Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A karácsonynak tényleg az...

A karácsonynak tényleg az ivásról kell szólnia?

Figyelt kérdés

Távol áll tőlem, hogy másokat kritizáljak, csak nekem annyira furcsa és idegen ez. Egyik barátoméknál az egész család már elég részeg, ő is, épp facebookon beszélünk. Boroztak, pálinkáztak ilyesmi.

Nekem ez annyira fura. Nálam (nálunk) mindig úgy szokott lenni, hogy Karácsonykor nincs alkoholizálás, csak beszélgetés, ajándékozás, evés is.

Piálni (és berúgni) meg ott a Szilveszter.



2012. dec. 24. 23:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, de egyeseknek jó alkalom az ivásra.
2012. dec. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

"Elég szomorú élete lehet annak, aki idáig jut el karácsonykor. "


Ez azért merész kijelentés.


Másrészt. Kérdező, ha ott sem vagy, facebookon beszélgettek, honnan tudod, hogy mindenki részeg? Mert a barátod ezt mondja?

Lehet megittak egy-egy pohár bort, esetleg pálinkát.

Nincs ezzel semmi gond, nem kell ítélkezni. Legalább ezen az egy napon ne.

Vannak emberek, akik az ünnepek alatt iszogatnak, vannak , akik egyáltalán. Na és? Ettől még ők sem alkoholisták és túl van dramatizálva ez.

Mi sem szoktunk inni, de nincs két egyforma család.


Arról nem beszélve, hogy míg nekem megárt 1 pohár pezsgő, az apukájának lehet, hogy 3 sem, mert bírja. Akkor miért ne ihatná meg karácsonykor, ha jól esik neki?

2012. dec. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
..lehet, hogy 3 ÜVEG sem.. ezt szerettem volna írni. Bocsánat!
2012. dec. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%

"Karácsony: otthon, családdal, nyugalomban, együtt, beszélgetve, ajándékozva, enni, inni

Szilveszter: barátokkal, buliban, sokat inni, partizni"


Ez tök vicces. Nem mindegy, hogy valaki mikor b@szik be? A lényeg az, hogy szánalmas emberi lény, ha csak tudatmódosítással tud jókedvet elérni.


Képmutatás így leosztani, hogy karácsonykor ezt illik, szilveszterkor meg azt.

2012. dec. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Aki szeret piálni, annak minden alkalom, ok az ivásra. Mindig meg tudják indokolni, miért kell inni.:)) Nekem meg mindig arra kell valami ok, miért nem iszom meg azt a pici pohárkával sem.:)))
2012. dec. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
44%

jajj légyszi mesélj még arról ti milyen kúltúrált család vagytok másokkal ellentétben ..

Ezt úgy mondom,hogy nem ittam semmit én sem. De nem mindegy neked,mások isznak e karácsonykor? Szerintem inkább annak van unalmas élete,aki állandóan azzal foglalkozik mások mit csinálnak . Meg ilyen mélyremenő következtetéseket levonni,hogy aki karácsonykor pálinkát iszik az iylen meg olyan ..kicsit nevetséges szeirntem. Lehet,hogy csak simán ehhez volt kedvük ,vagy minden évben pálinkát isznak,vagy akármi .. szerintem nem kell egy felnőtt embernek megindokolnia miért és mikor iszik alkoholt. Szilveszterkor épp olyan vagy berúgva mintha karácsonykor lennél

2012. dec. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

"Meg ilyen mélyremenő következtetéseket levonni,hogy aki karácsonykor pálinkát iszik az iylen meg olyan..."


Elárulnád milyen mélyremenő következetést vontam le én ebből? Azt mondtam, hogy nekem ez nem furcsa, mert nálunk nem ez a szokás. Ez lenne a mélyremenő következtetés? Mondtam én bármit róluk, hogy ettől jó vagy rossz emberek lennének?


"Képmutatás így leosztani, hogy karácsonykor ezt illik, szilveszterkor meg azt."


Nem tartom képmutatásnak, én azt mondtam, hogy azt hittem ez az általános szokás. Ahogy nem állítok Húsvétkor karácsonyfát, vagy nem öltözök piros ruhába nagy szakállal Pünköskor, úgy nem is rúgok be Karácsonykor.

2012. dec. 25. 13:03
 18/19 anonim ***** válasza:

sajnos a rokonságban is hallottam ilyenről pár éve. az egész család egyszerre mesélte, h milyen jól bepiáltak karácsonykor. nekem meg az állam leesett, mert mi ezen az ünnepen még egy pohár bort se. amúgy sem vagyunk nagy ivók, nálunk nem divat mindenhez töltögetni a poharakat.


mindenki másképp ünnepel, ha nekik úgy jó, tegyék. én meg örülök, h nem kell részt vennem benne.


örültem, h anyummal lehetettem, beszélgettünk egész nap, és rengeteget kajáltunk :)

2012. dec. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hát Kérdező, ha ilyen piszlicsáré semmiségek neked ekkora traumát okoznak, még sok meglepetés vár az életben.


Komolyan kérdem, hány éves vagy, hogy meglepődtél azon, hogy nem minden család úgy ünnepli a karácsonyt, mint te?

2012. dec. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!