Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kötnek folyton belém a...

Miért kötnek folyton belém a szüleim és miért kivételeznek az öcsémmel?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém aki fél évvel fiatalabb nálam ( őt örökbe fogadták ) . Ő a szüleim kis kedvence , egész nap a gép előtt ül és ha valamit rosszul csinál akkor az nem baj . De nálam minden apróságba belekötnek . Például ma reggel be szerettem volna gyújtani és először azért ordibáltak velem , mert sok papírt rakok a kazánba . Az a sok 2 db reklámújság volt lapokra szétszedtem és összegyűrve dobtam be őket a kazánba . Ezt követően azért ordibáltak velem mert nekiálltam vágni gyújtóst a száraz fából . Ekkor az volt a bajuk , hogy minek darabolok mikor van apró fa . De az vizes volt és amikor mondtam akkor még jobban elkezdtek velem üvölteni . Ekkor ott hagytam és mondtam , hogy gyújtsanak be ők . Akkor meg azt vágták a fejemhez , hogy lusta dög vagyok és nem érek semmit se .

De mindenbe bele kötnek amit csinálok és a testvéremmel , pedig kivételeznek . Pl én nem kapok zsebpénzt és amit nyáron kerestem azt elvették tőlem ( 20000-et ) . Az öcsém pedig havonta kap 5000 . De ő kapott már tv-t , laptopot meg mindent . Nekem még saját tv-m sincs .

Meg folyton arról vitatkoznak , hogy miért nem tanulok rendesen mikor félévkor is 4.2-es átlagom volt . Az öcsémnek 2,9 de az nem baj nekik .


De miért csinálják ezt , hogy bármit csinálok abba belekötnek ? Valamit hogyan mehetnék el otthonról ?

16F


2012. dec. 23. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Az öcsédet gyámoltalan vendégként kezelik és félnek, ha beszólnak neki, jön a ,,te nem vagy az anyám/apám " duma. Szerintem.
2012. dec. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kompenzálni akarják az öcsédet mert neki nem ők a vér szerinti szülei. És hogy még azt se mondhassa hogy a vér szerinti gyerekükkel kivételeznek, ezért bánnak veled rosszabbul. Sajnállak, mert undorítóan viselkednek a szüleid.
2012. dec. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Darky válasza:
60%

Mikor meg egyszer kiabalnak veled szokj el 2-3 napra.

(en ezt csinalnam,hogy lassak meg, hogy milyen amikor nem vagyok.)

2012. dec. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Beszélj velük szerintem nem annyira gonoszak
2012. dec. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hülyeség volt a 15:04est lepontozni. Ha valakihez el tudsz menni menny el pár napra hogy mi történik. Ki nézem hogy mikor haza érsz akkor is lefognak ordibálni. Én vissza szólnék nekik mindig.
2012. dec. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg így akarják ellensúlyozni azt, hogy az öcséd nem vér szerinti gyerekük.

Hibás nevelési stílus ez, mert ha most nem tanítják meg neki a határokat, később már sokkal nehezebb, vagy lehetetlen lesz.

Ezen kívül a te kapcsolatod is megromlik a szüleiddel.

2012. dec. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
menj el pár napra valahova
2012. dec. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!