Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sürgős! Hogyan vegyem rá a...

Sürgős! Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy normálisan suliba menjek?

Figyelt kérdés

mindjárt itt a suli már első óta magántanuló vagyok a városból SENKIT nem ismerek! nagyon idegesít amikor az emberek szomszédok vagy akárki beszél valamiről és én mukkot sem értek belőle! amúgy azért vagyok magántanuló mert szívbeteg vagyok... na de b.meg semmi bajom! de így? hát én meg fogok őrülni ha még egy évet magántanuló ként kell töltenem! beleőrülök a magányba! a szüleimmel már beszéltem anyám mondta hogy majd beszél az igazgatóval de azóta is egy nagy SEMMI!!! még biciklizni sem tudok! egyedül még az utcán kívülre sem mentem! sőt! olyan se volt soha hogy az utca végére megyek! a bátyáim folyton piszkálnak. és az a gáz hogy így út tűnik mintha elkényeztetett p. lennék de én... úgy akarok élni ahogyan minden normális gyerek én így meghalok! ha nem magamtól akkor megölöm magam! mit tudnék csinálni?


12 lány


2009. aug. 25. 17:55
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a megoldás, hogy a szüleiddel megbeszéled; ha egy számukra is megnyugtató szakorvosi vélemény szerint normális közösségbe járhatsz, akkor szeretnél ugyanolyan iskolás lenni, mint a korodbeliek. Mondd el nekik, hogy 12 évesen úgy érzed magad, mint aki a tegnapi esővel jött a Földre, és ez zavar, mert nem tarthatnak életed végéig búra alatt. Te sem vagy szívgyógyász, ők sem, hallgassatok meg együtt egy olyan orvost, akinek ez a szakmája.

Arra azért készülj fel lelkileg, hogy ha sikerül is elérned amit akarsz, az idegen közösség miatt, te valószínűleg most fogod majd megkapni azokat a vírusos, bacis kis nyavajákat, amin a "normál" 12 évesek már átestek. Vagy ha megkapják, a szülők nem rémülnek halálra, mert tudják, hogy ez ebben a korban szinte "természetes". Szóval, nem lesz könnyű menet, minden nátha miatt úgy fogják érezni, hogy nekik van igazuk...De légy kitartó.

2009. okt. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
oké! köszi! amúgy már 13 vagyok de nincs harag:) de az a baj hogy ja picit is felmerül ez a kérés lekoppintanak :/
2009. okt. 31. 19:37
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid teljesen ok nélkül tartanak búrában!Az ösémnek nem csak a szíve volt jobboldalon,hanem minden belső szerve is fordított oldalon volt.Egy komoly kivizsgálás után derült ki,hogy a két szívkamra között egy kis rés van.Ez azzal a veszéllyel járt,hogy a vér az egyeik kamrából átlökődik a másikba,és halált okoz.Az orvos szerint ma már kétéves korban megműtik az ilyen betegek szívét.A statisztikák szerint az ilyen betegek 40 éves kornál nem élnek tovább( Nem amiatt,hogy a szívük a jobb oldalon van,hanem a lyuk miatt).Az öcsém egyetemet végzett,dolgozott és nem kímélte magát egyáltalán.73 évesen halt meg parkinson kórban.A szíve soha nem okozott neki semmilyen gondot.

Menjetek el egy alapos kivizsgálásra,akkor a szüleid is belátják,hogy nem kell annyira félteni téged.

2009. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekorvoshoz bemehetsz egyedül? Ha igen, valami ürüggyel vitesd el magad, és menj be és beszélj a dokival, hogy segítsen, mert ha nem tudjátok megoldani, még ha van is betegség, de idegileg is tönkremész, azt meg talán nem kéne.
2009. okt. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

utolsó előtti: örülök hogy az öcséd ilyen sokat élt. de mondd! ha az öcséd ennyi idős volt te most mennyi vagy? (nem ide illik de érdekel)


utolsó: nem lehet! most voltam a mandulagyulladásommal orvosnál. nem hinném hogy most kéne újra betegnek lenni amikor meggyógyultam de az is igaz hogy most lesznek ilyen kötelező védőoltások. talán akkor

2009. okt. 31. 23:29
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó ötlet az orvossal beszélni. Nincs esetleg valami barát vagy nagynéni, akit meg lehetne kérni, hogy seggítsen kiszabadulni? Vannak sajnos rögeszmés fogvatartók. pl. volt egy gyerek sztori, azt hiszem a címe ez:A titkos kert. Arról szól, hogy a betegség ürügyével bezárva tartott gyereket hasoló korúak kiviszik mindig a kertbe titkosan, és meggyógyul a fiú. DE talán Elisabeth Barett Braun volt az, mindenesetre egy angol sokgyermekes családból egy nő, akit kislány korától bemt őriztek. Az apuka nem engedte a gyerekeket hogy házasságot kössenek, mondván: A családnak együtt kell maradni. Én is ismerek egy hasonlót, osztálytársam volt az a lány, öten voltak testérek, az apuka tartotta fogva, de csak a faluban. Úgy hogy mind az ötnek abban a faluban kellett maradni. Persze az unokák már elmehettek. Szóval ha valkivel tudsz beszélni, vagy levelet írni, gyernekvédelmi intézménynek lenne a legjobb szólni. Vagy legegyszerűbb az iskolában valakinek a tanárok közül. Osztálytársaid meglátogathatnak? Egyikük szülei talán sgítenének.
2009. nov. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Wwuhh! bocs. Kicsit vicces hiba. "segítsen"
2009. nov. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
nem ismerek 1 gyereket sem
2009. nov. 1. 10:56
 29/33 anonim ***** válasza:
25%
Mindig bezárnak? Szökj el! Figyeld ki, hogy jó idő legyen aznap.Készíts össze egy meleg ruhás batyut, és szökj át a szomszédba. Onnan majd meglátod hová mehetsz. Szólhasz rendőrnek, postásnak, megmondod hogy erőszakos fogvatartás áldozata vagy, elvisznek egy gyermekotthonba, az is jobb.
2009. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
ez nem erőszakos fogvatartás! udvarra mehetek de a kapun kívülre már csak úgy megyek hogy pl.: kocsival ide-oda megyünk (próbálom az összes alkalmat megragadni)
2009. nov. 2. 15:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!