Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A karácsonynak tényleg az...

A karácsonynak tényleg az ivásról kell szólnia?

Figyelt kérdés

Távol áll tőlem, hogy másokat kritizáljak, csak nekem annyira furcsa és idegen ez. Egyik barátoméknál az egész család már elég részeg, ő is, épp facebookon beszélünk. Boroztak, pálinkáztak ilyesmi.

Nekem ez annyira fura. Nálam (nálunk) mindig úgy szokott lenni, hogy Karácsonykor nincs alkoholizálás, csak beszélgetés, ajándékozás, evés is.

Piálni (és berúgni) meg ott a Szilveszter.



2012. dec. 24. 23:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Hát nemtom, én nem rúgtam be :) De van, akik így ünnepelnek.

Nekem ezzel nincs gondom, nyilván kisgyerekes családok nem így tesznek, de másoknál előfordulhat :)


24/N

2012. dec. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Lehet csak nekem furcsa. Mondjuk mi otthon családilag nem is nagyon szoktunk alkoholt inni, max. 1-1 pohár bor.

Csak számomra teljesen két külön dolog a két ünnep.


Karácsony: otthon, családdal, nyugalomban, együtt, beszélgetve, ajándékozva, enni, inni

Szilveszter: barátokkal, buliban, sokat inni, partizni

2012. dec. 24. 23:14
 3/19 anonim válasza:
100%

szerintem egyáltalán nem arról kéne szólnia.. Sőt!!

Nálunk ilyen max 1 üveg pezsgő fogy el koccintásnál és arra is 5 -en vagyunk... :)

2012. dec. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi is szoktunk iszogatni, de azért nem olyan szinten, hogy részegek legyünk. Én például egy pohár bort és két korsó sört ittam. Szerintem ez még vállalható.


24/F

2012. dec. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Én ha összekeverném borral a sört fejre állnék :)
2012. dec. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A karácsonynak tényleg nem az ivásról kéne szólani. De hát ahány ház, annyi szokás..

Én személy szerint nem szeretem a részegségig leinni magam, karácsonykor 1 pohár bor, és szilveszterkor sem leszek seggrészeg.

2012. dec. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

Hát, nagyon nem erről kéne szólnia. Elég szomorú élete lehet annak, aki idáig jut el karácsonykor.

Mi megittunk egy üveg bort 3-an vacsora mellé, ebből én kb. 2 kortyot ittam az illem miatt, mert úgyis én vezetek az éjféli misére. Nem azt mondom, hogy nem szabad inni, mert miért ne lehetne, ha ünnep van, de csak kulturáltan és ne a piáról szóljon minden.

2012. dec. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
16%
Mi nem szoktunk nagyon inni.Sem karikor,sem máskor. Holnap szerintem fogunk kicsit inni(annak ellenére hogy félidős pocakos vagyok) mert olyan menü lesz hogy ahhoz lehet jól esik egy kis pohárka(1dl) borocska. Nem tudom mi lesz pontosan,de ma anyósnál sima finom husileves és rántott hus volt,holnap nagyimnál leszünk ott elvileg töltött kápi lesz és halászlé. Szerintem egy kicsi alkohol fogyasztás belefér. De nem a lerészegedésig.. 27N
2012. dec. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

A karácsony a szeretet ünnepe.

Szilveszterkor iszunk, habár akkor sem kötelező.

A legtöbben azért isznak 1-2 pohár bort, hogy a kellő hangulat meglegyen.

A lázadó tinédzserek többsége divatból iszik. Pedig háromnegyedük hozzá sem nyúlna az alkoholhoz!

2012. dec. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Egyik barátoméknál az egész család már elég részeg, ő is"


Ez őket jellemzi (meg azt amilyen életet élnek ugyanis az hogy valakinek le kell részegednie ahhoz hogy jól érezze magát elég elgondolkodtató és árulkodó dolog). Nekünk speciel nincs szükségünk arra hogy mattrészegek legyünk, egy-két pohár bor gurult le fejenként, de ennyi.

2012. dec. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!