöhet ide de kezdjen is magával valamit, ameddig nem lesz munkája vegye ki a részét a házimunkába csinálja meg ezt meg azt ha ti nem értek rá főzzön, takarítson, mosson ki ha úgyvan stb... Ezt is megkell tanulnia ha élni akar. Mivel januárba elég nehéz munkát találni mert ilyenkor a legtöbb cég még megállt meg akkor az építőipar is haldoklik a fagy miatt, így én adnék neki áprilisig időt vagy ameddig nem kell minden szoba hogy addig találjon magának valami munkát. Ha tényleg kezdeni akar magával valamit mindent elfog vállalni és ha már lesz elég keresete tud majd albérletbe menni barátokat szerezni a munkahelyén és majd egy párkapcsolatba is beletudna kezdeni.
2012. dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Kiadja a házát, ő meg bérel egy lakást.

Az a gond, hogy odaveszitek 3 hónapra, nem talál(nem fog keresni) munkát, másik lakás után sem fog nézni, eljátssza az áldozat szerepét és ti lesztek a szar emberek mert "ki akarjátok rakni".

2012. dec. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Be lehet fogadni, azonban érdemes bizonyos feltételeket szabni. Pl. állás után kell néznie, ha nem látjátok a szándékot, akkor más lakhatás után kell néznie. Mivel azt írod, nem igazán vannak tervei, csak úgy él a vakvilágba, ezért óvatosan kell bánni vele. Nem tudom ha nem dolgozik, milyen bevétele van, de ha pénzzel nem is tud hozzájárulni a kiadásaihoz, akkor legalább meg kellene egyezni abban, hogy bizonyos dolgokat megcsinál (ugyan most nem aktuális éppen, de ilyenekre gondolok, hogy a kertet rendbe teszi, a saját dolgait ő rendezgeti - mosás, vasalás, főzés, takarítás). A házat miért nem adja el, ha nem tudja fenntartani?
2012. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
14-es vagyok. Hűha most olvasom, hogy nem is igazán akar dolgozni és 38 évesen még soha nem dolgozott????? Ez durva. Hát így már nem tudom mennyire szerencsés befogadni, mert félő, hogy rajtatok fog élősködni, aztán még a kapcsolatotok is rámegy (mármint elsődlegesen vele gondolom nem a férjeddel).
2012. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
38 évesen éppen itt az ideje, hogy megtanuljon a saját lábára állni. A házat ha eladni nem is tudja most, de attól kiadhatja. Ha befogadjátok, akkor sose fog önállósodni, ahogy eddig se tette. Más lenne a helyzet, ha nem lenne hol laknia, semmilyen lehetősége nem lenne, de így? A munkakeresésben segíthettek neki, meg támogassátok lelkileg, de ennyi.
2012. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Az, hogy eladja a házat az teljesen biztos, de akkor sem fog tudni abból megélni élete végéig. Mi nem szeretnénk odaköltözni. Azzal pedig az a baj, hogy vegye ki a részét a házimunkából, csak annyi h fogalma sincs róla, hogy mi az. Világ életében házvezetőnőjük volt. Plusz amellett még hogy nem akar dolgozni, nehezíti, hogy jogi végzettsége van, csakhogy nem ment el ilyen gyakornoknak vagy tudjátok egy rendes ügyvéd mellé, így nem is dolgozhat most. A többi diplomája is ehhez kapcsolódik.

Ha pedig a közelünkbe is költözik az a baj, hogy akkor is a nyakunkon fog lógni, mert dolgozni nem fog.

2012. dec. 30. 19:54
 18/23 A kérdező kommentje:
Eddig pedig, a szülei eltartották, azért nem is kellett dolgoznia, ha pedig unatkozott, akkor tanfolyamokat végzett, vagy egyetemet. Csak az a baj, hogy mindig olyat amivel lehetett nagyzolni, hogy ezt is tanulta, csak épp munkát találni nem lehetett.
2012. dec. 30. 19:57
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy sajnálod és aggódsz érte. Eddig eltartatta magát, a végzettségével nem megy semmire - magára vessen. Nekem is van diplomám, mégsem derogál a piacon árusítani. Amíg nem találok a szakmámban állást, addig is meg kell élnem valamiből. Éppen ideje, hogy erre ő is rájöjjön.
2012. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Hát amiket leírsz, egyre jobban látszik belőle, hogy csak élősködne rajtatok. Őszintén kérdezd meg magadtól és a férjedtől, hogy annak ismeretében, hogy tudod, élősködni fog, még mindig szívesen befogadnád? A sajnálat a nagyobb vagy az, hogy ne nézzenek madárnak titeket? Én ezek után most már végképp nem fogadnám be, pedig első kommentemben még azt írtam, hogy befogadnám, csak feltételeket szabnék. De ez így neki rohadt kényelmes, hogy ingyen lakik valahol, ahol házimunkát sem kell végeznie, merthogy úgysem tudja, munkát nem néz, mert ami esetleg akadna, az derogál neki. Gyakorlatilag lakhat valahol ingyen, ahol még kaja is lesz elé rakva, egész nap lógathatja a lábát, semmit nem kell csinálnia. Hát ez így tök jó neki, de senki másnak. Főként, hogy ha hozzátesszük, hogy egy 38 év emberről beszélünk. Egyébként nő vagy pasi az illető?
2012. dec. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!