Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tennétek a helyemben ilyen...

Mi tennétek a helyemben ilyen szülőkkel? 18 vagyok, de még mindig irányítanak, várjak?

Figyelt kérdés

Nem is arról van szó, hogy 18 évet betöltöttem, mert ugyanilyen voltam 2 éve is. Szerintem elég felnőttesen, komolyan gondolkodok. Tudom mi a dolgom, jól tanulok, vannak álmaim, teszek is értük. (orvosira készülök). Van egy srác akivel alakul valami, de a szüleim ellene vannak,szerintük most a tanulásra, érettségire kell teljes mértékben koncentráljak. Amit meg is teszek. De emellett azért lehet(ne már) saját életem. Azt hiszem eddig is sokat vártam. Bár véletlen alakult így, hogy eddig nem érdekelt annyira senki, hogy kapcsolat legyen belőle. De vele most szeretném. A szüleim viszont ellenzik, tiltják. Ők tartanak el, félek, nagyon önfejűek, szigorúak, nem akarok velük ujjat húzni. Sem elköltözni, munkát keresni, mivel mást akarok az élettől, próbálok hosszú távra gondolkodni, bár most elég nehéz. Nem értem miért keserítik meg a boldogságomat.

Mit csinálnátok a helyemben? Várjam míg míg egyetemet kezdek és elköltözhetek? (másik városban lesz a suli) Találkozzak most titokban vele? 18 évesen komolyan legyek ilyen dedós?



2012. dec. 28. 14:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Szóval egyetem alatt nem itthon fogok élni, és hétvégente is mondhatom, hogy sokat kell tanulni, csak ezt a 9 hónapot kellene kihúzni. De közben a srácot is elveszíthetem.
2012. dec. 28. 14:57
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Miért nem találkozol titokban a sráccal? Mondhatnád, hogy egy barátnőddel találkoztál, még akár ott is aludhatnál nála, egy ilyen fedősztorival.

Én biztos megpróbálnám kijátszani őket, ha meg kiderül mind1, ennél rosszabb már úgy se lehet, eddig is tiltottak.

2012. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Ha orvosira mégy, akkor nem lesz időd a sráccal sem a kapcsolatot tartani. Nem vagy még elkésve semmivel. Csak ma hiszi azt minden fiatal, hogy 18 évesen már kell szexelni.

Azért próbáld meg a szüleidet meggyőzni, ha nagyon akarod.

2012. dec. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem jó ez a titokban dolog.Ülj le a szüleiddel és mond meg nekik,hogy felnőttél és szeretnél sokkal nagyobb szabadságot még akkor is ha ők tartanak még el.

Teljesen természetes dolog,hogy egy ilyen korú lány szerelmes legyen és legyen barátja,egy szülőnek ennek örülnie kellene,ha Te boldog vagy akkor a szüleidnek is boldognak kellene lenniük.

2012. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Még most kezdtünk el komolyabban találkozgatni, ezért is szóltam itthon. Meg lehetne oldani titokban, csak nem nagyon akarom így rendezni, de ha más lehetőséget nem adnak, akkor ez lesz. Csak nem tudom miért jó ez nekik.


Szomszédom is orvosira jár, van barátnője :) Tudom, hogy húzós szak, de meg lehet mindent oldani csak akarni kell.

Nem a tömeggel akarok menni egyébként, hanem azt csinálni ami nekem jó.

2012. dec. 28. 15:05
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is örülniük kellene, vagy legalábbis elfogadni. Ő is egyetemista egyébként, csak pénteken és hétvégente fogunk tudni találkozni. Emellett a tanulás is megoldható, oké, hogy hétvégente is kell, de délutánonként, estenként azért megoldható.
2012. dec. 28. 15:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Szörnyű, hogy vannak még ilyen szülők! Ahelyett hogy örülnének a boldogságodnak! Persze, fontos az érettségi, pláne ha orvosira szeretnél menni, de ilyet, hogy ne találkozz vele... Az ilyen csak biológiailag szülő, érzelmileg nem. És az ilyenek szeretnek a "csak jót akarok neked" álca mögé bújni...


Nos, ezeket tudnám tanácsolni: megmondani nekik nyugodtan, higgadtan (sok-sok nagylevegő és tízigszámolás), hogy 18 vagy, figyelni fogsz a tanulásra is, hisz NEKED is fontos célod az orvosi. Ezt nem egy fiú fogja megváltoztatni. De szeretnél boldog is lenni (ezt külön hangsúlyozd ki), és úgy fogod intézni, hogy ne menjen a tanulás rovására.


Ha ezután is önfejűek, hagyd rájuk, ne szólj semmit (főleg ne ígérgess!) és titokban találkozz (teljes lelki nyugalomban) a sráccal.

Ilyen szülőktől én rendesen elfordulnék érzelmileg, talán nem végleg, de egy időre tuti.

Nekik is az a fontos mint egy időben anyámnak: csak dicsekedni lehessen a gyerekkel, kit érdekel, neki milyen az élete.


Arra meg ne hallgass, hogy nem lesz rá időd orvosi mellett! Hány de hány orvostan-hallgatónak (és orvosnak!) van párja! Lehet nem lesz könnyű, de ha ezt a pályát választod, egyszer úgyis meg kell tanulnod egyensúlyozni. :)


A sráccal meg, amint tudsz és úgy érzed megoldható, beszélj őszintén erről. Remélhetőleg megérti - ha pedig nem, csak nem elég érett még. Nekem is sok gondom van anyummal, de párom teljesen megérti, igaz, mi más korosztály vagyunk. :)


Remélem jól alakul köztetek minden, és hajrá az érettségivel! :)

2012. dec. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mond meg nekik oszintén, hogy nem fogod a tanulást elhanyagolni. Ha mégis romlana a jegyed, akkor szakítasz a fiuval. Adjanak neked egy esélyt.

26N

2012. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nyilván ha most elkezdek titkolózni előttük, nagy, teljesen őszinte kapcsolatunk soha nem lesz. Bár azt hiszem már akkor sem, ha azt teszem amit szeretnének. Szóval ebből a szempontból már lényegtelen mit teszek.

Nem tudom mennyire van értelme velük beszélni, mindenesetre még egyszer megteszem.

2012. dec. 28. 15:27
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerintem semmilyen hatással nem lesz a tanulásomra, sőt, ahogy magamat ismerem csak azért is bebizonyítom :) Az érettségi még messze van, folyamatosan készülök rá évek óta, egyébként ha az sem sikerül úgy ahogy akarom teljesen felesleges orvosiban gondolkodnom.
2012. dec. 28. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!