Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem helyesli apám a...

Miért nem helyesli apám a kapcsolatomat?

Figyelt kérdés

Illetve talán nem is a kapcsolatot... 17/L vagyok, és most van hét hónapja egy "komoly kapcsolatom", már amilyen komoly lehet ennyi idősen... Volt előtte egy "szerelmem", de akkor nagyon fiatal voltam, szóval vehetjük úgy, hogy a mostani barátom az első szerelmem, akivel ugyebár le is feküdtem már...


Apa nem nagyon örül ennek, bár nem beszélünk róla, de azért látszik rajta. A szüleim elváltak, anyával élek, szóval nem nála lakok. A múltkor el kellett menjünk a barátommal, de nem csak úgy meghívott, hanem még hozzá is tette, hogy mit gondolok, meddig fogja azt szó nélkül tűrni, hogy már nálam alszik, és hozzájuk még nem vittem el... Most pedig karácsony előtt megkért, hogy amikor nála leszek és ottlesz az idős nagymamám is, akkor ne kerüljön szóba, hogy mi együtt alszunk, mert mama nem helyeselné... Aztán hozzátette, hogy ő sem nagyon helyesli, de nem lett megkérdezve.


A szex sosem tabu, szóval nem prűd vallásos család, és egyszer még be is szólt mikor gyerek voltam, kb 13 éves, hogy reméli, hogy azért 15 éves korom előtt nem kerül le a bugyi... Persze hogy nem, normális vagyok, nem járok bulizni, nem iszok, nem cigizek, és nagyon szeretem a barátom, akivel megtörtént először.


Szóval nem értem, mi ez a hozzáállás apa részéről? Régen a 15 éves kort hozta fel, most meg nem helyesli, hogy majd 18 évesen a barátommal alszom... MI VAN? A srác is rendes, velem egy idős, normálisan tanul, normális a családja, szóval semmi zűr, amiért haragudhatna rá...


2012. dec. 29. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Apukák....

Mindig féltik a lányukat!

2012. dec. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyik szülőnek sem könnyű elfogadnia, hogy a kislánya felnő és már szexuális életet él.

Többnyire az apák még nehezebben kezelik. Ennyi.

2012. dec. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, amíg tettekben nem látszik, hogy nem helyesli a dolgot addig nem gond. Mint írták a szülőknek ez nehéz, főleg ő férfi ismeri a férfiakat, :) nem olyan könnyű bízni egyből egy "férfi társában" hisz tudja a gondolkodásukat :)
2012. dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy a tőled különélő apukád törődik veled.

Én sem örülnék, ha a 17 éves lányom már együtt aludna a barátjával, annak ellenére, hogy ennyi idősen én is megtettem.

2012. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De miért nem helyeslitek, pl te sem utolsó?

Mindjárt nagykorú vagyok. Nem fogom megbánni, hogy megtörtént, mert szeretem a barátom, és ha egyszer szakítunk, akkor is így történt, szerelmesek voltunk/vagyunk, nem egy buliban, részegen történt meg. Nincs mit megbánnom. Nagy kislány vagyok már eléggé szerintem, védekeztünk, azóta is, nem vagyok buta, nem leszek terhes, felelősséggel csinálunk mindent. Akkor mi a baj?:S

2012. dec. 29. 21:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Majd ha gyereked lesz, megérted.
2012. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a szülők utálják a gondolatot is, hogy a gyereküknek lesz egy barátja/barátnője, és talán még szexuális életet is élnek? Anya valahogy könnyebben megbarátkozott ezzel...:D Szóval akkor csak simán szülő, nem velünk van a baj?
2012. dec. 29. 21:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Eleinte igen, nehéz elfogadni, később hozzászokik az ember.

Minden szülő máshogy reagál, van, amelyik könnyebben veszi, van, amelyik egyáltalán nem is mutatja... stb.


Az is teljesen érthető, hogy nem szeretné apukád, ha nagyid előtt szóba kerülne. Teljesen más generáció, neki még nehezebb lenne elfogadnia, hogy már mások az "erkölcsök".


Apukád is idővel hozzá fog szokni.


Annyit tehetsz, hogy előtte nem nagyon forszírozod a dolgot. Nem kell az orrára kötni részletesen, hogy mennyire vagy benne a dolgokban.

2012. dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez olyasmi, hogy a gyerek is nehezen fogadja el, hogy a szülei bizony szexelnek, csak ugye a felnőttnek még ott van az is, hogy az ő pici gyereke, akit neki meg kell védenie.
2012. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem is akartam erről beszélni a nagymamámmal, sőt, apával sem, azon lepődtem meg, hogy ő sem helyesli... Örülök, ha nem kerül elő ez a téma, de valahogy a családi körben mindig sikerül, és ilyeneket kapok, mikor látják, hogy apa pirulgat hogy én mit csinálok állítólag, akkor volt már ilyen beszólás, hogy "úgy add apa tudtára hogy hogy állsz a szex-szel, hogy megmutatod neki a fogamzásgátló receptjét", meg hasonlók... Én örülnék a legjobban, hogyha nem beszélnénk erről soha, nem én hozom fel.
2012. dec. 29. 21:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!