Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az öcsémmel?...

Slora kérdése:

Mit csináljak az öcsémmel? Hogy tanulja meg, hogy velem ne szórakozzon?

Figyelt kérdés
Ma reggel az öcsém DVD-zni akart.Elkezdte a filmet,csakhogy az angol nyelven volt.Felhördült,hogy ez meg milyen nyelv,én meg csipkelődve megjegyeztem,hogy nem ismeri föl az angolt?Tényleg nem volt bennem semmi rossz szándék amikor ezt mondtam.Tökre meglepődtem amikor rám üvöltött,hogy kussoljak.Üvöltve mondta nekem,hogy húzzak be a szobámba mert idegesítem,és,hogy én egy ostoba idióta vagyok aki folyton belepofázik mindenbe és azonnal kotródjak be a szobámba.Még az arca is kivörösödött úgy kiabált.Mondom neki,hogy képzeli ezt ugyanis én vagyok a nagyobb és ott vagyok ahol akarok.Erre még mindig kiabálva le hülye gyerekezett aztán megrugdosott.Én nem mertem vitába szállni vele,mert kezében volt a távkapcsoló és féltem,hogy megdob vele,mert pár évvel ezelőtt már egy tollal mellkason dobott,úgy ,hogy vérzett is.Verekedni meg nem állok le vele,mert erős testalkatú én meg vékony vagyok,szóval hiába vagyok 172 centi simán lenyomna.Az a gond,hogy mindig mindenembe beleköt.Hogy járok,beszélek,eszek stb...mindenben talál valami kifogásolni valót.Naponta elmondja,hogy rohadtul idegesítem.Próbáltam már azt,hogy nem szólok hozzá,de ő agyba főbe szidott én meg nem védhettem meg magamat,hát persze,hogy visszaszólok.Emiatt nagyon sokat veszekedünk.Tavaly emlékszem még egyszer el is sírtam magamat,de ő csak kiröhögött.Ha valami történik velem,mondjuk kibicsaklik a bokám,akkor azt mondja,hogy így jártam.Ez baromira rosszul esik.Anya azt mondja,hogy most ebben a korban van,majd kinövi.Jó,de ez már 2 éve tart!Azt nem értem,hogy honnan tanulja ezt a bántó stílust,mert elit suliba jár(kis gimi),és itthon ez nem elfogadott.De velem ne szórakozzon már nem azért,én vagyok a nagyobb,mit képzel magáról. Ő 11 éves,én meg 13 éves vagyok,lány.
2012. aug. 22. 10:08
 1/8 A kérdező kommentje:

Ha anya,vagy apa leszidja az csak idei-óráig tart.Talán egy napig ha komolyan elbeszélgetnek vele.Egyébként tényleg nem túlzok,mindig ilyen.

Aztán persze anyától elvárja,hogy este takargassa be,meg mindig bújik hozzá pusziért.De könyörgöm már 11 éves!Félek ha ez tovább tart akkor felnőtt korunkban nagyon rossz lesz a kapcsolatunk.Soha semmiben nem áll ki mellettem,csak szid.Ráadásul én elég érzékeny lelkű vagyok.

Apropó,még valami.Megfigyeltem,hogy az esetek 97%-ban ezt ő kezdi el.És nem túlzok,ez így van.

2012. aug. 22. 10:15
 2/8 anonim ***** válasza:
Szegénykéém :(
2012. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Hát köztem és az öcsém közt, csak 6 év korkülönbséggel ugyanez megy. Bár én már 15 éves vagyok és nem mondanám magam érzékeny csajnak.

Köztünk egyszerűen pattog a levegő, mióta 2 évesen megtanult beszélni és vele együtt kritizálni engem. Néhány éve rengeteget szivtam miatta, mert anyáméknak olyan dolgokat mondott rólam, aminek semmi valóságalapja nem volt. Tökéletesre fejlesztette a hazudási képességét, meg a színészit, hogy eljátszhassa, hogy én mennyire megvertem, nekilöktem vminek, stb. Amire ugye a szülőktől jött a pátyolgatás, meg a jaj kisfiam így, meg úgy. Azóta is egy elkényeztetett, besz.ri, kis mitugrász, rosszabb, mint egy kiscsaj. Mindent megkap, amit csak akar, ha kell erőszakhoz folyamodik, püföli a saját anyját/apját. A "tollal mellkason dobott" részhez, nekem egy konyhakéssel jött nekem, mert nem adtam neki oda a pizzámat és komolyan megszúrt (jó, elvettem tőle, azért nem állt belém a kés :D).

1 szó, mint 100: utálom. És nem csak az ilyen tipikus testvéri utálattal, hanem mélyebbről. Vagyis inkább utáltam.

Mert mostanra változtattam a helyzetünkön. Rájöttem, hogy semmi értelme meggyőzni, vagy veszekedni vele. Átnézek rajta, a fülem tényleg kiszűri, ha mond valamit (van, hogy meg se hallom, ha szól). Levegőnek nézem, aztán egy idő után ő is engem. Általában nem is beszélünk egymással, max annyit, hogy "vigyázz már innen", vagy "hol a kajám?".

Rájöttem, hogy így olyan tisztelet alakult ki irántam benne, ami senki, még a szüleink iránt sem. Sokszor vagyunk itthon kettesben, ha mondok neki valamit egy szó nélkül teljesíti, mert érzi, hogy nálam nem nyerhet vitát. Ha odaáll mellém és elkezd piszkálni, akkor addig tépem a haját szép csendesen, amíg abba nem hagyja. (Ez tényleg jó módszer, jobban fáj neki, mint nekem) Mellesleg én mindig azt mondom neki, hogy azt csinál, amit akar, ha velem van, legyőzöm a nagytesó énemet, mehet bárhová, fennmaradhat bármeddig, nem érdekel és ennek köszönhetően jóban van velem.

Ami nagyon zavar az viszont az érzékenysége. Azért egy 9 éves gyereknek nem kéne elbőgni magát, ha megszúrja az ujját, legalábbis szerintem. Anyámnál viszont ezzel sokmindent el tud érni. A kettőjük kapcsolatát, aminek köszönhetően (talán még ma is ezt sérelmezem) félre lettem dobva, soha nem fogom megérteni. De nem is érdekel. Majd anyám várja csak meg, hogy vajon melyikőnk nevelődött jobban. Aki 9 évesen az utcát, erdőt, mezőt járva, kéztöréssel, bunyózással, kisebb-nagyobb bűnei takargatásával tanulta meg mi az élet, vagy az, aki fiú létére, ennyi idősen otthon, anyám ölében ül és fő témája a gépes játékok.

2012. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én a te helyedben már rég pofán töröltem volna ha két éve ezt csinálja akkor lehet, hogy azt kéne, hogy éjszaka belakatolod a szobáját!
2012. aug. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!Miután elolvastam a második válaszoló kommentjét rájöttem,hogy később az öcsémnek lesz ez rossz felnőtt korában.Tényleg nagyon kibírhatatlan a stílusa és ez felnőttként semmiképpen sem lesz előnyös neki semmilyen téren,akkor meg már késő lesz ezt leküzdeni.De hiába mondtam ezt neki,visszaszólt,hogy ez az ő élete.Nekem mindegy,neki lesz rosszabb.

A késes részhez még annyit,hogy engem is "megfenyegetett" az öcsém késsel.Én a konyhában ittam az öcsém meg apuval veszekedett.Tehetetlen dühében felkapott egy kést ami a közelében volt és felém fordította,mintha leakarna szúrni.Még az ütő is megállt bennem annyira megijedtem.Apa persze kikapta a kezéből a kést,de nem hiszem,hogy az öcsém tényleg megszúrt volna.Érdekes,hogy a te tesód odáig vetemedett,hogy megszúrt, ez szörnyű!

Harmadik válaszolónak:Gondoltam már arra,hogy felpofozom,de akkor visszaüt,és ő erősebb nálam.De mindenképpen én húznám a rövidebbet.Ez a szobába bezárás nem rossz ötlet,éljen a bosszú :)Most azt játszom vele,hogy nem szólok hozzá,remélem olyan hatásos lesz mint a második válaszolónak.

2012. aug. 22. 11:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem igaza van a szüleidnek, ezt sajnos ki kell bírni. Pont abban a korban vagytok, mikor még ez a 2 év korkülönbség is rengetegnek tűnik. Én azt mondom, próbálj meg kedvesen hozzáállni, mondjuk hívd el ma moziba, hátha bejön:)

Köztem és a húgom között 4 év van, és pár évvel ezelőtt mi is utáltuk egymást. Vagyis mélyen legbelül persze szerettük egymást, és összetartottunk, ha kellett, de amúgy soha nem volt egymáshoz egy jó szavunk sem. Most meg szinte legjobb barátnők vagyunk, mindent elmond nekem, és én is elmondok mindent neki:)

2012. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

erről érdemes lenne beszélgetni a szüleiddel.az h lecseszik és h elit suliba jár nem jelent semmit.nincs kizárva h pszichés problémái vannak,de ami valószínűbb h figyelem hiányos, vagy valami hasonló.ilyenkor amúgy is durvábbak a fiúk és nehezebben tudják elviselni a sértő megjegyzéseket.légy teljesen passzív,ne szólj hozzá.igen,nehéz megállni ha sérteget de ha azt látja h abszolút nem érdekel téged a dolog akkor ő is megunja.

egy próbát megér.

2012. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkább ne állj le vitázni. Apukádnak vagy anyukádnak meg kell nevelni, mert ezután az lesz, hogy rendszeresen meg fog verni titeket ok nélkül. Tapasztalatból írom...
2012. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!