Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek befogadjuk vagy ne?

Szerintetek befogadjuk vagy ne?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremről van szó, aki 38éves és 3 diplomás. Sajnos 4 hónappal ezelőtt elveszítette az apukáját az én keresztapámat, így egyedül maradt, gondolom ez most az ünnepek alatt tudatosult benne. 38 éves, nincs se kapcsolata, se munkája-ami nem is volt-.Szóval 200km-re lakik tőlem és a férjemtől és ide szeretne költözni. Miután a szülei gazdagok voltak 4 szintes házat örökölt amit gondolom nem tud fenntartani az öröksége meg már fogy.

Nem élünk rosszul, mindenünk megvan, anyagilag is beleférne, de hogy engedjem meg, hogy ideköltözzön, ha nincsenek tervei?Mert igazából okot sem nevezett meg, hogy miért.Ráadásul ez itt kisváros, ő pedig egyik megyeszékhelyen lakik. Van 4 szobánk, de lassan mindre szükség lesz, mert érkezik a baba, egy pedig anyukám vendégszobája. Ráadásul anyukámnak csúnya válása volt apukámtól és unokatesóm apám részéről rokon, szóval nem lenne békés a viszony...

Szóval tanácstalan vagyok, mert nem akarom, hogy egyedül legyen, de örökbe se akarok fogadni egy felnőttet...

Bocsánat, ha keszekusza lett, de fogalmam sincs mit tegyek...



2012. dec. 30. 17:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
szerintem ezt a pároddal beszéld meg,mindenesetre nagyon rendes tőled hogy gondolsz rá.
2012. dec. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy mik a tervei a jövőre nézve. Felajanlhatod neki, hogy teszem azt 3 hónapig maradhat. De ha nem akarod, akkor csak simán mondd azt neki, hogy ne haragudjon, de nem akarod hogy a saját csaladodon kívül más is veletek éljen.
2012. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy a párom is azon az állásponton van mint én...

de az a baj h 3 hónapig marad és utána? ha ott ahol most él, nem talált állást, itt sem fog...meg őszintén szólva nem is akar...szinte egész életében tanult

Szóval nem buta ember, mert intelligens, csak büdös neki a munka...

2012. dec. 30. 17:56
 4/23 anonim ***** válasza:

a házat próbálja eladni? van rá esély, hogy belátható időn belül pénze lesz abból a házból, így vehet egy kisebbet, és élni is lesz miből? ha ezekre igen a válasz, és néhány hónapról lenne szó, akkor igen.

de: miért nincs munkája 3 diplomával, + tervei sem???

milyen ember ő? esetlen, élhetetlen, álmodozó, vagy igenis talpraesett, csak most padlóra küldte az élet?

nem mindegy. ha kézzel-lábbal próbál munkát szerezni, akkor talán nem kell félnetek.

de ha nem igazán töri magát, akkor félő, hogy a nyakatokon marad, aztán nem tudtok tőle megszabadulni, ha már belakta magát!

2012. dec. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

38 éves felnőtt emberről van szó, akinek van hajlék a feje felett. Sok veszteség érte az utóbbi időben, de én azt mondom, felnőtt ember, oldja meg maga.

A 4 szintes ház egy részét pl. ki lehet adni albérlőnek, máris könnyebben lenne.

Nem tudom, "de örökbe se akarok fogadni egy felnőttet... ", erről van szó.

Eszedbe se jusson, hogy berendezkedtél a picire is, és felforgatod akárki kedvéért. Még ha unokatesó az illető, akkor sem. Sajnálhatod, én is sajnálom, de akkor is felnőtt ember, hacsak nem SZEFO, meg tudja oldani maga is a gondjait, ha akarja.

2012. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
közben megválaszoltad, hogy nem is akar igazán dolgozni. így viszont ha magadhoz veszed, kényelmes lesz neki, lesz meleg otthon, meleg étel, némi zsebpénz a segélyből, nem fogsz tudni megszabadulni tőle, mert nem fogod őt kidobni az utcára. én így nem mernék belevágni.
2012. dec. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne fogadd be, így rá lesz kényszerítve, hogy kilépjen ebből az örök gyerek szerepből és kicsit talpraesettebb legyen.
2012. dec. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ajánld fel neki, hogy adja el a házát és keressen hozzátok közel egy kisebbet. Igy nem marad teljesen egyedül, ha kell tudtok neki segiteni.
2012. dec. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne fogadd be. Majd nem tudod kirakni. Gondoskodhatsz róla, mint egy gyerekről.38 évesen még nem dolgozott sehol.

Nem is akar. Nem kell Neked ez a nyűg.

Egész nap kerülgetheted (nem dolgozik, otthon lébecol), pakolhatsz utána, csutakolhatod a kádat wc-t, mindent.

Mert ő egy elkényeztetett úri fiú.

Álljon meg a saját lábán, Ti meg éljetek boldogan. Nélküle.

2012. dec. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
46%
Adja ki a lakást vagy költözetek oda.
2012. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!